Програма діяльності Кабінету Міністрів України

Статус: Діє
Дата реєстрації: 30 вересня 2019
Дата введення в дію: 4 жовтня 2019
Авторство: Сольський Микола Тарасович, Гончарук Олексій Валерійович

Детальніше про закон України № 188-IX

Реєстраційний номер (2186) Програма складається із 17-ти розділів. У чотирьох розділах (Мінфін, Мінекономіки, Мінінфраструктури та Міністерство розвитку громад та територій) визначено  ряд положення про агросектор та сільські  території.

Розділ №6 — Міністерство фінансів

Пропонується встановити для окремих категорій малого та середнього бізнесу (зокрема, малим сільськогосподарським товаровиробникам на придбання землі) фонди часткового гарантування кредитів.

Розділ №7 – Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства».

У ньому подано ряд цілей:

1)    Розпорядження землею:

  1. Скасувати мораторій на обіг земель сільськогосподарського призначення. Як результат, ефективність та продуктивність використання с/г земель зростатиме до 6% щороку за рахунок підвищення рівня економічної конкуренції. Земельний ринок запрацює з 1 жовтня 2020 року, що, зокрема, призведе до збільшення вартості оренди за 1 га в середньому по країні з 1700 грн у 2018 році до 4000 грн у 2024 році.
  2. Провести дерегуляцію з питань землеустрою, вирівняти податки на землю, ввести запобіжники проти земельного рейдерства та запровадити сучасну інфраструктуру просторових даних. 100% відомостей  про земельні ділянки буде внесено до Державного земельного кадастру до кінця 2020 року.
  3. Надати державну фінансову підтримку фермерам на купівлю землі сільськогосподарського призначення та розвиток свого бізнесу. Під час купівлі менше 500 га землі фермери матимуть можливість отримати дешевий кредитний ресурс за ставкою, що не перевищує рівня інфляції.

2) Безпечність продуктів харчування:

  1. Розвивати системи безпечності і контролю якості продукції та перезавантажимо державну політику у сфері захисту прав споживачів.
  2. Забезпечити визнання в Україні застосовуваних у ЄС переліків харчових добавок, ароматизаторів, ензимів, тверджень про користь для здоров’я та про споживчу цінність кормових добавок. У 2020 році буде запущено систему добровільної сертифікації продукції тваринного походження, що виробляється без використання антибіотиків. Протягом 2021 року системою простежуваності буде охоплено 100 % продукції тваринного походження, що перебуває в обігу в Україні.
  3. Посилити заходи державного контролю за виробництвом та реалізацією товарів та послуг, а також відповідальність за порушення вимог законодавства та введення в оману споживача. Буде забезпечена можливість подання скарг на невідповідність продукції в електронному вигляді з наступним розглядом не пізніше 3-5 днів. Запровадити моніторинг 100% постачальників харчової продукції до шкільних та дошкільних навчальних закладів з відкликанням такої продукції у разі невідповідності. Забезпечити наявність та виконання вимог системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) на 100% великих і середніх підприємств-виробників продуктів через 3 роки та 100% малих підприємств-виробників продуктів через 5 років.

3)    Експорт:

  1. Збільшення експорту в 2 рази.
  2. Скорочення витрат часу на оформлення експорту для експортерів з 66 годин у 2018 році до 24 годин у 2024 році (у 2018 році в Україні – 66 годин, середнє значення по Європі та Центральній Азії – 24 години).

4) Протидія монополіям:  

  1. Розробити дієвий інструмент примусового розділення монополій. Суб’єкти 5-ти найбільших ринків будуть перевірені щодо наявності монопольних зловживань та у разі потреби будуть запущені процеси розділення.

Розділ № 8 — Міністерство інфраструктури
 

1)     «Укрзалізниця»

  • Для підвищення якості залізничних послуг буде створено відкритий та конкурентний ринок залізничних перевезень. Буде забезпечено рівноправний доступ до залізничної інфраструктури та справедливу конкуренцію між залізничними перевізниками. Сьогоднішній монополіст АТ «Укрзалізниця» буде реформований та розділений на окремі суб’єкти господарювання — оператора інфраструктури, вантажного перевізника, пасажирського перевізника, а сама компанія стане публічною (буде здійснено первинне публічне розміщення акцій українських залізничних компаній на міжнародних біржах).

2)    Перевезення:

  1. Зростання перевезень пасажирів водним транспортом не менш ніж у 2 рази (з 19,1 тис. до 38 тис.).
  2. Зростання обсягів перевезень вантажів: на 10% морем (з 135 млн. т. до 148,5 млн. т.), у 2 рази внутрішніми водними шляхами (з 10 млн. т. до 20 млн. т.)
  3. Основну увагу буде приділено створенню умов для ефективного функціонування підприємств морського та річкового транспорту та портового господарства (будівництво та модернізація щонайменше 15 глибоководних причалів із допустимою осадкою від 15 метрів (на сьогодні функціонують 5 таких причалів); капітальний ремонт шлюзів).

У результаті очікується економія для вантажовласників від переорієнтації перевезень на внутрішніх водних шляхах більше ніж $50 млн за 5 років.

 Розділ № 10  — Міністерство розвитку громад та територій:

  1. Розробити нову Генеральну схему планування території України та визначимо на законодавчому рівні вимоги щодо необхідності розроблення та актуалізації іншої містобудівної документації для прогнозування розвитку територій, визначення і раціонального взаємного розташування зон житлової та громадської забудови, виробничих, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших зон і об’єктів.
  2. Створити Містобудівний кадастр на державному рівні та інтегрувати його з іншими реєстрами та кадастрами для забезпечення відкритого та дистанційного доступу громадян, суб’єктів господарювання та потенційних інвесторів до актуальної містобудівної документації та іншої інформації у суміжних сферах, на які може впливати будівельна діяльність. Одночасно планується створити стимули для населених пунктів з планування розвитку своїх територій.
  3. Забезпечити прозорість та ефективність системи державного архітектурно-будівельного контролю шляхом створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (включаючи електронний кабінет забудовника).
  4.  Запровадити параметричний метод нормування у будівництві, імплементуємо Регламент ЄС 305/2011 щодо визначення вимог до будівельних виробів та їх технічної апробації для того, щоб нові будівельні норми відповідали міжнародно визнаним принципам нормування у будівництві», – записано в проекті постанови.
  5.  Створення нової системи надання послуг в межах адміністративних, госпітальних, безпекових, судових, міжмуніципальних округів. Це буде реалізовано завдяки створенню трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: громада (близько 1400); район (повіт) (близько 100); область (регіон). Для реалізації ефективної політики з надання публічних послуг, повноваження органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади будуть упорядковані, а органам місцевого самоврядування будуть передані  більшість повноважень у секторальних сферах, зокрема у питаннях соціально-економічного розвитку громад. Органи префектурного типу замінять місцеві державні адміністрації і їх  основним повноваженням буде забезпечення здійснення контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування. При цьому ми сплануємо розвиток та територіальну представленість важливих державних систем (охорони здоров’я, освіти, юстиції, безпеки та екстреної допомоги) таким чином, щоб для мешканця будь-якої громади гарантовано забезпечувався Стандарт доступності публічних сервісів та послуг (додається до Програми).
  6. Стимулюватимемо інструменти прямої демократії, такі як, наприклад, «бюджети участі», що дають можливість громадянам брати участь у визначенні пріоритетів та розподілі частки публічних коштів шляхом електронного голосування за обрані проекти для покращення соціально-економічного розвитку регіону/міста/ОТГ».

До теми

30 вересня 2019
Уряд призначив трьох заступників Тимофію Милованову – двоє аграрних
Кабінет Міністрів України призначив двох аграрних заступників, одного з питань євроінтеграції та з питань регіональної політики. Про це...
26 вересня 2019
Уряд схвалив зміни до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад»
Уряд схвалив зміни до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», які відкривають можливість прискорити формування...
24 вересня 2019
Експерт назвав 7 завдань, які необхідно вирішити уряду до відкриття ринку землі в Україні
Для безпечного запуску ринку землі,  Кабміну та парламенту слід вирішити 7 основних завдань. Про це у блозі на Latifundist.com...