Закон про внесення змін до Водного кодексу України щодо уточнення переліку первинних водокористувачів

Статус: Діє
Дата реєстрації: 7 серпня 2020
Дата введення в дію:
Авторство: Бондаренко Олег Володимирович, Шахов Сергій Володимирович

Детальніше про закон України № 1726-ІХ

Існуючою нормою Водного кодексу передбачено, що первинні водокористувачі — це ті, що мають власні водозабірні споруди і відповідне обладнання для забору води. Оскільки управління каналів Держводагентства мають власні водозабірні споруди, вони підпадають під категорію  первинних водокористувачів, при цьому такими не є оскільки не використовують воду, а транспортують її до водокористувачів. На сьогодні підприємства житлово-комунального господарства відмовляються сплачувати послуги з транспортування води та не укладають договори з управління каналів Держводагентства.

Прийняття змін до Водного кодексу дозволить забезпечити надходження до бюджету водогосподарських організацій до 140 млн.грн. в рік.

Ціллю законопроекту є приведення у відповідність до вимог  положень Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1101 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державного агентства водних ресурсів» статті 42 Водного кодексу України.

Завданнями законопроекту є:

-  законодавче врегулювання питання обов'язковості укладення господарського договору первинними водокористувачами з підприємствами водної галузі, необхідність законодавчого закріплення організації надання платних послуги, пов’язаних з подачею води  юридичним  і  фізичним особам  з  меліоративних  систем  і  водних  джерел   для   поливу зрошуваних  або  зволоження   осушених   земель,   промислових   і комунальних потреб, а  також  поливу  городів,  садів  і  богарних земель та наповнення наливних водойм.

-  збереження і відновлення державного майна на стратегічних об’єктах України за рахунок надання платних послуг.