Тимошенко Юлія Володимирівна

Лідер партії «Батьківщина»
Вік: 62 роки

Профіль в Соц. мережах

Народилася у м. Дніпропетровськ (нині — м. Дніпро).

Освіта:

1979-1984 рр. — Дніпропетровський державний університет, спеціальність — Економіст-кібернетик, закінчила з відзнакою.

1999 р. — захистила дисертацію на тему: «Державне врегулювання податкової системи». Кандидат економічних наук.

Кар'єра:

Після навчання в Дніпропетровському державному університеті почала працювати інженером-економістом на Дніпропетровському машинобудівному заводі ім. Леніна.

1989-1991 рр. — комерційний директор Дніпропетровського молодіжного центру «Термінал».

1991-1995 рр. — генеральний директор корпорації «Український бензин».

1995 р. — президент компанії «Єдині енергетичні системи України».

1996 р. — депутат Верховної Ради України у мажоритарному Бобринецькому виборчому окрузі N229 Кіровоградської області.

1998 р. — голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету.

1998 р. — повторно стає народним депутатом і знову очолює Комітет Верховної Ради з питань бюджету.

1999 р. — очолила партію «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина».

1999-2001 рр. — віце-прем'єр-міністр України з питань паливно-енергетичного комплексу.

2001 р. — пішла у відставку.

2001 р. — створений «Блок Юлії Тимошенко».

2002 р. — балотувалась до Верховної Ради як лідер «Блоку Юлії Тимошенко».

2004 р. — «Блок Юлії Тимошенко» та блок Віктора Ющенка «Наша Україна» створили коаліцію «Сила народу».

2006 р. — знову обрана депутатом Верховної Ради України.

2007 р. — обрана Прем'єр-міністром України. Уряд під керівництвом Юлії Тимошенко ухвалив рішення про безоплатну видачу актів землекористування громадянам.

2009 р. — балотувалась в Президенти України.

2014 р. — на позачергових виборах Президента України посіла друге місце.

23 березня 2018 р. — лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко підпише меморандум «Новий аграрний курс України» з ВАР, Аграрним союзом України та іншими професійними об’єднаннями аграрної галузі. (докладніше)

Декларації: 

2015

2016

2017

2018

2019.

Погляди:

Про розвиток АПК

Нам (владі) треба демонополізувати всі системи, які обслуговують аграріїв, всіх постачальників продуктів і послуг для аграрних потреб. Така демонополізація призведе до здешевлення виробництва та як наслідок до припинення інфляції на ринку продуктів харчування.

Якщо правильно організувати роботу аграрного комплексу, якщо зробити сильними фермерські господарства, то за 3-4 роки ми зможемо отримати на переробці сировини і торгівлі готовою продукцією – 300 млрд євро доходів. Це буде дохід нашої країни тільки з аграрного комплексу і це втричі більше за те, що сьогодні виробляє Україна в усіх галузях!

Ми маємо скуповувати землі назад у державу, а не віддавати її у тіньовий ринок. Наш шлях – сформувати великий ресурс землі, віддавати при величезній підтримці його фермерам, але не більше передбаченого, наприклад до 150 га. Але агрохолдинги, які мають по 100 тис. га мусять бути розформовані, а земля – повернута фермерам

Про Новий економічний курс

Щодо нового аграрного курсу України. Саме цей меморандум не просто окреслює новий розвиток аграрного комплексу, не просто намічає такі важливі і послідовні кроки, які зроблять аграрний комплекс України найпотужнішим на європейському континенті. Він ще й є основою, плацдармом, базою єднання для всіх аграріїв України, для всіх політичних сил, які хочуть покращити  умови ведення агробізнесу в країні та життя селян.

Про ринок землі

Якщо ми не зможемо продовжити мораторій, ми можемо прокинутися без найбільшого багатства України — без землі.

Порошенко заборонив питати в людей, чи готові вони продавати свою землю. Натомість наша команда (партія «Батьківщина») збирає по всій Україні підписи, а це понад 10 млн підписів, для того, щоб показати — люди не хочуть продавати сільськогосподарську землю.

Скуповування землі сьогодні відбувається незаконно. І земля зараз накопичена приблизно в 12-15 родин у величезних обсягах: від 500 тис. до мільйона гектарів в руках однієї сім’ї. І це означає, що це все вже не належить народу України. Сьогодні продовжується купівля землі в тіньовий спосіб. Знаєте, за якою ціною? Приблизно від 700 до $1000 за га. Це ж за вартістю гарного телефону скуповують.

Люди, наближені до влади, захоплюють тисячі гектарів землі. Ці ж сім'ї стоять на чолі земельного рейдерства. За цим стоїть найбільша сім'я країни — сім'я нашого президента

Наукова діяльність:

Автор більш ніж 50 наукових робіт.

Нагороди:

2005 р. — визнана людиною року Центральної та Східної Європи. 

2005 р. — час другої щорічної сесії Євросередземноморського форуму удостоєна міжнародної нагороди Prix de la Foundation за видатні лідерські якості, економічні досягнення під час керівництва Кабінетом міністрів й антикорупційну політику, а також за боротьбу із загрозами демократії, що виникають у сучасному світі.

2007 р. — отримала нагороду впливової неурядової організації США Conservative Political Action Conference за внесок у розвиток демократії.

2008 р. — нагороджена знаком «Шахтарська слава» III ступеня.

2009 р. — Патріарх Єрусалимський Теофіл III нагородив Юлію Тимошенко найвищою нагородою Єрусалимської Православної Церкви — Орденом Святогробського Братства.

2013 р. — політична партія Іспанії Уніо Демократіка де Каталунія (Unio Democratica de Catalunya) нагородила Юлію Тимошенко медаллю Мануеля Карраско Формігуера за її внесок у захист демократії та свободи і боротьбу за відновлення верховенства права в Україні. 

2014 р. — отримала премію імені Якова Гальчевського за вагомий внесок в розвиток демократії та подвижництво у державотворенні в Україні.

Сім'я: 

Заміжня, має доньку.

Законопроекти

3739 | Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості
540-IX | Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)

До теми

12 вересня 2018
Коаліційна безпорадність Кабміну, Ради та Президента – угода в частині АПК виконана лише на 30%
Ще рік лишився чинному парламенту до перевиборів, а виконання Коаліційної угоди в аграрній частині «зависло» в повітрі. Скільки аграрних...
18 червня 2018
Новий курс оновленої Юлії Тимошенко – від політики до агросектору…
«Спільними зусиллями вибудувати спільний шлях», – задала тон лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко своїй промові у межах...
23 березня 2018
Юлія Тимошенко сьогодні озвучить свою нову програму — «Новий аграрний курс України» 
Сьогодні лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко підпише меморандум «Новий аграрний курс України» з ВАР, Аграрним союзом...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...