8236

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо передачі права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)

Статус: Проект
Дата реєстрації: 5 квітня 2018
Авторство: Гройсман Володимир Борисович

Детальніше про проект закону № 8236

Земельним кодексом України від 18 грудня 1990 року № 561-XII було передбачено можливість громадян набувати земельні ділянки у довічне успадковуване володіння землю для ведення селянського (фермерського господарства).

В подальшому кодексом від 18 грудня 1990 року № 561-XII (в редакції Закону України 13 березня 1992 року № 2196-XII) визначено, що громадянам, які виявили бажання вести селянське (фермерське) господарство, передавалися земельні ділянки, зокрема, у постійне користування.

Право довічного успадковуваного володіння землею та право постійного користування землею посвідчувалося державними актами.

Метою з/п є забезпечення реалізації конституційного права громадян на можливість переоформити права довічного успадковуваного володіння землею та права постійного користування землею громадянами, які ведуть фермерське господарство.

Дозволить забезпечити відновлення конституційних прав громадян, сприятиме розвитку фермерських господарств та підвищенню зайнятості населення.

До теми

9 листопада 2018
Постраждалим від рейдерства фермерам з Харківщини не повернули вкрадений врожай
Сільськогосподарському підприємству «Добрий господар» досі не повернули урожай соняшнику, який скосили рейдери та вивіз місцевий житель...
8 листопада 2018
В Україні застраховані лише 5% фермерів
За минулий рік в Україні було зафіксовано лише 957 договорів про агрострахування на суму 69,5 млн грн. Загальна площа застрахованих...
7 листопада 2018
Уряд розширив перелік дотацій для фермерів та спростив умови їх участі у програмах
На засіданні уряду було схвалено проект постанови, який удосконалює механізм надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств та...