Створено аграрну асоціацію, яка захищатиме права компаній з іноземним капіталом в Україні
Створено аграрну асоціацію, яка захищатиме права компаній з іноземним капіталом в Україні

В Україні зареєстровано Асоціацію аграріїв України, яка захищатиме права та інтереси аграрних компаній з іноземним капіталом. Про це повідомив в ексклюзивному коментарі Latifundist.com  голова асоціації, директор зі стратегії та розвитку компанії з датсько-шведськими інвестиціями Agromino Олексій Сидоров.

За його словами, Асоціація аграріїв України покликана об'єднати всіх аграріїв з іноземним капіталом, які виступають за чесну конкуренцію, за розвиток прозорих ринкових відносин і збереження рівності можливостей для всіх гравців.

Чому вона виникла саме зараз? Сидоров пояснює причину:

«Український агросектор сьогодні – потужна сила, за якою сотні тисяч створених робочих місць, близько 50 млрд грн сплачених податків в рік, половина валютної виручки в країну. Досягнення можна перераховувати. Це все – досягнення галузі, в якій працюють компанії як з чисто українським капіталом, так із залученим іноземним. Завдяки цьому, завдяки можливості виходити на зовнішні ринки, сектор міцно стоїть на ногах. А сьогодні, у зв'язку з відкриттям земельного ринку, ми бачимо насадження суспільству небезпечної і неправильної тези окремими політиками про те, що іноземний капітал в будь-якому вигляді в АПК – це зло, його потрібно обмежити й викинути з української землі. Це в корені неправильно і роз'єднує аграріїв країни. Тому що іноземний капітал допомагав піднімати український агросектор, коли всі поля часто-густо були в бур'янах, держава проривати блокаду цього сектора навіть не збиралася, не те що б допомагати, а банкіри не кредитували. За ці роки іноземні інвестиції, на рівні з українськими, допомогли створити умови, щоб агросектор вийшов на провідні позиції в світі, а отже ми, ті хто вже працює в Україні й створює тут робочі місця, маємо такі ж права і повинні бути рівноправними учасниками ринку. Інакше це буде дискримінацією, що не дозволено з позиції як чинного українського законодавства, так і міжнародного права!».

Голова Асоціації аграріїв України озвучив низку першочергових завдань.

Гаряче питання – відкриття ринку землі. Так званих «іноземців» – власників аграрних компаній – хочуть виключити з цього процесу, не дозволивши їм купувати землю. Як я вже сказав, це неправильно, тому що  ламає всю логіку і структуру устрою АПК України. Іноземний капітал є практично в половини учасників ринку, включаючи публічні компанії, які вийшли на IPO, і фермерів. Якщо вчитатися в логіку прийнятого в першому читанні земельного законопроекту №2178-10, то термін «іноземний інвестор» можна застосувати до багатьох. Що означає на практиці збереження цієї норми? Український агробізнес і фермери, які мають у своїй структурі іноземний капітал або подумують про таку співпрацю, завтра будуть позбавлені права працювати на землі, будуть позбавлені можливості залучення зовнішнього фінансування, будуть, по суті, поза законом! Завтра на цьому місці може опинитися кожен, хто прагне розвивати своє виробництво і не буде мати для цього можливостей!», – каже він.

Тому завдання №1 для новоствореної асоціації, говорить Сидоров – не допустити дискримінації під час запуску земельної реформи за принципом «ти – іноземний інвестор, чи ні».

Немає своїх і чужих – ми всі працюємо на благо України протягом довгих років», – наголосив він.

Крім відстоювання рівного доступу компаній з іноземним капіталом на ринок землі України – для  покупки с/г земель, – асоціація також буде займатися і іншими завданнями.

За словами Сидорова, серед них такі: законодавче врегулювання земельних відносин, зокрема оренди; реєстрація прав та власності: боротьба з рейдерством; залучення інвестицій і впровадження інновацій в АПК; навчання й освіта працівників агросектору.

Частка одних тільки чистих іноземних інвесторів в агробізнесі України сьогодні становить до 10% ринку – це 3,5 млн га в обробці, майже 2% працівників від усього працездатного населення України. Це конкурентні й офіційні заробітна та орендні плати, не менше $350 млн податків на рік і це, зрештою, головні лобісти інтересів України у себе на батьківщині! Тому я закликаю всі аграрні компанії України і, насамперед, з іноземним капіталом, приєднуватися до нас як члени асоціації і вже разом відстоювати наші з вами інтереси й інтереси України в цілому», – наголосив Сидоров.

За його словами, Асоціація буде боротися за рівноправність і відкритість ведення бізнесу, проти популізму.

Будемо тримати курс на відкритий і конструктивний діалог з українським суспільством, політичними силами і владою!», – сказав він.

Сидоров уточнив, що найближчим часом він публічно презентує список учасників асоціації і озвучить разом із ними більш детально плани щодо відстоювання інтересів її учасників у земельному питанні.

Бажаючі вступити в асоціацію звертайтеся по телефону і пишіть на електронну пошту вказану на сайті Асоціації  www.aau.in.ua

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 листопада 2019
За відкриття ринку землі під обмеження потраплять не лише іноземці, а й публічні українські компанії, – Мушак
Після відкриття в Україні ринку землі під обмеження потрапить не лише іноземний капітал, а й публічні українські компанії. Про це на своїй сторінці...
19 листопада 2019
Світовий банк прокоментував питання відкриття ринку землі для іноземців
Питання продажу землі іноземцям у межах земельної реформи в Україні знаходиться в компетенції української влади. Про це заявила директор...
19 листопада 2019
Мінекономіки підготувало законопроект щодо обмеження продажу землі іноземцям
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства підготувало проект закону «Про оцінку впливу іноземних інвестицій на...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...