Герега Олександр Володимирович

Народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє»
Вік: 56 років

Народився 27 червня 1967 року в Городку Хмельницької області у робітничій сім'ї. Батьки працювали на верстатобудівному заводі: батько — токарем 6-го розряду, а мати — в інструментальному цеху.

Освіта:

1984 року закінчив середню школу № 1 у Городку Хмельницької області.
1985— навчався у Городоцькому філіалі Хмельницького ПТУ №17.[6]
1985—1987 — служба в радянській армії.
1987—1990 — навчання в Хмельницькому кооперативному технікумі. Вищу освіту здобував у Львівській комерційній академії, спеціальність «Менеджмент організацій і адміністрування».

Кар'єра:

Трудову діяльність розпочав ще у шкільному віці: у період шкільних канікул працював вантажником на хлібозаводі, у радгоспі — на заготівлі ягід та підготовці тари для них. Після закінчення технікуму працював експедитором Городоцької міжрайбази. 

З 1991 року заснував власну справу. Розпочав з продажу керамічної плитки та сантехніки. 1996 року відкрив перший магазин роздрібної торгівлі.

2003 — заснував ТОВ «Епіцентр-К», згодом це — найбільша в Україні мережа будівельно-господарських гіпермаркетів «Епіцентр». З 2003 року до жовтня 2012 року очолював Товариство з обмеженою відповідальністю «Епіцентр-К».

В 2013 році ТОВ «Епіцентр К» придбав контрольний пакет акцій будівельних супермаркетів «Нова Лінія».

У 2017 році сім'я Герег поглинула 19 агрофірм.

Загалом до 2019 Гереги інвестували у агробізнес більше 6 млрд гривень і планують інвестувати ще 2,5 мільярда гривень в елеваторне господарство. До складу групи також входять 20 тваринницьких ферм.

У лютому 2019 року подружжя Герег інвестувало 3 мільярди гривень в будівництво заводу з виробництва керамічної плитки в смт. Калинівка Київської області.

Декларації:

2019

Власність: 

Олександр Герега є власником і бенефіціаром цілого ряду компаній: ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «Нова Лінія», ТОВ «Агрохолдинг 2012», ТзОВ «Карпатська Кераміка», ТОВ «ЦБМ Осмолода», ПРАТ «Логістичний центр Калинівка», ТОВ «СХК Вінницька промислова група», ТОВ «Респектум», ТОВ «Алга Актив», ТОВ «Атена Груп», ТОВ «Респектум», ТОВ «Інтертуризм».

Земельний банк аграрних активів зосереджений здебільшого на Вінниччині, Хмельниччині, Тернопільщині, Київщині та Черкащині  нараховує майже 120 тисяч гектарів

Законопроекти

5297 | Про державну підтримку сільського господарства України щодо стимулювання виробництва молока
0854 | Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...