Про національну інфраструктуру геопросторових даних

Статус: Діє
Дата реєстрації: 1 листопада 2019
Дата введення в дію:
Авторство: Гончарук Олексій Валерійович

Детальніше про закон України № 554-ІХ

Закону (реєстраційний номер №2370) про національну інфраструктуру геопросторових даних передбачає встановлення правових основ діяльності і функціонування геопросторових даних, а також створення національної інфраструктури геопросторових даних.

Окрім того, законопроект має на меті забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів і формування сучасної системи забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації.

Також, на думку авторів законопроекту, він забезпечить відкриття у мережі Інтернет геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі та підприємствами – монополістами.

Проект Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» визначає: 

1. Адміністратора геопорталів Державної геодезичної мережі та банку топографічних даних;

2. Перелік геопорталів, якими здійснюється користування геодезичними та картографічними даними в електронному вигляді, зокрема, такими як державна геодезична мережа, банк топографічних даних, національна інфраструктура просторових даних.

Передбачено, що державна геодезична мережа та банк топографічних даних є геодезичною та картографічною основою для державного земельного кадастру, містобудівного кадастру та інших кадастрів.

Визначено, що функції адміністратора геопорталів державної геодезичної мережі та банку топографічних даних здійснює державне унітарне підприємство, що визначене центральним органом виконавчої влади,  що реалізує державну політику у галузі  топографо-геодезичної і картографічної діяльності та віднесене до сфери його управління.

Для безоплатного доступу до оприлюднених даних Державного земельного кадастру у мережі Інтернет створюються та забезпечується функціонування таких електронних сервісів:

  • сервіси пошуку даних;
  • сервіси перегляду (візуалізації) даних;
  • аналітичні сервіси;
  • сервіси для вивантаження даних.

До теми

19 лютого 2020
Аграрний комітет готує до другого читання законопроект про геопросторові дані
Сьогодні на засіданні аграрного комітету  розглянуть законопроект про національну інфраструктуру геопросторових даних, друге читання (реєстр. №...
14 січня 2020
Запровадження системи геопросторових даних зекономить державі близько 150 млн грн, – Висоцький
Запровадження оновленої системи геопросторових даних дозволить зекономити державному бюджету 150 млн грн. Про це під час земельного марафону...
5 грудня 2019
Рада ухвалила за основу законопроект про інфраструктуру геопросторових даних
Парламентарі ухвалили за основу проект закону №2370 про національну інфраструктуру геопросторових даних. Про це повідомляє AgroPolit.com. Відповідне...