9392

Про внесення змін до Закону України Про фермерське господарство» щодо врегулювання права користування земельними ділянками фермерським господарством

Статус: Проект
Дата реєстрації: 20 червня 2023
Дата введення в дію:
Авторство: Гайду Олександр Васильович, Наталуха Дмитро Андрійович, Підласа Роксолана Андріївна, Мороз Володимир Вікторович

Детальніше про закон України № 9392

Проєкт закону «Про внесення змін до Закону України «Про фермерське господарство» щодо врегулювання права користування земельними ділянками фермерським господарством» розроблений у зв’язку з необхідністю врегулювання процедури переходу прав та обов’язків користувача від фізичної особи до створеного нею фермерського господарства.

На сьогодні вбачається, що норми чинного законодавства України чітко не врегульовують процедуру оформлення переходу прав користувача від фізичної особи до фермерського господарства.

Фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію на земельних ділянках, наданих їм в оренду для ведення фермерського господарства.

Фермерське господарство створюється після набуття громадянином права користування земельною ділянкою.

Після укладення громадянином договору оренди земельної ділянки державної та комунальної власності для ведення фермерського господарства та створення цим громадянином фермерського господарства права й обов`язки орендаря такої земельної ділянки за договором оренди землі переходять від громадянина до фермерського господарства з дня проведення його державної реєстрації.

Доцільно врегулювати процедуру оформлення переходу прав та обов’язків користувача земельною ділянкою від фізичної особи до створеного нею фермерського господарства.

Проектом закону пропонується внести зміни до Закону України «Про фермерське господарство», якими передбачається встановити, що після набуття громадянином в користування земельної ділянки державної та комунальної власності для ведення фермерського господарства та створення цим громадянином фермерського господарства права й обов`язки користувача такої земельної ділянки за договором оренди землі переходять від громадянина до фермерського господарства з дня проведення його державної реєстрації.

Після проведення державної реєстрації фермерського господарства та переходу до нього прав і обов`язків користувача земельної ділянки таке фермерське господарство звертається до державного реєстратора для державної реєстрації відповідного права користування на підставі поданого ним договору користування землею державної та комунальної власності, укладеного засновником цього фермерського господарства та реєстраційного документу, що посвідчує створення фермерського господарства.

Прийняття законопроекту забезпечить врегулювання процедури переходу прав та обов’язків користувача від фізичної особи до створеного нею фермерського господарства.