9030

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції

Статус: Проект
Дата реєстрації: 17 лютого 2023
Дата введення в дію:
Авторство: Гайду Олександр Васильович, Арахамія Давид Георгійович, Білозір Лариса Миколаївна

Детальніше про проект закону № 9030

Планують упровадити такі чотири зміни в роботу виноробів:

1.Скасувати для малих виробництв виноробної продукції необхідність отримувати ліцензію на здійснення діяльності з виробництва алкогольних напоїв. Натомість пропонують створити Реєстр малих виробництв виноробної продукції, включення до якого буде підставою для набуття статусу малого виробництва виноробної продукції.

2. Зменшити вимоги до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції з огляду на те, що їм надають право закуповувати сировину (виноград, плоди, ягоди, мед) українського походження.

3. Спростити процедуру звітності, а саме змінити щомісячну звітність на щорічну. Це зменшить бюрократичне навантаження на малих виробників виноробної продукції. Однак виноробам доведеться сплатити штраф у випадку, якщо вони:

• не подали звіт;

• несвоєчасно подали звіт;

• подали звіт з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (зокрема, імпорту та експорту) алкогольних напоїв.

Щоб набути права малого виробництва виноробної продукції, суб᾽єкт господарювання має подати декларацію про початок виробництва алкогольних напоїв (вин виноградних, вин плодово-ягідних та/або напоїв медових). Його мають включити до Виноградарсько-виноробного реєстру.

4. Дозволити розлив вина у металеві банки з харчового алюмінію, а також кеги з алюмінію та нержавіючої сталі.

Також ним планується внести зміни у закон України «Про виноград та виноградне вино»: в частині відмови від обов’язковості застосування до малих виробників виноробної продукції обмежень щодо визначення з виділенням у натурі зони виробництва винограду та регламентування сортового складу вирощування винограду відповідно до спеціалізації району виноградарства та врегулювати питання ліцензування.

У пояснювальній записці сказано, що на момент його розробки в Україні налічується лише 26 малих виробництв виноробної продукції, тоді як у 2013 році їхня кількість досягала сотні, а у 2018 – 52. Таким чином, виноробна галузь України перебуває у занепаді, хоча українські виробники міжнародному рівні демонструють високу якість свого продукту та отримують визнання та винагороди.

Для прикладу, в Італії малих виробництв виноробної продукції 48 тис., у Франції близько 27 тис., в Іспанії – майже 14 тис. у Грузії – понад тисячу. Навіть у країнах, де менш сприятливий клімат для виноградарства (або кліматичні умови схожі до України), їх кількість більша, ніж в Україні Так, у Словаччині малих виробництв виноробної продукції понад 28 тис., у Німеччині – близько 10 тис., у Чехії – близько 1,2 тис., у Канаді – 900, у Польщі – 400, у Нідерландах – понад 180 (і ця кількість постійно зростає).

До теми

10 лютого 2023
Мінагрополітики та «Укрсадвинпром» лобіюють виключення росії із  Міжнародної організації виноградарства та виноробства
Мінагрополітики та громадська спілка «Укрсадвинпром» готують для Міжнародної організації виноградарства та виноробства (МОВВ) докази...
22 грудня 2022
На Херсонщині окупанти вщент знищили виноградники – експерт
Виноробна галузь України зазнала значних збитків через війну та окупацію росією частини південного регіону. Про це заявив власник виноробні...
28 жовтня 2022
Україна знову стала членом Міжнародної організації виноградарства та виноробства
Робота Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства закордонних справ України,  Посольства України у Французькій...