Редакція AgroPolit.com запускає онлайн-рейтинг аграрних депутатів та чиновників, дотичних до законотворчої діяльності та лобізму в АПК. В даному рейтинзі ви зможете побачити закони, законопроекти та постанови від Верховної Ради IX скликання та їх попередників.

Ми розділили всіх законодавців на три групи. В першій групі – представники аграрного комітету поточного скликання. Нагадаємо, нинішній аграрний комітет складається з 31 нардепа на чолі з представником парламентської більшості у ВР від «Слуги Народу» Миколою Сольським.

За чотири місяці роботи вони розглянули більше 30 аграрних законопроектів, 9 з яких стали законами.

Детальніше про 100 днів роботи парламенту та аграрного комітету читайте у матеріалі – Справи аграрні – 100 днів роботи парламенту: Держгеокадастр, ринок землі, бюджет

В другій – депутати Верховної Ради IX скликання, які не входять до складу аграрного комітету, проте стали авторами чи співавторами законопроектів, пов’язаних з АПК.

До третьої групи ми включили представників аграрного комітету попереднього скликання, які не пройшли до Ради нового скликання. До вашої уваги – аграрні закони та законопроекти прийняті у період з 2018 по 2020 рік.

  • Аграрні депутати
  • Інші
  • Депутати попер. скликань
Прізвище, імʼя, по батькові
Законопроекти та постанови
Введені в дію закони і постанови
Відхилені
Галузевий лобізм
1

10207


10135-1


9341


7072


Детальніше

Будучи головою громадської благодійної організації «Ліга підтримки вітчизняного виробника», лобіює інтереси українських підприємців АПК.

2

Очолює підкомітет із питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі.

3

2011-2017 рр. — виконавчий директор промислового підприємства м. Миколаєва, колишній керівник морського спеціалізованого порту «Ніка-Тера».

4

Народний депутат України ІX-го скликання (політична партія «Європейська Солідарність»). Голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Давній...

Детальніше

Народний депутат України ІX-го скликання (політична партія «Європейська Солідарність»). Голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Давній партнер 5-го президента України Петра Порошенка. Співавтор законопроекту про введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону.

5

Підтримує запровадження «економічного паспорта українця», за яким усі діти отримають частку від експлуатації природних ресурсів, що накопичуватиметься на індивідуальних рахунках до повноліття

6

9162


№8290


8150


2763-ІХ


Детальніше

Директор ТОВ «Агрохім-Партнер». Депутат від партії «Слуга Народу». Співавтор низки земельних законопроектів та про підтримку малого бізнесу. 

7

2178-3


2183


2109


2071


Детальніше

Член політичної партії «Батьківщина». Виступає проти вільного ринку землі. Також, за його словами, зкон про земельні аукціони — це війна за зменшення повноважень Держземагентства, яка загрожує...

Детальніше

Член політичної партії «Батьківщина». Виступає проти вільного ринку землі. Також, за його словами, зкон про земельні аукціони — це війна за зменшення повноважень Держземагентства, яка загрожує поступовим зникненням фермерства.

«Не можна давати землю тим, хто сидить у київських салонах краси, а поле бачив лише на картинці. На ній мають працювати люди, які живуть агросектором кожен день. Ще одне: подивіться, що робиться з укрупненням громад. Інакше як звільнення територій цей процес назвати не можна. МВФ та інші міжнародні партнери дивляться на нас як на сировинний придаток Європи. Еталон чорнозему в Парижі привезений із Кіровоградської області. На їхню думку, ми маємо забезпечувати світ зерновими та технічними культурами, а переробкою вони займуться самі. Саме тому я й кажу, що має бути ефективне землекористування, щоб не зберігати за традицією «сировинну» складову, а виробляти все більше продукції з доданою вартістю». 

8

Член ГО «Чисте довкілля Борівщини». Депутат від партії «Слуга народу» фізична особа-підприємець; 2009 р. — фермерське господарство «Кириченко М», голова; 2013 р. &md...

Детальніше

Член ГО «Чисте довкілля Борівщини». Депутат від партії «Слуга народу»

фізична особа-підприємець;

2009 р. — фермерське господарство «Кириченко М», голова;

2013 р. —  фермерське господарство «Юг», голова;

2013 р. — приватне підприємство Приватна агрофірма «Злагода», директор;

9

4280


3680


3804


3593


Детальніше

Директор ТОВ «Ланаподове-1», ТОВ «Українська продовольча корпорація», ТОВ «Торговий дім «Продексім». Нардеп від політичної сили «Слуга Народу»

10

10427-1


10427


711-ІХ


711-IX


Детальніше

Підтримує ліквідацію непотрібних державних органів і зайвих функцій. Виступає за скасування недоторканності народних депутатів і спрощення процедури імпічменту президента.

11

Народний депутат (БПП).  12 грудня 2017 р. — проголосував за законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. 26 грудня...

Детальніше

Народний депутат (БПП). 

12 грудня 2017 р. — проголосував за законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям.

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції. 
 

12

Заснував ТОВ «Аграрна компанія 2004». На даний момент почесний президент Групи компаній Vitagro. Голова партії «Поруч». Позафракційний депутат. «Я ніколи не прихову...

Детальніше

Заснував ТОВ «Аграрна компанія 2004». На даний момент почесний президент Групи компаній Vitagro. Голова партії «Поруч». Позафракційний депутат.

«Я ніколи не приховував, що у мене є бізнес. Я з нього прийшов у політику. Сьогодні він продовжує працювати в рамках закону. Я офіційно є почесним президентом групи  «ВітАгро», декларую всі податки і не ховаюся від ДФСУ. Мій брат очолює  компанію. Суботу присвячую бізнесу виключно у вигляді стратегічних консультацій своїм бізнес-партнерам. Звісно, якби я не був депутатом, то мій бізнес був би успішнішим. Бо я більше приділяв би йому увагу. Доходи від бізнесу, зокрема, допомагають мені виконувати мої зобов’язання на окрузі — займатися  благодійністю».

«Позитивно ставлюсь до лобізму. Це нормальне явище. Якби в нас у кожному комітеті й галузі були професійні лобісти, а не «шкурні», які відстоюють  інтереси тієї чи  іншої галузі, було би дуже добре. Та в нас, на жаль, часто трапляються дилетанти й популісти. Одні рибку пускають у річечки, замість того, щоб рибною галуззю займатися. Другі щось незрозуміле розповідають про ринок землі: добре це чи погано... Але конкретної дії за цими словами немає. Насправді, у 7-му скликанні лобізм працював краще. У 8-му – багато балаканини».

13

Виконувач обов’язків директора, ДП «Зірненський спиртовий завод». Народний депутат від партії «Слуга Народу» Прибічник відкритого ринку землі. Співавтор законопроекту про рекультив...

Детальніше

Виконувач обов’язків директора, ДП «Зірненський спиртовий завод». Народний депутат від партії «Слуга Народу» Прибічник відкритого ринку землі. Співавтор законопроекту про рекультивацію порушених земель лісогосподарського призначення.

15

9146


№8290


8150


7264


Детальніше

Народний депутат України 9-го скликання від ВО «Батьківщина». Директор ТОВ «Калинівський маслозавод». Співавтор таких законопроектів, як щодо стимулювання розвитку виноградства...

Детальніше

Народний депутат України 9-го скликання від ВО «Батьківщина». Директор ТОВ «Калинівський маслозавод». Співавтор таких законопроектів, як щодо стимулювання розвитку виноградства в Україні та викупу державою земельних часток (паїв), недопущення знищення парків та спортивних об'єктів.

16

Голова правління логістичної компанії ПАТ АТП 13058. Спеціалізується на макроекономічних дослідженнях і стратегічному прогнозуванні. Співавтор законпороекту про внесення зміни до Податкового кодексу України щод...

Детальніше

Голова правління логістичної компанії ПАТ АТП 13058. Спеціалізується на макроекономічних дослідженнях і стратегічному прогнозуванні. Співавтор законпороекту про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур. Депутат політичної партії «Слуга Народу».

17

Прихильник відкриття земельного ринку. Депутат від партії «Слуга Народу».

18

5197


340-IX


2496-VIII


767-VIII


Детальніше

Народний депутат від політичної фракції «Воля народу». 12 грудня 2017 р. — підтримав законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку ...

Детальніше

Народний депутат від політичної фракції «Воля народу». 12 грудня 2017 р. — підтримав законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. 

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції. Лобіював розгляд законопроектів, пов’язаних з протидією рейдерству. 

19

Депутат від партії «Слуга Народу». Ініціював прийняття землеьного закону, заміну ліцензування пального для агарріїв на декларування. Автор більшості законопроектів, направлених на впорядкування суперечли...

Детальніше

Депутат від партії «Слуга Народу». Ініціював прийняття землеьного закону, заміну ліцензування пального для агарріїв на декларування. Автор більшості законопроектів, направлених на впорядкування суперечливих питань по ринку землі. 

20

Депутат від партії «Слуга народу». Співвласник і директор ТОВ «Перша м’ясна хата» ТМ «Гощанські ковбаси». Обіймав посаду заступника директора «Мізочпродукт», був...

Детальніше

Депутат від партії «Слуга народу». Співвласник і директор ТОВ «Перша м’ясна хата» ТМ «Гощанські ковбаси». Обіймав посаду заступника директора «Мізочпродукт», був співвласником ТМ «Малинівські ковбаси». Прихильник відкритого ринку землі.

21

Депутат від партії «Слуга Народу». Засновник та директор підприємства ПП «Фірма «АгроЦентр». Підприємство займається виробництвом та продажем запчастин до сільськогосподарської тех...

Детальніше

Депутат від партії «Слуга Народу». Засновник та директор підприємства ПП «Фірма «АгроЦентр». Підприємство займається виробництвом та продажем запчастин до сільськогосподарської техніки. 

22

Член депутатської фракції політичної партії «Опозиційна платформа — За життя». За інформацією деяких ЗМІ, Вадим Столар мав відношення до ТОВ «Еліта-центр». За даними МВС ...

Детальніше

Член депутатської фракції політичної партії «Опозиційна платформа — За життя». За інформацією деяких ЗМІ, Вадим Столар мав відношення до ТОВ «Еліта-центр». За даними МВС та Прокуратури Вадим Столар у кримінальній справі по «Еліта-центр» як підозрюваний не фігурував і до відповідальності не притягався. За власними словами Вадима Столара, проект, в якому він брав участь, не мав відношення до продажу квартир. На думку російського мільярдера Володимира Антонова (якого влада Литви звинувачує у викраденні сотен мільйонів доларів), Столар і троє ішних фактично експропріювали з Конверсбанка його гроші. Щодо всіх наклепів і звинуваченнь, Вадим Столар повідомив, що він ніколи не притягувався до кримінальної відповідальності, на відміну від багатьох з тих, хто ллє на нього бруд у ЗМІ.

Відзначився низькою законодавчою ініціативою за час роботи у ВР.

23

До депутатства був засновником та керівником багатьох аграрних підприємств з групи компаній «I&U Group». Голова «Українського зернового союзу».  Колишній заступник директора із зовн...

Детальніше

До депутатства був засновником та керівником багатьох аграрних підприємств з групи компаній «I&U Group». Голова «Українського зернового союзу». 

Колишній заступник директора із зовнішньоекономічної діяльності приватного підприємства «Агроекстра». Починав свою трудову діяльність з менеджера зовнішньоекономічної діяльності та протягом багатьох років обіймав керівні посади у різних компаніях та організаціях. Встиг побувати і заступником голови ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада».

У 2010 році брав участь у «народних праймеріз» партії «Сильна Україна» до Кропивницької міської ради. Тоді обіймав посаду заступника директора ТОВ «Агроспецсервіс».

24

Народний депутат від партії «Слуга Народу». З 2008 року займається підприємницькою діяльністю (ПП Тимофійчук Володимир Ярославович). 2018 р. — заснував ПП «Агро-Лідер». Працює у сфері ...

Детальніше

Народний депутат від партії «Слуга Народу». З 2008 року займається підприємницькою діяльністю (ПП Тимофійчук Володимир Ярославович).

2018 р. — заснував ПП «Агро-Лідер». Працює у сфері сільського господарства (вирощування зернових культур).

Лобіює відновлення проектів у промисловості та інфраструктурі із залученням приватних інвесторів.

25

«Депутат від партії Слуга Народу». Фінансовий директор ТОВ «Прометей-газ 1». Обіймав посаду директора ТОВ «Агро-хаус». Заступник голови аграрного окмітету

26

Народний депутат України ІX-го скликання (політична партія «Опозиційна платформа — За життя»). Противник відкритого ринку землі.

27

Секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Противник відкриття земельного ринку. Єдиний представник Аграрної партії в парламенті.

28

Власник ТОВ «Агростар експорт». Співавтор законопроекту про повернення відшкодування експортного ПДВ аграріям.

29

Генеральний директор ТОВ «СмартАгрі».  «Головна мета нашої команди – докорінно змінити стару систему влади. Разом ми втілимо курс президента Володимира Зеленського у конкретних зак...

Детальніше

Генеральний директор ТОВ «СмартАгрі». 

«Головна мета нашої команди – докорінно змінити стару систему влади. Разом ми втілимо курс президента Володимира Зеленського у конкретних законопроектах і політичних рішеннях, сформуємо професійний уряд народної довіри. Щоб зміни стали справжніми і їхній позитивний результат відчув на собі кожен громадянин, потрібно, щоб до парламенту прийшли порядні та чесні люди».

30

11063-1


10433-1


10135-1


5197


Детальніше

Голова підкомітету з питань розвитку базових галузей в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Прихильниця відкритого ринку землі.

31

Член депутатської групи «За майбутнє». Голова підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.&nb...

Детальніше

Член депутатської групи «За майбутнє». Голова підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. 

У 2014 році на момент набуття депутатських повноважень був директоректором агропромислового науково-виробничого підприємства «Візит», але передав його управління своєму братові. 

12 грудня 2017 р. — підтримав законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям.

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції.

Прізвище, імʼя, по батькові
Законопроекти та постанови
Введені в дію закони і постанови
Відхилені
Галузевий лобізм
1

Депутат від партії «Слуга Народу». Антирейдерські ініціативи. Прихильник відкритого ринку землі.

2

За період прем'єрства Володимира Гройсмана аграрії сповна відчули, що таке затримка державного дотування. кошти виділялися нерівномірно, а сама процедура залишається зарегульованою до сьогодні. Гройсман взяв участь...

Детальніше

За період прем'єрства Володимира Гройсмана аграрії сповна відчули, що таке затримка державного дотування. кошти виділялися нерівномірно, а сама процедура залишається зарегульованою до сьогодні.

Гройсман взяв участь у розробці низки законопроектів, пов'язаних з використанням земель оборони.

3

Бізнес-діяльність Денис Герман почав, працюючи в різних українських компаніях. Завжди займав чільні посади. Зокрема, – керівні пости в Дніпровській корпорації «Авіто» і Харківській «Глоб...

Детальніше

Бізнес-діяльність Денис Герман почав, працюючи в різних українських компаніях. Завжди займав чільні посади. Зокрема, – керівні пости в Дніпровській корпорації «Авіто» і Харківській «Глобал Лоджик Солюшнс».

Згодом займав пост директора економіки та фінансів UBC Group. Очолював проект модернізації виробництва, який реалізовувався разом з Європейським банком реконструкції та розвитку.

До компанії «Стиль Д» приєднався в травні 2013 року. У 2015-му році власник її мережі перевірявся Службою безпеки України у справі про фінансування тероризму.

4

На посту прем'єр-міністра продовжив роботу по децентралізації, автор законопроекту про спрощене об’єднання територіальних громад відповідно до перспективних планів формування територій.

5

Була радником міського голови Добропілля Донецької області Андрія Аксьонова, куратором спільних соціальних проектів компанії «ДТЕК Енерго» та міської влади Добропілля, у 2019 році займалась аналогіч...

Детальніше

Була радником міського голови Добропілля Донецької області Андрія Аксьонова, куратором спільних соціальних проектів компанії «ДТЕК Енерго» та міської влади Добропілля, у 2019 році займалась аналогічною роботою вже у м.Щастя Луганської обл. Керівник напряму зі сталого розвитку ТОВ «ДТЕК ЕНЕРГО».

Прибічниця збереження мораторію на продаж с/г землі. Співавтор законопроекту про Всеукраїнський референдум.

6

10418


10417


5297


3804


Детальніше

2003 — заснував ТОВ «Епіцентр-К», згодом це — найбільша в Україні мережа будівельно-господарських гіпермаркетів «Епіцентр». З 2003 року до жовтня 2012 року очолював Това...

Детальніше

2003 — заснував ТОВ «Епіцентр-К», згодом це — найбільша в Україні мережа будівельно-господарських гіпермаркетів «Епіцентр». З 2003 року до жовтня 2012 року очолював Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр-К».

В 2013 році ТОВ «Епіцентр К» придбав контрольний пакет акцій будівельних супермаркетів «Нова Лінія».

У 2017 році сім'я Герег поглинула 19 агрофірм.

Загалом до 2019 Гереги інвестували у агробізнес більше 6 млрд гривень і планують інвестувати ще 2,5 мільярда гривень в елеваторне господарство. До складу групи також входять 20 тваринницьких ферм.

7

Не помічений у лобіюванні будь-яких напрямків з АПК.

Співавтор законопроекту про посилення державного контролю за використанням і охороною земель та створення земельного резерву

8

Співавтор законопроекту про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

9

Підтримує зняття мораторію на с/г землю. За його ініціативи було зрушене з місця питання відкриття земельного ринку, яке протягом багатьох років не могли розглянути через брак політичної волі. Автор законопроекту п...

Детальніше

Підтримує зняття мораторію на с/г землю.

За його ініціативи було зрушене з місця питання відкриття земельного ринку, яке протягом багатьох років не могли розглянути через брак політичної волі. Автор законопроекту про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального. Це друге питання, яке за весь час Незалежності України не могли вирішити раніше. 

Ініціював розгляд резонансного питання про допуск іноземців на український ринок землі через Всеукраїнський референдум.

10

1649-IX


1115-IX


907-IX


1115-ІХ


Детальніше

Допоміг ліквідувати 29 різних дозвільних документів, демонополізувати ринок добрив, спростив сплату окремих податків і знизив їх рівень, публічно викрив і ліквідував ряд корупційних схем. Прибічник максимально лібе...

Детальніше

Допоміг ліквідувати 29 різних дозвільних документів, демонополізувати ринок добрив, спростив сплату окремих податків і знизив їх рівень, публічно викрив і ліквідував ряд корупційних схем.

Прибічник максимально ліберального відкритого ринку землі.

11

Голова підкомітету з питань антикорупційної політики в економічній сфері. Автор законопроекту про рекультивацію порушених земель лісогосподарського призначення

12

3754


3519


3237


2178-2


Детальніше

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Лобіює питання розвитку виноградарства в Україні.

13

До 2014 року був заступником генерального директора ТОВ “Зоряне”. Співавтор законопроекту про розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення держав...

Детальніше

До 2014 року був заступником генерального директора ТОВ “Зоряне”. Співавтор законопроекту про розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель

14

4020-1


3177


2831-2


10001


Детальніше

Прибічник збереження мораторію на продаж землі. Політична партія "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ"

15

Лобіює заборону на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону

16

27 листопада 2014 р. — народний депутат Верховної Ради України VIII скликання. Член депутатської фракції політичної партії «Опозиційний блок», голова підкомітету з питань благодійної діяльност...

Детальніше

27 листопада 2014 р. — народний депутат Верховної Ради України VIII скликання. Член депутатської фракції політичної партії «Опозиційний блок», голова підкомітету з питань благодійної діяльності та фінансування культури Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, член групи з міжпарламентських зв'язків з Королівством Норвегія, член групи з міжпарламентських зв'язків з Китайською Народною Республікою.

Прихильник збереження мораторію.

17

Лобіює інтереси українських тваринників. Виступає за введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону

18

Прихильник запуску вільного ринку с/г землі і якнайшвидшого скасування мораторію. Порошенко – «за» відкритий ринок, «за» підтримку фермерства і ключові програми держпідтримки АПК....

Детальніше

Прихильник запуску вільного ринку с/г землі і якнайшвидшого скасування мораторію.

Порошенко – «за» відкритий ринок, «за» підтримку фермерства і ключові програми держпідтримки АПК.

Розвиток села — другий пріоритет після армії. Цей розвиток відбувається через децентралізацію, тобто наближення влади до громади. Мета реформи децентралізації — щоб в Україні не було периферії.

Автор закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

19

Противник відкритого земельного ринку

20

Автор законопроекту «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України», який розробив під час Кримської кризи. За цим законопроектом Автономна Республіка Крим&n...

Детальніше

Автор законопроекту «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України», який розробив під час Кримської кризи. За цим законопроектом Автономна Республіка Крим визнається «тимчасово окупованою територією». 15 квітня 2014 закон був прийнятий з поправками.

Противник відкритого земельного ринку.

21

4020-2


2178-10-П1


3195


3175


Детальніше

Голова підкомітету з питань безпеки дорожнього руху та безпеки на транспорті Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, хоча за її авторства до ВР подано низку земельних законопроектів, в...

Детальніше

Голова підкомітету з питань безпеки дорожнього руху та безпеки на транспорті Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури, хоча за її авторства до ВР подано низку земельних законопроектів, в тому числі про продовження мораторію на продаж землі до 2022 року.

22

Член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. Член Постійної делегації у Парламентському вимірі Центральноєвропейської ініціатив.

Антирейдерські ініціативи.

23

Співавтор законопроектів щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону та про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і п...

Детальніше

Співавтор законопроектів щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону та про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

24

Прихильниця збереження мораторію на продаж землі, хоча ще у 2008 році, коли Тимошенко обіймала посаду прем'єра, вона ініціювала законопроект по запуску повністю ліберального земельного ринку. Як заявила Тимошенко, ...

Детальніше

Прихильниця збереження мораторію на продаж землі, хоча ще у 2008 році, коли Тимошенко обіймала посаду прем'єра, вона ініціювала законопроект по запуску повністю ліберального земельного ринку.

Як заявила Тимошенко, її команда (партія «Батьківщина») збирає по всій Україні підписи, а це понад 10 млн підписів, для того, щоб показати — люди не хочуть продавати сільськогосподарську землю.

25

6155


3755


2825


8449-2


Детальніше

Противник відкритого ринку землі. Член депутатської групи "ДОВІРА"

26

Приділяє увагу освітньому та творчому розвитку молоді, надає підтримку громадськості в організації та проведенні свят, є ініціатором ряду просвітницьких проектів: «Місце зустрічі — острів класики»,...

Детальніше

Приділяє увагу освітньому та творчому розвитку молоді, надає підтримку громадськості в організації та проведенні свят, є ініціатором ряду просвітницьких проектів: «Місце зустрічі — острів класики», «Казки, що виховують», міжнародний кінофестиваль «Кіноасамблея на Дніпрі».

27

Не входить до складу будь-якої фракції. Автор законопроекту про продовження  мораторію на  купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до набрання чинності законом про обіг земель сільськ...

Детальніше

Не входить до складу будь-якої фракції. Автор законопроекту про продовження  мораторію на  купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2030 року 

28

Один із 148 депутатів парламенту, які підписали зверення до Сейму Польщі з проханням визнати геноцидом поляків події національно-визвольної війни України 1942-1944 років. Цей крок перший Президент України&...

Детальніше

Один із 148 депутатів парламенту, які підписали зверення до Сейму Польщі з проханням визнати геноцидом поляків події національно-визвольної війни України 1942-1944 років. Цей крок перший Президент України Леонід Кравчук кваліфікував як національну зраду. Політична партія «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ».

У 2018 р.був одним з 36 депутатів, що голосували проти Закону про визнання українського сувернітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

З серпня 2019 р. — керівник Парламентського комітету з питань свободи слова.

Автор законопроекту про приватизацію усіх земель с/г призначення, що перебувають у державній власності. А також надає право приватизацї виключно громадянам України. Прибічник збереження мораторію.  

Прізвище, імʼя, по батькові
Законопроекти та постанови
Введені в дію закони і постанови
Відхилені
Галузевий лобізм
1

За період роботи головою комітету за ним закріпилося сприйняття як лобіста інтерсів птахівників, бо до того він очолював птахівничу асоціацію. Втім, будучи головою аграрного комітету, він захищав інтереси всіх груп ...

Детальніше

За період роботи головою комітету за ним закріпилося сприйняття як лобіста інтерсів птахівників, бо до того він очолював птахівничу асоціацію. Втім, будучи головою аграрного комітету, він захищав інтереси всіх груп аграріїв: малих, середніх та великих. Так звана група Віталія Хомутинника (лобіювала інтереси "Кернел") пробувала послабити його позиції, ввівши третього зама голови. Однак, цю битву зерновики програли. 

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на яких поширюються санкції. 
 

2

0854


9162


8298


4922-Д


Детальніше

Він є власником агрокомпанії «Панда» (виробник цукру).  26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції. ...

Детальніше

Він є власником агрокомпанії «Панда» (виробник цукру). 

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції. 

3

Підтримав 12 грудня 2017 р. законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. 

4

8171


7511


7403-2


7403


Детальніше

Пов'язаний з компанією «НІБУЛОН» (засновником та генеральним директором є його батько Вадатурський Олексій Опанасович). Сам Андрій з 1997 до 2003 року обіймав у компанії «Нібулон» посади...

Детальніше

Пов'язаний з компанією «НІБУЛОН» (засновником та генеральним директором є його батько Вадатурський Олексій Опанасович). Сам Андрій з 1997 до 2003 року обіймав у компанії «Нібулон» посади спочатку менеджера комерційного відділу, а згодом — його начальника (2003 р.).

Не голосував (один із семи депутатів) за законопроект №5448-д про органічну продукцію.

12 грудня 2017 р. — утримався при голосуванні за законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям.

26 грудня 2018 р. — один із 3 із 30-ти депутатів аграрного комітету, до яких Російська Федерація не застосувала санкції. 

Відомий в Раді як лобіст питань річкових та залізничних перевезень, виноробної галузі. 

5

12 грудня 2017 р. — утримався при голосуванні законопроекту, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям.  26 грудня 2018 р.&...

Детальніше

12 грудня 2017 р. — утримався при голосуванні законопроекту, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. 

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на яких поширюються санкції. 

6

10027-2


8634


8171


7403-2


Детальніше

Виступав у якості противника скасування мораторію на продаж с/г земель. Прихильник створення Державного земельного банку, який видаватиме фермерам кредити на придбання землі. Вважає, що потрібно повернут...

Детальніше

Виступав у якості противника скасування мораторію на продаж с/г земель.

Прихильник створення Державного земельного банку, який видаватиме фермерам кредити на придбання землі.

Вважає, що потрібно повернути систему, коли від акцизного збору алкоголю і тютюну (близько 5 млрд грн на рік) виділявся 1% на підтримку виноградарства та садівництва. Завдяки йому існував загальнодержавний фонд, який постійно наповнювався живими коштами. Підприємства й організації отримували компенсацію, яку пускали на зрошення ділянок, придбання інструментів для садівництва, виноградарства, горіхівництва. Однак 2014 року його відмінили, нарікаючи, що ці кошти сприяли розвитку корупції. Цілком можливо, але сьогодні це вже не така й велика проблема. Можна скласти електронні реєстри отримувачів таких дотацій, а за допомогою супутників перерахувати кількість дерев і визначити розмір цвіту яблунь, не виїжджаючи за межі Києва.

Підтримав 12 грудня 2017 р. законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. 

7

12 грудня 2017 р. — підтримав законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. Відзначився низькою законодавчою активністю....

Детальніше

12 грудня 2017 р. — підтримав законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. Відзначився низькою законодавчою активністю.

8

12 грудня 2017 р. — підтримав законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. У червні 2018 р. в період тихого кадровог...

Детальніше

12 грудня 2017 р. — підтримав законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям.

У червні 2018 р. в період тихого кадрового бунту в аграрному комітеті приєднався до тих, хто підтримував введення четвертого заступника, на роль якого розглядали Олега Кулініча, Олексія Мушака, Миколу Лушняка.

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на яких поширюються санкції. 

9

9486


8171


7511


7489


Детальніше

Був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Однак в ході кадрового конфлікту у липні 2018 року  (дискусія про призначення четвертого заступника)...

Детальніше

Був заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Однак в ході кадрового конфлікту у липні 2018 року  (дискусія про призначення четвертого заступника) в середині аграрного комітету він раптово склав повноваження, мотивуючи  це сімейними обставинами. 

Він належить до так званої вінницької команди президента Петра Порошенка, з яким його пов'язує багаторічна дружба, а також робота у Вінницькому регіоні.  

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції. 

10

Прибічник збереження мораторію на продаж с/г земель. 12 грудня 2017 р. — проголосував законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавал...

Детальніше

Прибічник збереження мораторію на продаж с/г земель.

12 грудня 2017 р. — проголосував законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. 

У червні 2018 р. в період тихого кадрового бунту в аграрному комітеті приєднався до тих, хто підтримував введення четвертого заступника. Його кандидатуру також розглядали на роль цього зама. 

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції.

11

9486


9311-4


8171


7403-2


Детальніше

27 листопада 2014 р. — народний депутат, голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних ...

Детальніше

27 листопада 2014 р. — народний депутат, голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Прихильник відкритого ринку за умови чітких правил. 

Більше десяти років ми намагаємося завершити цю земельну реформу. Чому так довго? Тому що всі попередні спроби містили якісь корупційні «схеми». І насправді величезна кількість часу і сил пішли на те, щоб запобігти цим «схемам». Сьогодні маємо парадоксальну ситуацію — саме фермери бояться відкриття земельного ринку. Вони бояться того, що їх знову ошукають. Нині ми знаємо всі проблемні моменти і всі приховані  «схеми». Тому потрібно сісти за стіл, розкласти пропозиції й викинути у смітник те, що містить корупційну складову. Головне — показати потенційним учасникам земельного ринку, що він буде діяти за чесними правилами. Для цього спочатку реформу варто запустити в одному чи декількох пілотних регіонах. Це дасть можливість виявити і виправити її слабкі місця, а вже після цього, коли люди переконаються, що ризиків немає, можна відкривати ринок землі по всій країні. Влада повинна проводити реформу заради селян, аграріїв і заради України. А не заради окремих людей, які приховані за схемами.

У нас була пропозиція. Є багато молочнотоварних ферм, тож якщо хтось купує цю ферму, то йому без застереження можна передати землю в оренду на 10 років і більше. Потім, коли ринок землі відкриють, покупець матиме пріоритет на викуп цієї землі. Це не значить, що він її викупить, але він буде мати право першої руки.

12 грудня 2017 р. — утримався від голосування за законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям.

12

1989-1998 рр. — підприємницька діяльність в Москві і Московській області. В Україні з 1998 р. — співзасновник і засновник підприємств «Агрофірма Корнацьких», «Юриди...

Детальніше

1989-1998 рр. — підприємницька діяльність в Москві і Московській області.

В Україні з 1998 р. — співзасновник і засновник підприємств «Агрофірма Корнацьких», «Юридична фірма Корнацьких», «Будфірма Корнацьких».

З 2008 р. — голова громадської організації «Селянський фронт».

26 грудня 2018 р. — він один із трьох аграрних депутатів, яких Російська Федерація не включила його до санкційного списку. 

13

10027-2


8171


7118-1


3745


Детальніше

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції. 12 грудня 2017 р. —  проголосував за законопроект, яким скасовувалося...

Детальніше

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції.

12 грудня 2017 р. —  проголосував за законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. 

З 2010 р. — голова громадської організації «Кіровоградська обласна рада сільськогосподарських підприємств». Голова Кіровоградської обласної організації Всеукраїнського об'єднання організацій роботодавців «Федерація роботодавців агропромислового комплексу України».

14

10027-2


9073


8171


7118-1


Детальніше

З 2013 р. — заступник директора ТОВ «Млин Агро», заступник директора ПП "Агрофірма «Лугове», заступник директора ТзОВ «Буське СНП». 12 грудня 2017 р. утримав...

Детальніше

З 2013 р. — заступник директора ТОВ «Млин Агро», заступник директора ПП "Агрофірма «Лугове», заступник директора ТзОВ «Буське СНП».

12 грудня 2017 р. утримався від голосування за законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. 

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції. 

15

10027-2


9073


8171


7511


Детальніше

Голова підкомітету з питань доходів і фінансування державного бюджету та державного боргу Комітету Верховної Ради України з питань бюджету 8 скликання. Після переходу  Тараса Кутового з  посади голови&nbs...

Детальніше

Голова підкомітету з питань доходів і фінансування державного бюджету та державного боргу Комітету Верховної Ради України з питань бюджету 8 скликання.

Після переходу  Тараса Кутового з  посади голови  аграрного комітету на посаду міністра аграрної політики та продовольства, саме його  розглядали як один з варіантів на голову профільного комітету.  Однак через брак голосів у парламенті, кадрова ротація так і не  відбулася. 

12 грудня 2017 р. — підтримав законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям.

У червні 2018 р. в період тихого кадрового бунту в аграрному комітеті приєднався до тих, хто підтримував введення четвертого заступника, на роль якого розглядали Олега Кулініча, Олексія Мушака, Миколу Люшняка.

26 грудня 2018 р. — один із трьох аграрних депутатів, яких Російська Федерація не включила до списку українців, на які поширюються санкції. 
 

16

10027-2


8171


7403-2


7118-1


Детальніше

12 грудня 2017 р. — утримався від голосування за законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. Більше про історію...

Детальніше

12 грудня 2017 р. — утримався від голосування за законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. Більше про історію соєво-ріпакових правок у парламенті читайте тут. 

У червні 2018 р. в період тихого кадрового бунту в аграрному комітеті приєднався до тих, хто підтримував введення четвертого заступника. Він був одним із трьох кандидатів на цю посаду (інші два — Олег Кулініч та Олексій Мушак). 

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції. 

Співавтор законопроекту про подовження земельного мораторію.

17

9311-4


8634


7511


7489


Детальніше

Був одним із ініціаторів виправлення соєво-ріпакових обмежень для виробників.  Голова Ради ГО «Бізнес – Варта». Івана Мірошніченка називають одним із «аграрних кардиналів&raqu...

Детальніше

Був одним із ініціаторів виправлення соєво-ріпакових обмежень для виробників. 

Голова Ради ГО «Бізнес – Варта». Івана Мірошніченка називають одним із «аграрних кардиналів» ринку, який працює  в АПК близько 20 років (починав із зернового бізнесу, був радником міністра аграрного політики та продовольства, позаштатним радником глави уряду). Він один із ключових гравців аграрного комітету та парламенту загалом.

Один з активістів антирейдерської компанії. 

18

9162


9078


6527-Д


6527-Д/П


Детальніше

12 грудня 2017 р. — підтримав законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. Більше про історію соєво-ріпакових пр...

Детальніше

12 грудня 2017 р. — підтримав законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. Більше про історію соєво-ріпакових правок у парламенті читайте тут. 

26 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції.