5386

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей справляння земельного податку та орендної плати за земельні ділянки, які перебувають в оперативному управлінні, господарському віданні

Статус: Проект
Дата реєстрації: 15 квітня 2021
Дата введення в дію:
Авторство: Шол Маргарита Віталіївна, Сольський Микола Тарасович, Заблоцький Мар'ян Богданович, Халімон Павло Віталійович, Гайду Олександр Васильович, Чернявський Степан Миколайович

Детальніше про проект закону № 5386

Метою проекту закону є встановлення правил оподаткування суб’єктів права оперативного управління, господарського відання щодо земельних ділянок державної та комунальної власності.

Проектом закону пропонується:

  • Встановити розмір земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у оперативному управлінні, господарському віданні державних і комунальних підприємств на рівні земельного податку, що сплачується постійними користувачами земельних ділянок.
  • Встановлення мінімальної ставки податку за земельні ділянки державної або комунальної власності, які перебувають у оперативному управлінні або господарському віданні та передані в оренду, у розмірі не менше 5 відсотків від їх нормативної грошової оцінки.
  • Встановлення для орендарів, які отримали право оренди землі державної чи комунальної власності шляхом переоформлення права постійного користування, права успадковуваного володіння землею, максимального розміру орендної плати у 1 відсоток нормативної грошової оцінки (протягом перших десяти років з дня державної реєстрації права оренди). Це має стимулювати переоформлення застарілих прав постійного користування землею на право оренди землі, а також захистить інтереси вказаних землекористувачів.