4592

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно

Статус: Проект
Дата реєстрації: 16 лютого 2021
Дата введення в дію:
Авторство: Шмигаль Денис Анатолійович, Сольський Микола Тарасович, Наталуха Дмитро Андрійович

Детальніше про закон України № 4592

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно» (далі – проект Закону) вилучає положення, які регламентують діяльність Гарантійного фонду, із Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні».

Основною метою прийняття проекту Закону є скасування Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно як інституту, що не відповідає умовам функціонування ринку зерна.

Прийняття зазначеного проекту Закону надасть можливість суб’єктам ринку зерна самостійно визначати баланс між прийнятним рівнем ризиків та витратами на їх мінімізацію. Порушення цього принципу може стати основною причиною зупинки інвестицій в розширення та модернізацію інфраструктури зернового ринку. У свою чергу, оптимальний розподіл фінансових ресурсів з урахуванням принципу цільового використання обсягу коштів, визначеного державним бюджетом на підтримку сільськогосподарської галузі, сприятиме досягненню максимального результату.