7543

Проект Закону про стратегічні резерви

Статус: Проект
Дата реєстрації: 2 лютого 2018
Дата введення в дію:
Авторство: Демчак Руслан Євгенійович, Чекіта Геннадій Леонідович, Кривенко Вадим Валерійович, Соловей Юрій Ігорович, Березкін Станіслав Семенович, Матківський Богдан Миронович, Романовський Олександр Володимирович

Детальніше про проект закону № 7543

Передбачається внести зміни та удосконалити наступні аспекти:

 • В діючому законі поняття Державний резерв включає державний матеріальний резерв та мобілізаційний резерв. Отже, у законі відсутнє чітке розмежування між загальною назвою і видом резерву. В проекті закону встановлюється чітке розмежування між загальною назвою і видом резерву, що робить його більш сталим по відношенню до діючого.
 • Питання відпуску для забезпечення стратегічних потреб держави набувають законодавчого врегулювання та надають обов’язкового характеру.
 • В діючому законі не повно та не чітко розкрито питання освіження матеріальних цінностей державного резерву, а у проекті закону дане питання висвітлено більш повно та чітко з урахуванням європейського досвіду з аналогічного питання та напрацьованого власного досвіду;
 • Порядок зберігання матеріальних цінностей державного резерву. Наразі зазначене питання вирішується Постановою Кабінету Міністрів України № 532. Законопроект надає можливість Держрезерву самостійно визначати зберігачів, умови оплати.
 • Запропонований варіант штрафних санкцій надасть змогу посилити відповідальність за несвоєчасне повернення до стратегічних резервів позичених матеріальних  цінностей   та дозволить дисциплінувати позичальників.
 • Запропонований варіант штрафних санкцій надасть змогу посилити відповідальність за несвоєчасне виконання розпорядження (наряду) Координатора та дозволить дисциплінувати суб’єктів господарювання.
 • Пропонується визначення терміну Координатор стратегічних резервів, яке відсутнє в діючому законі.
 • У діючій редакції закону відсутнє чітке визначення, хто є власником  матеріальних цінностей державного резерву. Законопроект вказує, що власником стратегічних резервів є держава в особі Кабінету Міністрів України. Внесення зазначеного пункту дозволить не доводити право власності при вчиненні юридичних дій з матеріальними цінностями держрезерву.
 • Проектом закону  чітко встановлюється система стратегічних резервів та  що входить до її складу. Також встановлюється законодавча заборона на примусове відчуження об’єктів системи стратегічних резервів.
 • Проектом передбачено більш суттєві вимоги щодо наданні інформації необхідної для виконання завдань, поставлених перед Координатором.
 • У діючому законі  штрафні санкції направляються в повному об’ємі до державного бюджету. Нова редакція закону надасть можливість  збільшити фінансування системи держрезерву, адже фінансування, створення, функціонування та управління системою  стратегічних резервів буде здійснюватися за рахунок: коштів державного бюджету, в тому числі отриманих від реалізації матеріальних  цінностей  стратегічних  резервів  в порядку освіження, позичання, розбронювання, погашення дебіторської заборгованості перед Координатором та внаслідок застосування штрафних санкцій, передбачених статтею 15 даного закону; коштів, отриманих за міжнародними договорами; інших джерел, не заборонених законодавством у порядку, визначеному законом.
 • Передбачено принципи та засади формування номенклатури, які наразі відсутні;
 • Діючим законом не передбачено, що  рішення про застосування фінансових санкцій є виконавчим документом та не передбачено заборони заміни кредитора Держрезерву. Взагалі запропонована редакція закону в частині відповідальності надасть змогу посилити відповідальність за несвоєчасне виконання розпорядження (наряду) Координатора та дозволить дисциплінувати суб’єктів господарювання.
 • Пропонується списання безнадійних боргів, що не передбачено нормами чинного законодавства. Це дозволить побачити реальну картину дебіторської та кредиторської заборгованості Держрезерву та виділити реальну до повернення заборгованість перед Держрезервом та посилити роботу по ній.
 • Систематизація запасів товарно-матеріальних цінностей необхідних для ліквідації  надзвичайних ситуацій. Прийняття  запропонованої  редакції  дозволить чітко розділити наявні відомчий та регіональний і місцевий  матеріальні резерви та основні принципи їх формування.

 

 

До теми

10 квітня 2019
Презентовано ключові пункти концепції закону про ринок земель — офіційно
Аграрний комітет напрацював основні положення земельної концепції, яка ляже в основу законопроекту про обіг земель сільськогосподарського...
10 квітня 2019
Держрезерв можуть позбавити функції інтервенції після виборів
Вже після виборів Президента уряд може прийняти законопроект № 7543, який позбавить Державне агентсво резерву України функції інтервенції. Про...
5 квітня 2019
Стратегію реформування Укрзалізниці передано на погодження Кабміну, — Кравцов
Стратегію розвитку АТ «Укрзалізниця» на 2019—2023 рр. офіційно передано на погодження Кабінету Міністрів України. Про це повідомив...