3200-1

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством)

Статус: Проект
Дата реєстрації: 18 березня 2020
Дата введення в дію:
Авторство: Литвиненко Сергій Анатолійович

Детальніше про проект закону № 3200-1

Законопроект передбачає: внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України». таким чином пропонують визначати можливість чи заборону полювання на територіях чи об’єктах ПЗФ, на яких полювання та ведення мисливського господарства було дозволено до змін, внесених у 2010 році, за допомогою визначення такої можливості чи заборони у положеннях про такі території та об’єкти чи проектах їх організацій.

Пропонуються деякі зміни до Закону України «Про тваринний світ». По-перше, пропонується внесення змін до частини п’ятої статті 39, а саме – заміна слова «період» словом «місцях». По-друге, запропоновані певні доповнення до цього Закону із метою обмеження зазначеного негативного впливу аграріїв та встановлення певної відповідальності за нанесення шкоди тваринному світу. 

До Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» пропонується внести дві зміни. 

По-перше, у абзаці дев’ятому статті 1 пропонується додати слово «повільне». Бо без цього слова практично всі господарські діяння, пов’язані із забоєм сільськогосподарських тварин, буде вважатися забороненим діяння. Таким також можна вважати й полювання, яке, безумовно призводить до забою мисливських тварин. По-друге, у частині першій статті 5 пропонується слово «мисливства» замінити словами «жорстокого умертвіння тварин».

Запропоновано зміни до Кримінального кодексу України з метою зменшення браконьєрства, а також безумовного притягнення порушників до кримінальної відповідальності. Для цього дещо уточнена фабула згаданих статей, збільшені розміри штрафів у статтях 248 та 249 цього Кодексу, додано приписи про конфіскацію автомототранспортних засобів, які застосовувалися для полювання чи переслідування мисливських тварин з метою добування чи використовувалися з метою доставлення на місце незаконного полювання осіб, які вчинили цей злочин (відповідне додано до статті 249 Кодексу).

Також запропоновано зміни до примітки до статті 248 – запропоновано зменшити кваліфікаційний розмір істотної шкоди яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконне полювання. У чинній редакції Кодексу вона становить 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що 2019 році становить більше 240 тисяч гривень, або необхідно незаконно добути п’ятьох оленів європейських чи шістьох кабанів. Цим законопроектом пропонується слова «двісті п’ятдесят» замінити словами «десять», що дорівнює дещо менше 10 тисяч гривень або відповідає вартості відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства в галузі мисливського господарства та полювання, під час незаконного добування бобра, муфлона, козулі, лані, кабана, оленів плямистих та європейських тощо, тобто – видів, що добуваються за ліцензіями.

До теми

21 грудня 2018
Заборона полювання на кабанів через військовий стан може спричинити спалахи АЧС – експерт
Заборона полювати на кабанів через військовий стан у 10 областях України може спричинити спалахи АЧС. Про це у коментарі УНН висловив експерт,...
27 липня 2017
Розпочато напрацьовування шляхів реформування лісомисливської галузі
Пройшло перше засідання робочої групи при Державному агентстві лісових ресурсів, яка має напрацювати зміни до законодавства з метою реформування...