Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост

Статус: Діє
Дата реєстрації: 22 грудня 2020
Дата введення в дію:
Авторство: Кулініч Олег Іванович, Клочко Андрій Андрійович, Шуляк Олена Олексіївна, Корнієнко Олександр Сергійович

Детальніше про закон України № 1638-IX

Передбачається у законі «Про місцеве самоврядування в Україні» внести зміни до визначення поняття «старостинський округ» з метою запровадження інституту старост у тому числі для міст не адміністративних центрів громад; удосконалити правові норми статті 26 закону задля надання можливості органам місцевого самоврядування затверджувати старостинські округи та положення про старосту; внести зміни до статті 54-1 закону з метою уточнення статусу старост.

Також, згідно з законопроєктом, голова громади буде зобов’язаний обговорювати з громадою всі кандидатури на посаду старости, тобто публічні консультації стануть обов’язковими. Крім того, у громадах не буде величезних або дуже дрібних старостинських округів. Критерій з кількості населення старостинського округу — 1500 осіб, що співвідноситься з найменшою громадою. 

Законопроєкт також конкретизує «представницький» мандат старости і чітко вказує, що він не може суміщати свою діяльність з іншою посадою — бути депутатом районних, обласних рад, мати іншу оплачувану роботу тощо.

Наголошується, що законопроєкт не матиме зворотної сили, отже, не стосуватиметься призначення старост, яке вже відбулося, або відбудеться до того, як запропоновані зміни набудуть чинності.

До теми

9 лютого 2017
Депутати проголосували за «кодекс» правил для старост в об’єднаних громадах
Парламент визначив повноваження старост обєднаних громад. Депутати 271 голосом підтримали  в дургому чиатнні законопроект 1707-VIII  "Про...