3195

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку призначення та звільнення з посад членів Кабінету Міністрів України

Статус: Проект
Дата реєстрації: 11 березня 2020
Дата введення в дію:
Авторство: Лозинський Роман Михайлович, Клочко Андрій Андрійович, Васильченко Галина Іванівна, Піпа Наталія Романівна, Корнієнко Олександр Сергійович, Клименко Юлія Леонідівна, Білозір Лариса Миколаївна, Савчук Оксана Василівна, Гузь Ігор Володимирович

Детальніше про проект закону № 3195

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку призначення та звільнення з посад членів Кабінету Міністрів України передбачає, що рішення Верховної Ради України про звільнення з посади члена Кабінету Міністрів України у формі постанови Верховної Ради України приймається в порядку, визначеному Регламентом Верховної Ради України. 

Також визначено, що Порядок призначення на посаду та звільнення з посади, припинення повноважень на посаді міністра визначаються Конституцією України, Законом України «Про Кабінет Міністрів України» та Регламентом Верховної Ради України.

Заява про відставку члена Кабінету Міністрів України (крім Прем’єр-міністра України) та звіт члена Кабінету Міністрів України, передбачений частиною восьмою статті 206-1 Регламенту Верховної Ради України, розглядається комітетом, до предмета відання якого належить попередній розгляд питання про звільнення відповідного члена Кабінету Міністрів України з посади.

Перед прийняттям рішення за результатами розгляду цього питання комітет заслуховує звіт відповідного члена Кабінету Міністрів України. За відсутності відповідного члена Кабінету Міністрів на засіданні комітету, розгляд цього питання відкладається до наступного засідання. У разі повторного неприбуття відповідного члена Кабінету Міністрів України на засідання, голова комітету зачитує відповідний звіт самостійно. Після цього комітет розглядає питання про відставку відповідного члена Кабінету Міністрів України.

Порядок призначення Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України, Міністра закордонних справ України:

1. Президент України звертається до Верховної Ради України з поданням про призначення Прем'єр-міністра України, Міністра  оборони України, Міністра закордонних справ України протягом п’ятнадцяти днів з дня одержання відповідної пропозиції від коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді.

2. До зазначеного у частині першій цієї статті подання додаються власноруч підписані кандидатом на посаду Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України, Міністра закордонних справ України відомості: про освіту; про громадянство; про трудову діяльність; відомості про перебування у складі керівного органу чи наглядової ради підприємства, установи або організації, незалежно від форм власності, що має на меті одержання прибутку; про судимість; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за формою, визначеною відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», за минулий рік; заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

3. Верховна Рада розглядає питання про призначення Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України,  Міністра закордонних справ України протягом п’яти днів з дня внесення відповідного подання Президентом України.

4. Під час розгляду питання про надання згоди на призначення на посаду Прем'єр-міністра України у пленарному засіданні Верховної Ради бере участь Президент України.

 5. На обговорення кандидатур на посаду Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України, Міністра закордонних справ України Верховною Радою відводиться до однієї години часу, в тому числі для доповіді кандидата на цю посаду — до 20 хвилин.

6. За процедурним рішенням Верховної Ради час для обговорення кандидатури на посаду Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України, Міністра закордонних справ України може бути збільшений.

7. Після представлення кандидат на посаду Прем'єр-міністра України виступає з доповіддю про основні  напрями майбутньої діяльності Кабінету Міністрів  України,  відповідає на запитання народних депутатів.

8. В обговоренні кандидатур на посаду Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України, Міністра закордонних справ України беруть участь представники депутатських фракцій (депутатських груп), представники комітетів (у разі їх створення), народні депутати.

9. Надання згоди на призначення кандидата на посаду Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України, Міністра закордонних справ України здійснюється Верховною Радою відкритим поіменним голосуванням.

10. Рішення про надання згоди на призначення кандидата на посаду Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України, Міністра закордонних справ України вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради.

11. Рішення про надання згоди на призначення на посаду Прем'єр-міністра України, Міністра оборони України, Міністра закордонних справ України оформляється постановою Верховної Ради.  

До теми

4 березня 2020
Серед чотирьох вакансій уряду є посади аграрного міністра та міністра економічного розвитку
Серед чотирьох вакансій уряду є посади аграрного міністра та міністра економічного розвитку. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com повідомив...
4 березня 2020
Шмигаль представив головні кадри в уряді та заявив про вакансії міністрів
Денис Шмигаль заявив нові кадри в уряді та повідомив про 4 вакансії. Він виступив у сесійній залі перед депутатами Верховної Ради України....
13 січня 2020
Держгеокадастр оголосив другу хвилю конкурсів на зайняття вакантних посад керівництва
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру оголосила нові конкурси на зайняття вакантних посад державної служби категорії...