6199

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо уточнення положень стосовно вчинення нотаріальних дій в процесі набуття прав на земельні ділянки

Статус: Проект
Дата реєстрації: 28 жовтня 2021
Дата введення в дію:
Авторство: Сольський Микола Тарасович, Чайківський Іван Адамович, Нікітіна Марина Вікторівна, Салійчук Олександр В’ячеславович

Детальніше про закон України № 6199

Завданням законопроекту є спрощення процедури вчинення правочинів щодо переходу права власності на невеликі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, а також уточнення положень законодавчих актів щодо процедури набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

 

Нардепи вважають, що не варто витрачати час на перевірку набувачів, якщо йдеться про ділянки для ведення садівництва площею, що не перевищує подвійну норму безоплатної передачі, або особистого селянського господарства у межах, що не перевищує площу, встановлену ст.121 Земельного кодексу.

«Встановлення правила, за яким перевірка відповідності набувача земельної ділянки сільськогосподарського призначення вимогам, визначеним статтею 130 Земельного кодексу України не здійснюється при набутті у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення:для ведення садівництва площею, що не перевищує 0,25 га, і для ведення особистого селянського господарства площею, що не перевищує 1 га, розташованих в межах населених пунктів. При укладенні правочину щодо переходу права власності на такі земельні ділянки їх набувач перед вчиненням правочину про перехід права власності заявляє про дотримання вимог, визначених цією статтею, шляхом подання нотаріусу, що посвідчує відповідний правочин, заяви», — ідеться у пояснювальній записці.

Також передбачається, що особа, яка має переважне право на придбання земельних ділянок, може уступити їх за заявою, підпис під якою слід нотаріально посвідчити. Навіть у випадках, якщо вона не може придбати їх в силу інших обмежень для набувачів.

Крім того, деталізуються особливості державної реєстрації прав, пов’язаних з передачею в оренду ділянки особою, яка використовує її на праві емфітевзису.