9627

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України

Статус: Проект
Дата реєстрації: 22 серпня 2023
Дата введення в дію:
Авторство: Чорноморов Артем Олегович, Марчук Денис Володимирович, Гайду Олександр Васильович, Халімон Павло Віталійович, Стернійчук Валерій Олександрович, Тимофійчук Володимир Ярославович, Лабазюк Сергій Петрович

Детальніше про закон України № 9627

Необхідним є спрощення зміни цільового призначення земельних ділянок задля швидкої реалізації проектів з будівництва об’єктів промисловості та енергетики. У зв’язку з зазначеним розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України».

Проект закону пропонуєт:

1. внести зміни до Земельного кодексу України в частині: спрощення порядку встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок на територіях за межами населених пунктів у разі якщо стосовно таких територій відсутня затверджена містобудівна документація на місцевому рівні, для розміщення будівель промислових та складів; будівель сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства; трубопроводів, комунікацій та ліній електропередачі; комплексних промислових споруд. Таке спрощення буде діяти протягом п’яти років з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні або у відповідній окремій місцевості.

2. Внести зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», передбачивши, що: до створення містобудівного кадастру на державному рівні як інтегрованої інформаційної системи до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва можуть вносяться відомості містобудівного кадастру; витяги з містобудівної документації створюються з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва; під час дії правового режиму воєнного стану та протягом п’яти років з дня його припинення або скасування в Україні або у відповідній окремій місцевості допускаються встановлення та зміна цільового призначення земельних ділянок без урахування вимог частин третьої — четвертої статті 24 цього закону на територіях за межами населених пунктів у разі якщо стосовно таких територій відсутня затверджена містобудівна документація на місцевому рівні для розміщення будівель промислових та складів; будівель сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства; трубопроводів, комунікацій та ліній електропередачі; комплексних промислових споруд.

На думку авторів, прийняття Закону сприятиме відновленню економіки України під час дії воєнного стану та після закінчення воєнних дій шляхом залучення приватних вітчизняних та іноземних інвестицій для швидкої реалізації проектів з будівництва об’єктів промисловості.