3783

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності за окремі кримінальні та адміністративні правопорушення у сфері господарської діяльності, службової діяльності, діяльності осіб, що надають публічні послуги та кримінальні правопорушення проти авторитету органів державної влади

Статус: Проект
Дата реєстрації: 2 липня 2020
Дата введення в дію:
Авторство: Кучер Микола Іванович

Детальніше про проект закону № 3783

Метою законопроекту є забезпечення реалізації на рівні національного законодавства пропорційності та індивідуального характеру покарань, що призначаються за вчинення кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності, шляхом посилення кримінальної відповідальності за окремі види злочинів та встановлення належної диференціації  кримінальної відповідальності за критерієм розміру шкоди, яку було завдано вчиненням кримінального правопорушення.

Також, метою законопроекту є пряма превенція протиправних заволодінь майном та активами громадян і бізнесу, що позитивно впливатиме на міжнародний інвестиційний імідж країни. Таке дотягнеться упереджувально-переконливою дією при виникненні наміру у визначених осіб піти на вказані злочини, що в переважній більшості є умисними та наперед запланованими з повним усвідомленням наслідків від вчиненого.

Так, згідно з проектом закону, для осіб, які подають на державну реєстрацію підробні документи, штрафи збільшаться у 10 разів, і становитимуть від 85 000 до 170 000 грн. До такого ж рівня виростуть санкції й за підробку документів для державної реєстрації юросіб та ФОПів.