6598

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)

Статус: Проект
Дата реєстрації: 21 червня 2017
Авторство: Івченко Вадим Євгенович

Детальніше про проект закону № 6598

 2013 року Україна ратифікувала Європейську конвенцію про захист домашніх тварин. Цей документ дозволить її імплементувати в українське законодавство. Конвенція закликає уникати завдання тваринам непотрібних страждань або травм, а також забезпечити їм нормальні умови життя, включаючи життєвий простір, піклування та харчування.

Автори документу нагадують, що ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення і ст. 299 Кримінального кодексу України, які карають за жорстоке поводження з тваринами, практично не діють. Щорічно за ними притягуються лише близько 15 порушників (для порівняння — у маленькій Молдові — близько 230 осіб на рік). Це пояснюється тим, що ці статті не пов’язані з базовим Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження», а також не відповідають міжнародному законодавству.

За всі види шкоди, зазначено у документі, завдані свійським тваринам, порушники відповідатимуть так само, як за шкоду, завдану іншим тваринам, як це передбачено в Законі України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Зокрема, в ст. 89 Кодексу України про адміністративні порушення за «жорстоке поводження з тваринами» та «порушення правил поводження з тваринами» передбачено штраф у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів.

А статтею 299 Кримінального кодексу України «жорстоке поводження з твариною, що відноситься до хребетних… що призвело до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини» карається позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварин або без такої. Ці ж дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією тварин.

У пояснювальній записці до законопроекту №6598 ідеться, що в Україні за порушення статті 299 Кримінального кодексу України сьогодні передбачено арешт до шести місяців або ж обмеження волі до 3 років. При цьому в інших країнах Європи — однозначне позбавлення волі, зокрема, у Чехії, Угорщині, Польщі, Словаччині — 2-3 роки.

До теми

2 листопада 2018
Україна закликала владу Єгипту закрити свої порти для вантажних суден з Криму
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко у ході двосторонньої зустрічі з Міністром інвестицій та міжнародного співробітництва Єгипту доктором...
31 жовтня 2018
Відтепер ветеринарні документи видаватимуться тільки після перевірки умов транспортування живих тварин
Відтепер ветеринарні документи на живих тварин видаватимуться лише після перевірки транспортних засобів та умов транспортування. У разі, якщо...
2 жовтня 2018
В Україні хочуть створити найбільший тваринницький кластер із вирощування корів м'ясних порід
Група компаній «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка має намір створити тваринницький кластер із вирощування корів м'ясної породи в...