2065

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо набуття громадянами України - засновниками фермерських господарств права власності на земельні ділянки, надані їм у постійне користування чи довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)

Статус: Проект
Дата реєстрації: 5 вересня 2019
Дата введення в дію:
Авторство: Івченко Вадим Євгенович, Кириленко Іван Григорович, Мейдич Олег Леонідович

Детальніше про проект закону № 2065

Наявність земель на праві постійного користування згідно з існуючими вимогами законодавства не дозволяє громадянам, які ведуть фермерське господарство, планувати і ефективно використовувати ці землі, передавати їх спадкоємцям, які бажають продовжити ведення фермерського господарства, створювати сімейні фермерські господарства, а також залучати додаткові фінансові ресурси у розвиток господарства.

Документ передбачає безоплатну передачу у власність відповідних земельних ділянок громадянам України – засновникам таких господарств, які до набрання чинності Земельним кодексом України отримали їх на праві довічного успадкованого володіння або постійного користування, права на які належним чином оформлені за законодавством, чинним на час їх виникнення. У зв’язку з цим, нормами законопроекту також передбачено поширення існуючого мораторію на відповідні сільськогосподарські землі.

На законодавчому рівні врегульовує відносини власності щодо земельних ділянок, набутих до 1 січня 2002 року на правах довічного успадковуваного володіння та постійного користування.

 

До теми

5 лютого 2020
Землі постійного користування можна буде придбати з розстрочкою на 7 років
Землі, які було передано державою фермерам у постійне користування можна буде викупити з розстрочкою на 7 років. Про це в інтерв’ю...