10052

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва

Статус: Проект
Дата реєстрації: 14 лютого 2019
Дата введення в дію:
Авторство: Козаченко Леонід Петрович, Заболотний Григорій Михайлович

Детальніше про проект закону № 10052

Документ розроблено з метою захисту бджільництва та забезпечення прав власників пасік, встановлення кримінальної й адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері бджільництва, створення умов для розвитку цієї галузі в Україні, зняття соціальної напруги в регіонах України з високим рівнем зайнятості в бджільництві.

Пропонується доповнити Кримінальний кодекс України  новою статтею 247-1 з назвою «Потрава бджіл», якою пропонується встановити відповідні санкції саме за порушення законодавства у галузі бджільництва, що призвели до потрави (загибелі) бджолиних сімей та заподіяли шкоду пасічнику (власнику пасіки).

Так,  неповідомлення (приховування)    або    надання   неправдивої інформації фізичним або юридичним особам, які займаються бджільництвом, та органу місцевого самоврядування про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин чи агрохімікатів, якщо це призвело до потрави (загибелі) бджолиних сімей і завдало істотної шкоди, карається штрафом від  трьох тисяч до п’яти тисяч (34000 грн. – 85000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Порушення суб’єктом господарювання або фізичною особою встановлених нормативними актами регламентів застосування засобів захисту рослин чи агрохімікатів, якщо це призвело до потрави (загибелі) бджолиних сімей і завдало значної шкоди, карається штрафом від п’яти тисяч до десяти тисяч (85000 грн. – 170000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Ті самі діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або із застосуванням незареєстрованих засобів захисту рослин чи агрохімікатів, або спричинили тяжкі наслідки, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Згідно з приміткою до даної статті:  Істотною шкодою у цій статті вважається матеріальна шкода (збитки), яка заподіяна пасічнику (власнику пасіки) та у п’ять (4802,5 грн.) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Значною шкодою у цій статті вважається матеріальна шкода (збитки), яка заподіяна пасічнику (власнику пасіки) та у п’ятдесят (48025 грн.) і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тяжкими наслідками у цій статті вважається матеріальна шкода (збитки), яка заподіяна пасічнику (власнику пасіки) та у сто
(96050  грн.)  і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

До теми

19 лютого 2019
Канада оцінить систему державного контролю України в сфері бджільництва
В Україні розпочала роботу місія інспекторів компетентного органу Канади з оцінки системи контролю за живими колоніями бджіл (матки, бджолопакети)....
9 січня 2019
Страхування бджіл в Україні розпочнеться у березні
З березня 2019 року пасічники зможуть укладати договори страхування бджіл.  Послуги страхування ризиків надасть СК...
8 січня 2019
За протруєння бджіл пропонують ввести кримінальну відповідальність – законопроект
Міністерство екології та природних ресурсів України підтримує законопроект, який передбачає кримінальну відповідальність за протруєння бджіл,...