Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

AgroPolit.com запускає постійний моніторинг подій, пов'язаних із земельною реформою та відкриттям ринку землі в Україні. Ми не пропустимо жодної важливої події, щоб Ви завжди були в курсі усіх політичних кроків та дізнавалися про них із перших вуст.

Ми збираємо усю інформацію, яка постійно оновлюватиметься, щодо запропонованих законопроектів про ринок землі, умов зняття мораторію на продаж землі та відкриття ринку для іноземців й громадян Росії, умов емфітевзису та довгострокової оренди землі, ціни на землю, передачі землі громадам, інвестицій у вільний ринок, долю Держгеокадастру та інше.

19 жовтня

Голова парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський пропонує віддати 15% державних земель, які отримають у користування громади на паї для воїнів АТО. 

Голова комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України Микола Сольський розповів про деталі реалізації переважного права викупу землі при відкритті ринку землі в Україні. 

Голова комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України Микола Сольський повідомив, що законопроект про ринок землі, підтриманий аграрним комітетом, ніхто не відміняв і рішення комітету є чинним.

18 жовтня

На думку екологів, погоджений аграрним комітетом альтернативний законопроект про ринок землі №2178-10 не захищає с/г угіддя її від експлуатації. 

Комітет з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України на ранковому засіданні відхилив проект закону №2178 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Держгеокадастр опублікував у себе на сайті перелік незареєстрованих земель за межами населених пунктів в розрізі областей, району та рад.

Керуючий партнер юридичної фірми Kosovan Legal Group Анатолій Косован розробив рекомендації особистим селянським господарствам, фермерам та холдингам щодо підготовчих дій до відкриття ринку землі в Україні. 

16 жовтня

На сайті Президента зареєстрована петиція про проведення референдуму про ринок землі — у ній 8 питань для голосування. 

Відкриття ринку землі фіналізує передачу громадам державних земель незрозумілої якості, тому голова спілки Центр розвитку земельних правовідносин в Україні Леонід Корейба пропонує спочатку провести аудит цих земель і пройняти план продитії подальшій деградації грунтів. 

15 жовтня. 

Голова громадської організації «Прозора земля» Володимир Коваленко запропонував новий формат доступу іноземців на український ринок землі – продавати право оренди, а не власності.

Голова фракції Слуга народу у Верховній Раді України Давид Арахамія анонсував земельні тури Україною, де представники Кабміну спільно з народними депутатами пояснюватимуть людям деталі земельної реформи.  

Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський пропонує не виставляти земельні ділянки на торги, якщо вони перебільшують 20 га.

Голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський розповів, що в депутатському законопроекті №2195 про ринок землі передбачено механізм запобігання фінасновим спекуляціям на електронних аукціонах.

Результати опитування Соціологічної групи «Рейтинг» свідчать, що 73% українців – проти відкриття ринку землі.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тарас Висоцький заявив, що до 1 серпня 2020 року всі сільгоспземлі будуть внесені в Держгеокадастр.

14 жовтня. Голова профільного комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський розповів про те, що формуватиме вартість землі на ринку.

Аналітик EasyBusiness Дмитро Ливч розповів, що ціна покупки одного гектару землі в Україні сягне $5 тис через 10 років після відкриття ринку. 

Радник прем'єр-міністра України, активіст земельної реформи Олексій Мушак назвав 5 кроків, які необхідно зробити урядовцям, депутатам та представникам об’єднаних територіальних громад для передачі державної землі в ОТГ.

13 жовтня. Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький заявив, що до 1 серпня 2020 року в Україні інвентаризують 1,5 млн га державних земель.

12 жовтня. У парламенті зареєстрували оновлений законопроект про ринок землі № 2178-10, який регулюватиме доступ до ринку землі іноземців. 

До Земельного кодексу України внесуть граничні обмеження, які визначать, скільки землі варто віддавати в одні руки одному аграрію, який закоче купувати паї після відміни мораторію.

11 жовтня В Земельний кодекс готують зміни про контроль за монополіями за концентрації земель в одних руках.

Голова комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський заявив, що за два тижні у парламенті розроблять єдиний законопроект про ринок землі.

Депутат від партії «Голос» Юлія Клименко надала 5 рекомендацій щодо процедури відкриття ринку землі.

У Держгеокадастрі обговорили питання інвентаризації земель державної власності.

У Верховній Раді зареєстрували альтернативний до урядового законопроект №2178-10 про вільний ринок землі. 

На офіційному сайті парламенту з’явився текст зареєстрованого проекту постанови з пропозицією проведення парламентських слухань на тему: «Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення» (4 грудня 2019 року).

10 жовтня Президент України Володимир Зеленський анонсував заборону продажу землі іноземцям після відкриття вільного ринку. Про це він повідомив під час прес-марафону. Також він заявив, що українські сільськогосподарники у пріоритеті на ринку землі.

У Верховній Раді зареєстрували 10-й альтернативний законопроект про ринок землі № 2178-6 авторства Сергія Лабазюка.

На зустрічі із аграріями Андрій Богдан заявив, що відкриття ринку землі в Україні дасть поштовх до залучення міжнародних інвестицій в аграрну галузь.

9 жовтня Урядовий законопроект про ринок землі викликав бунт у лавах депутатів-мажоритарників «Слуга народу», які відмовляються голосувати за допуск іноземців та концентрацію в одних руках 200 тис. га землі.

У Мінекономіки заявили, що аграріям виділять до 5 млн грн держпідтримки для придбання земельних ділянок.

Аграрний комітет переніс розгляд законопроектів про ринок землі на 16 жовтня.

Зеленський та аграрії домовилися про зустріч щодо законопроекту про ринок землі.

У законопроект про ринок землі авторства Кабміну депутати від «Слуги народу» готуються внести дві правки – заборонити доступ іноземців до придбання землі та зменшити кількість, яку можна буде зосередити в одних руках, до 20 тис. га. уть — ні іноземціям та 20 тис. га в одні руки.

8 жовтня За результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг», 73% українців виступають проти зняття мораторію.

Оприлюднено аналіз 9 законопроектів про запуск ринку землі.

7 жовтня З'явився аналіз 27 основних положень комплексного законопроекту про ринок землі.

На сайті Верховної Ради України з'явився повний текст законопроекту №2194 про вільний ринок землі. 

У Зеленського розповіли, як буде реалізовуватися земельна реформа у Криму.

Голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Драбівського району Валерій Перепелиця заявив, що законопроект про ринок землі написаний на користь олігархів та транснаціональних компаній.

4 жовтня Разумков пояснив, чи вплине ринок землі на сільгосппереробку сировини.

Аграрії протестували проти продажу землі іноземцям.

Голова «Української асоціації молодих фермерів» Дмитро Мічурін розповів про фермерський погляд на ринок землі.

3 жовтня У Києві відбулася третя частина земельного віче на тему  «10,5 млн га державної землі — як ефективно розпорядитися територією розміром з Болгарію?».

Озвучено три шляхи розпорядження державною землею після відкриття ринку.

Радник прем’єр-міністра, активіст земельної реформи Олексій Мушак заявив, що об'єднаним територіальним громадам передали 1,6 млн га землі.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук розповів, якою буде процедура отримання землі після відкриття ринку.

Конституційний суд роз'яснив, як отримати 2 га с/г землі на безкоштовній основі від місцевої влади.

2 жовтня AgroPolit.com започаткував нову рубрику «Піймали на брехні»,  де будуть опубліковані викриття неправдивих висловлювань політиків про аграрну галузь та її розвиток, а також обіцянки, які виявилися мильними бульбашками.

1 жовтня Разумков, заявив, що владі не відомо скільки землі знаходиться у власності держави.

В Україні з’явився уповноважений із земельних питань – Роман Лещенко.

Олексій Гончарук заявив, що уряд зробив перший крок до здешевлення кредитів на купівлю сільгоспземлі.

30 вересня Стали відомі основні положення зведеного земельного законопроекту № 2178.

Голова громадської організації «Прозора земля» Володимир Коваленкоі заявив під час земельного віче, що мінімальну вартість землі варто встановити на рівні $5 тис. за га.

29 вересня У Держгеокадастрі заявили, що половина перевірок виявила порушення земельного законодавства.

27 вересня  Згідно із результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології, 52% українців не підтримують відкриття ринку землі.

26 вересня У Києві пройшла друга частина земельного віче

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов запропонував, продавати землю громад через ProZorro.

Колишня в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева виступила за поетапне відкриття ринку землі в Україні.

25 вересня На сайті Верховної Ради України зареєстрували законопроект №2178 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики Тарас Висоцький заявив, що у Держгеокадастру заберуть функцію розпоряджання землями.

Тимофій Милованов зробив заяву, що у власників з російським «корінням» землі будуть конфісковувати. Також він розповів, що після зняття мораторію гроші від продажу землі державою підуть у місцеві громади.

Голова спілки «Центр розвитку земельних правовідносин» в Україні Леонід Корейба запропонував унеможливити дострокове розірвання укладених договорів оренди землі.

24 вересня У Києві пройшло земельне віче, на якому говорили про те, як урядовці та аграрії бачать цивілізований вільний ринок землі в Україні.

Учасники ринку та профільні експерти прокоментували комплексний законопроект про скасування земельного мораторію.

Голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольський заявив, що фермерам запропонують викупити за 5 років землі постійного користування.

Тимофій Милованов зазначив, що іноземні компанії обробляють в Україні близько 5% землі.

В Україні анонсували можливе зростання оренди землі до 6 тис. грн за га.

23 вересня На AgroPolit.com з'явилося інтерв'ю Тимофія Милованова: «Боятися потрібно не юридичних осіб, а «чорних» грошей».

Тимофій Милованов розповів, як перевірятимуть походження коштів юридичних і фізичних осіб за купівлі землі.

У команді Зеленського повідомили, що за 18 років мораторію держава привласнила 1,5 млн га землі померлих українців.

21 вересня Уряд оприлюднив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Текст та аналіз документу був опублікований на AgroPolit.com.

22 вересня Головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова на земельному віче запропонувала створити державну іпотечну установу для викупу сільськогосподарської землі.

20 вересня Для відкриття ринку землі в Україні залучили компанію з Вашингтона.

Уряд оприлюднив Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який регулюватиме створення ринку землі в Україні.опроект про ринок землі.

19 вересня AgroPolit.com проаналізував ризики та можливості основних моментів земельного законодавства та з’ясував, як нововведення вплинуть на аграріїв і власників земельних паїв.

Місцеві ради озвучили 4 умови для запуску ринку землі.

Микола Сольський повідомив, що у жовтні в парламенті подадуть кілька законопроектів про викуп фермерами та працівниками державних с/г підприємств земель постійного користування.

У Держгеокадастрі повідомили, що в Україні реалізовано прав оренди на сільгоспземлю на 12 млн грн.

Олексій Гончарук назвав дату запуску в Україні ринку землі.

18 вересня В Україні поновили земельний міні-референдум

Активіст земельної реформи Олексій Мушак зробив заяву, що після відкриття ринку землі 1 га коштуватиме $2 тис.Також він запропонував ліквідувати Держгеокадастр, а земельні функції перенести у «смартфон».

У Кабміні заявили, що російський капітал та інвестори з Росії не зможуть стати покупцями української с/г землі після відкриття ринку.

17 вересня У Києві пройшло земельне віче.

16 вересня У Міністрестві фінансів розповіли, що для підтримки запуску земельної реформи в бюджеті на 2020 рік передбачено 4,4 млрд грн.

Академік НААН, директор Інституту стратегічних оцінок Павло Гайдуцький повідомив, що 3,5 млн га землі в Україні належить померлим селянам.

15 вересня Микола Сольський повідомив, що державні землі с/г призначення після зняття мораторію передадуть об'єднаним громадам та сільрадам.

13 вересня Ігор Коломойський зробив заяву, що невдала земельна реформа призведе до «кривавої революції».

Зеленський закликав міжнародний бізнес інвестувати в земельний ринок України.

Микола Сольський повідомив, що близько 1,2 млн га с/г земель в Україні продано в обхід мораторію.

12 вересня AgroPolit.com опублікував екслюзивне інтерв'ю з Миколою Сольським.

10 вересня У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №2109 «Про окремі питання по запровадженню ринку землі та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо викупу державою земельних часток (паїв), недопущення знищення парків та спортивних об'єктів». 

Згідно із опитуванням, проведеним Фондом Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова, 50% українців вважають, що власник землі повинен мати право її продати.

9 вересня Результати дослідження схем ухилення від податків, яке провели Інститут соціально-економічної трансформації та Центр соціально-економічних досліджень CASE-Ukraine, продемонстували, що бюджет України втрачає до 22 млрд грн у рік через тіньову оренду с/г земель.

Міністр Тимофій Милованов назвав два критерії відкриття ринку землі в Україні.

6 вересня На AgroPolit.com вийшло інтерв'ю з радником прем'єр-міністра України, активістом земельної реформи Олексієм Мушаком.

5 вересня На AgroPolt.com з'явилася анімаційна відеографіка про вартість землі в Європі та Україні.

27 серпня У Світовому банку підтвердили наміри Володимира Зеленського провести земельну реформу і демонополізувати економіку.

23 серпня З’явилася оновлена версія Публічної кадастрової карти.

22 серпня У парламенті зареєстрували закон про ринок землі — №10469 «Про внесення змін до Земельного кодексу України (щодо запровадження вільного ринку землі та скасування земельного кріпацтва)».

16 серпня Заступник керівника Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Іван Фурсенко оприлюднив 5 рекомендацій щодо відкриття ринку землі в Україні.

15 серпня На AgroPolit.com опублікувано матеріал «Прихильники і противники зняття земельного мораторію та вільного ринку землі — 2019».

14 серпня За результатами ревізії Держгеокадастру, в Україні не інвентаризовано 30% земель.

13 серпня Зеленський зустрінеться із президентом Європейського інвестиційного банку щодо земельної реформи.

12 серпня У Зеленського думають над референдумом для власників земельних паїв.

9 серпня У НБУ заявили, що готові до відкриття ринку землі.

8 серпня На Кабмін подали позов до суду через проект закону про обіг с/г земель.

Радник заступника голови Офісу президента Денис Малюська заявив, що модель ринку землі в Україні презентують у серпні.

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв відкриття ринку землі в Україні вже до кінця 2019 року. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

10 жовтня 2019
Відкриття ринку землі в Україні дасть поштовх до залучення міжнародних інвестицій в аграрну галузь, — Андрій Богдан
Легалізація обігу земель сільськогосподарського призначення дасть поштовх до залучення додаткових міжнародних інвестицій в аграрну галузь. Про...
10 жовтня 2019
У Раді зареєстрували альтернативний законопроект про ринок землі
У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №2178-6 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель...
9 жовтня 2019
Аграрний комітет переніс розгляд законопроектів про ринок землі на 16 жовтня
Розгляд дев'яти законопроектів про ринок землі комітет з питань аграрної політики та земельних відносин переніс на наступну середу, 16...

Вибір редакції

15 жовтня 2019
Ревальвація гривні і наслідки для аграріїв
Аграрії потерпають від ревальвації гривні та прогнозують мільярдні збитки сектору до кінця року. Зміцнення гривні, яке почалося влітку поточного року...
14 жовтня 2019
Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
AgroPolit.com запускає постійний моніторинг подій, пов'язаних із земельною реформою та відкриттям ринку землі в Україні. Ми не пропустимо жодної...
10 жовтня 2019
Бюджет України на 2020 рік для агросектору — чотири сюрпризи
Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. Перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після...