11335

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму забезпечення землями сил оборони

Статус: Проект
Дата реєстрації: 15 червня 2024
Дата введення в дію:
Авторство: Гайду Олександр Васильович, Грищенко Тетяна Миколаївна, Нагаєвський Артем Сергійович, Чернявський Степан Миколайович

Детальніше про закон України № 11335

У зв'язку з триваючою військовою агресією російської федерації проти України, нарощування зусиль агресора з метою окупації нових територій України, наявність у російської федерації можливостей проведення розвідки території України, необхідним є розміщення об'єктів Збройних Сил України та інших військових формувань, укриття їх особового складу, зберігання бойової техніки та військового майна, тренувань, а також створення інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, тощо в межах важкодоступних земель лісу.

Враховуючи реальні потреби і виклики, з якими стикається Україна, постало питання про спрощення процедури зміни цільового призначення особливо цінних земель та земельних лісових ділянок з метою їх використання для розміщення і постійної діяльності військових частин Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України.

Чинне законодавство не передбачає можливості використання особливо цінних земель, земельних лісових ділянок для оборонних потреб. Водночас певні ділянки лісу мають стратегічне значення для оборони держави. Зміна їх цільового призначення дозволить використовувати ці території для розташування засобів оборони та військових об'єктів. Запропонований законопроект дозволяє врегулювати всі правові аспекти пов'язані з використанням земельних лісових ділянок для потреб оборони.

Проектом Закону передбачається:

1. Спрощення процедури зміни цільового призначення особливо цінних земель та земельних лісових ділянок з метою їх використання для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України;

2. Звільнення від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України у разі використання земельних ділянок для розміщення і постійної діяльності військових частин, установ, військово-навчальних закладів, підприємств та організацій Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законодавства України.

3. З метою уникнення корупційних ризиків, пов’язаних із зміною цільового призначення земельних ділянок, віднесених до земель оборони за вищевказаною процедурою, пропонується заборонити:

- подальшу зміну цільового призначення таких земельних ділянок;

- будівництво на таких земельних ділянках об’єктів соціально-культурного призначення, житла для військовослужбовців та членів їхніх сімей, а також соціального та доступного житла.