8283

Проект закону про внесення змін до закону України «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину» (щодо врегулювання ставок вивізного (експортного) мита на велику рогату худобу)

Статус: Проект
Дата реєстрації: 18 квітня 2018
Авторство: Люшняк Микола Володимирович, Кіт Андрій Богданович, Кулініч Олег Іванович

Детальніше про проект закону № 8283

Приєднавшись у 2008 році до Світової організації торгівлі, Україна взяла на себе зобов'язання врегулювати митні бар'єри за товарними позиціями сільськогосподарської продукції у галузі тваринництва. Однак набуття членства в СОТ поки що не відкрило перед Україною додаткових можливостей щодо вільного доступу до ринків країн Європейського Союзу, що є особливо важливим для країни – експортера сільськогосподарської продукції.

В Україні експортне мито застосовується для регулювання цін на  продовольчому ринку та з метою захисту внутрішнього споживача. Застосування вивізного мита знижує прибутковість експортних операцій, оскільки підвищується внутрішня ціна товару. Як результат відбувається збільшення внутрішнього споживання і скорочення внутрішнього виробництва товару, що, у свою чергу, призводить до скорочення експорту.

Для вирішення проблеми дефіциту сировини в країні запобіжним регуляторним заходом є тимчасове закріплення ставок експортного мита на живу ВРХ на рівні 2014 року для подальшого блокування експортного потоку важливої для української економіки сировини до Азіатського континенту.

Метою законопроекту є встановлення ставок вивізного (експортного) мита  на живу ВРХ у розмірі 20% та стимулювання прискореного розвитку вітчизняного аграрного сектору у вирощуванні худоби.

До теми

9 листопада 2018
Херсонщина має великі перспективи в розведенні мідій, – науковці
Херсонська область має ресурси, щоб добре заробляти на виробництві морепродуктів. Про це заявили співробітники Херсонського державного аграрного...
8 листопада 2018
В АПК України очікуються великі інвестиції з Нідерландів, – Адміністрація Президента
Один з найбільших трейдерів продовольчих товарів у світі, нідерландська компанія Louis Dreyfus Holding B. V збирається збільшити інвестиції в...
8 листопада 2018
Україна зустріне глобальну кризу із великими боргами, – експерт
Україна зустріне глобальну економічну кризу, яка може зачепити країну вже в квітні наступного року, з великими боргами і в складній політичній...