Вадатурський Андрій Олексійович

Народний депутат України VIII скликання
Вік: 51 рік

Профіль в Соц. мережах

Народився у с. Трикратне, Миколаївська область.

Освіта:

1996 р. — Уманський державний морський технічний університет, спеціальність — інженер-електрик.

1997-2000 рр. — отримав ступінь магістра наук з економіки на економічному факультеті Лондонської школи економіки і політики.

Кар'єра:

1997-2000 рр. — менеджер комерційного відділу компанії «Нібулон» (суміщав роботу з навчанням у британській школі).

2001-2003 рр. — начальник торгового відділу компанії «Нібулон».

2003 р. — обіймає посаду заступника генерального директора з торгівлі компанії «Нібулон».

2014 р. — депутат округа  № 130, Миколаївська область.

27 листопада 2014 р. — депутат Верховної Ради (№130 округ) від БПП, але  покинув фракцію БПП через внутрішньопартійні конфлікти з її керівництвом. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

1 червня 2016 р. — пише заяву про вихід з БПП, але у складі фракції у Верховній Раді України лишається.

Лютий 2016 р. — Миколаївська партійна організації «Блоку Петра Порошенка» звільнила Вадатурського із посади голови і обрала замість нього Юрія Бірюкова (радника Президента України).

Результати його парламентської роботи: за 8-му сесію можна подивитися тут, а включно з 7-ю подано в аналітичній інфографіці далі.   

Декларації:

Погляди:

Про політику і вихід з БПП

Політиків потрібно замолоду вчити парламентаризму і умінню переконувати людей з трибуни, а не говорити — «Прийнято рішення, то виконуйте!»

Щоб пройти вибори — не обов'язково навіть будувати заводи або дороги, досить просто приїхати, зробити фото з людьми і сказати, що намагався вирішити їхні проблемні питання. А мало би бути навпаки: показувати треба те, що ти робиш реально.

З боку партії немає тиску (щодо відставки з голови Миколаївської партійної організації БПП — Авт.). Були неодноразові розмови всередині партії, в тому числі, з Президентом. Це рішення було погоджено з активом партії. Сенс критикувати або кидати партію я не бачу, бо поважаю її членів. Я побажав їм удачі й буду допомагати чим зможу, як народний депутат.

Я не звинувачую Президента (про вихід з лав БПП — Авт.). Але звинувачую те цинічне оточення, якому він довірив займатися партією, що носить його ім’я. І мене вражає, що в партії досі немає керівника. Віталій Кличко став мером і не може бути керівником партії. Він написав відповідну заяву. Але партія навіть не може зібратися і обрати нового керівника. Партію, людей, які щиро хотіли підтримати президента, просто кинули. Та це не вина Порошенка, це вина тих людей, які не можуть займатися партійним будівництвом, а використовують партію лише для вирішення своїх корисливих цілей і згадують про неї лише перед виборами. Деякі особистості просто користуються іменем президента. Майбутнього з таким підходом не буде. В таку партію я не вірю. Тому і вийшов з неї.

Я просто депутат, і ніколи не ганявся за посадами. Для того, щоб спокійно і продуктивно працювати, особлива посада не потрібна.

Політика — це така справа, яку дуже важко пояснити і довести її справжню суть і завдання людям.

У нас в країні існує одна глобальна проблема: ми вибрали політиків, які не займаються економікою, а лише «вирішенням» проблем і «пошуком» компромісів. Розквітли так звані «рішали», які багато спілкуються, мають багато контактів, займаються кадровими питаннями, але ніхто не займається економікою. 

Про АПК і земельний ринок

Я завжди казав, що сільське господарство — це величезний офшор, де ніхто не платить податків, мотивуючи це тим, що всі у світі отримують дотації, а українське сільське господарство — ні. Це не правильно. На землі люди отримують доходи, і, оскільки це сьогодні найуспішніша галузь в Україні, ми повинні навчитися платити податки. Що натомість?

Сільське господарство не може існувати окремо від усієї економіки. АПК останнім часом стрімко розвивається, але інфраструктура за цими темпами не встигає. Тому бачимо, що частина доріг з української мапи просто зникла! 

Про особисте

 Я пішов у політику, бо в парламенті мало людей з чіткою державницькою позицією. Чим більше їх буде, тим швидше зможемо «підняти» країну. У бізнесменів зараз не багато варіантів: працювати на зміну країни, закриватися або все продати і виїхати геть. Я не хочу кинути все і поїхати за кордон. Варіант один – допомогти Україні змінитися, стати кращою, комфортнішою для ведення бізнесу. Це мій громадянський обов'язок.

Про корупцію

Що маємо зараз? Сильну інформаційну війну: корупційні факти, як правило, замовчуються, а винних високопосадовців не саджають.

Дуже багато хто визнає, що політична корупція є, проте боротьба з нею перетікає у якесь неправильне русло. Це видно із розуміння, наприклад, політиками свого головного завдання. Сьогодні вони занадто переймаються своїм піаром і створенням позитивного іміджу в «Фейсбуці» чи інших соціальних мережах.

Ще одна проблема, яка надійно зберігала не один рік корупцію, — відсутність справжніх політичних партій. Сьогодні це все просто «проекти» та «угрупування» перед виборами. Рішення за них  приймаються навіть не у стінах Верховної Ради, а коаліція формується не навколо «високої» мети чи ідеї, а довкола банальних інтересів «рішал» господарів цих партій. Всі намагаються розподілити місця, потоки, сфери контролю і впливу.

Цікава інформація:

Не голосував (один із семи депутатів) за законопроект №5448-д про органічну продукцію.

12 грудня 2017 р. — утримався при голосуванні за законопроект, яким скасовувалося експортне ПДВ для виробників соняшнику, сої та ріпаку і завдавало збитків аграріям. 

Серпень 2018 р. — опинився серед 16 аграрних депутатів, які отримали компенсацію вартості оренди житла або найму готельного номера. В декларації відсутня інформація про нерухомість у Києві чи області (орендує номер у Готельному комплексі Київ).

26 грудня 2018 р. — один із 3 із 30-ти депутатів аграрного комітету, до яких Російська Федерація не застосувала санкції. 

Відомий в Раді як лобіст питань річкових та залізничних перевезень, виноробної галузі. 

Законопроекти

340-IX | Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству
819-ІХ | Закон України про сільськогосподарську кооперацію
9202 | Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про ставки вивізного (експортного) мита на насіння деяких видів олійних культур» (щодо визначення його мети та сфери дії)
9162 | Проект Закону про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку
9136 | Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення природоохоронного рівня у межах територій природно-заповідного фонду
8626 | Проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо здешевлення електричної енергії
7234 | Проекту закону України «Про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Бюджетного кодексу України щодо забезпечення гарантованого фінансування масштабної енергомодернізації»
6527-Д | Проект Закону про сільськогосподарську кооперацію
6527-Д/П | Проект Постанови про ухвалення за основу проекту Закону України про сільськогосподарську кооперацію
8449-1 | Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку конкурентного виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії

До теми

16 травня 2018
Аграрна 30-ка — результати діяльності депутатів аграрного комітету за 7-му та 8-му сесію
Чим займаються депутати аграрного комітету в стінах Ради? AgroPolit.com проаналізував діяльність депутатів за 7-му та 8-му сесію (включно до...
27 квітня 2018
«Бригада Плугатарів Порошенка» – аналіз аграрної «політики» БПП у парламенті
«Блок Петра Порошенка» й АПК – чи допомогла ця політсила аграріям міцніше стати на ноги? AgroPolit.com продовжує цикл публікацій з...
31 жовтня 2017
Український «Титанік», або Чому річковий транспорт іде на дно?
Ситуація із розвитком водного транспорту та суднобудуванням сьогодні  надзвичайно складна. Річкові перевезення стрімко скорочуються, як і...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...