Богданець Андрій Володимирович

Депутат Верховної ради України, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатська аграрна рада»
Вік: 40 років

Профіль в Соц. мережах

Народний депутат України ІX-го скликання (політична партія «Слуга народу»). Голова підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Народився 1983-07-13 року в смт Рокитне Рокитнівського району Рівненської області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України.

Освіта:

Закінчив у 2006 р. Тернопільський Національний Економічний Університет, факультет комп’ютерних технологій.

Кар'єра: 

2003-2010 рр. – займався підприємницькою діяльністю.

2010-2011 рр. – ПАТ «Птахофабрика Тернопільська», помічник голови правління.

2011-2012 рр. –  ПП «Логістбуд», заступник директора.

2012-2014 рр. –  ПАТ «Птахофабрика Тернопільська», менеджер з логістики.

2014-2019 рр. – ПрАТ «Птахофабрика Тернопільська», заступник генерального  директора.

21 липня 2019 р. – обраний народним депутатом України ІX-го скликання. Член депутатської фракції політичної партії «Слуга народу», член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

8 вересня 2020 р. – обраний головою міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатська аграрна рада».

Декларація:

2019

Цікава інформація:

7 грудня 2018 р. — Російська Федерація включила його до списку українців, на які поширюються санкції.

Погляди:

За рік роботи у Верховній Раді України мої погляди  не змінились. Україна потребує  розробки національного проекту, у якому будуть враховані широкі  інтереси соціальних груп, а не окремих груп впливу, план та системність розвитку країни.  І ми маємо йти за цим планом, розуміючи свої наступні кроки та наслідки. Як показав приклад минулих років – ситуативне управління неефективне.  Це стосується, зокрема, і сфери АПК. Особливо в ситуації, коли нам необхідно перейти від сировинної країни до моделі країни збалансованого розвитку.

Про АПК та земельний ринок:

Парламент ІХ скликання ухвалив низку важливих законів для розвитку АПК, а ще є низка важливих законопроектів.  Деякі закони та законопроекти не лише полегшать життя аграріям, а і виведуть земельні відносини на новий сучасний рівень. Наприклад, прийняття закону "Про національну інфроструктуру геопросторових даних", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству". Також  планується запуск Аграрного реєстру тощо.  І, нарешті, запущено ринок землі, а цьому передувала титанічна робота. Вказаний закон розглядався під різними кутами, було вислухано безліч фахівців, проведені парламентські слухання, дуже ретельно розглянуті всі пропозиції і правки. Питання мораторію давно неактуальне. Кожен власник повинен на свій розсуд розпоряджатися своєю земельною ділянкою, отримувати ринкову орендну плату. І ми постійно говоримо про інвестиції. Проте їх не буде при наявності мораторію. У законопроекті міститься максимальна кількість запобіжників від зловживань. Я переконаний, що час покаже, що це рішення було правильним.

Про держпідтримку

Для розвитку АПК держпідтримка мусить бути мінімум на рівні 1% ВВП. За різними даними фахівців, у випадку виділення на держпідтримку АПК 1-2% ВВП Україна може отримати приріст приблизно 5-6%.

Держпідтримка на рівні 1% ВВП уже дозволить запустити дуже важливі програми, зокрема, здешевлення страхових платежів за договорами страхування сільськогосподарських культур від ризиків загибелі,  фінансову підтримку громадян для закупівлі земельних ділянок сільськогосподарського призначення, адже у нас відкривається ринок землі. Також ми не маємо забувати про програми підтримки фермерів. Основною метою має бути підтримка малих та середніх виробників, які дійсно потребують цієї допомоги. Саме на них варто спрямувати фокус. У минулих роках ми всі спостерігали, як великі агрохолдинги отримували держпідтримку на мільярди гривень. Така ситуація не має повторитись.

Про особисте

Сини – моя гордість. Я бачу, як росте нове покоління, яке вільне у своїх поглядах і переконаннях, які будуть нести у життя нові ідеї, які зовсім інакше бачать цей світ, і розумію, що з наступним поколінням наше життя кардинально зміниться.  І переконаний – на найкраще.

Стиль життя

Любити життя в усіх його проявах. Особливо я це відчув, перебуваючи у лавах добровольчого батальйону «СІЧ» у зоні АТО. Там як ніде починаєш розуміти цінність простих речей. І кожного дня дякуєш Богові за те, що дарував тобі життя. Тому я ціную кожен день, кожен момент, кожне досягнення та помилку.

Законопроекти

5650 | Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів
5333 | Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування сільськогосподарських товаровиробників у разі загибелі врожаю та уточнення норм оподаткування сімейних фермерських господарств

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...