Власники паїв вимагають у президента відміни мораторію на продаж землі
Власники паїв вимагають у президента відміни мораторію на продаж землі

Власники паїв під вікнами офісу Президента вимагають відміни мораторію на продаж землі. Учасники акції стверджують, що їх не влаштовують ті доходи, які вони отримують від оренди паїв та що хотіли б розпоряджатися своїми землями вільно та покращувати добробут власних родин. Про це у коментарі AgroPolit.com розповів один з організаторів акції Ігор Щедрин.

«Володимир Зеленський у своїй передвиборчій програмі провести в Україні економічні реформи. І чи не найважливішою з них є право українців купувати і продавати землю. Бо від цього залежить, як буде розвиватися економіка не тільки села, а й всієї країни вцілому. Ми хочемо, щоб кожен українець мав не фіктивне право бути тимчасовим орендарем на своїй землі, а мав право власності на свою землю», – сказав Ігор Щедрин.

Громадський активіст Юрій Богданов пояснює – обіцяні президентом земельні реформи можуть зашкодити провести політичні сили в парламенті, які активно подають та лобіюють законопроекти проти відміни мораторію, а також великі землевласники, які не хочуть втрачати своїх пайовиків.

Земельними питаннями в Україні займається дуже обмежене коло людей – аграрні барони та олігархи. Вони користуються тим, що можуть будувати всілякі схеми і мають підтримку в парламенті. Однак попри те, що активне суспільство вимагає змін, їх дивацько-радянські ідеї не повинні допомогти їм завадити запровадженню ліберальних реформ в Україні», – сказав Юрій Богданов.

Серед присутніх на акції – пайовики, які вже підготували документи для продажу паїв та які хотіли б зробити це у вкрай короткі терміни. Вони принесли стоси своїх паперів під офіс Президента.

Нагадаємо, що аграний комітет відхилив урядовий законопроект про ринок землі №2178 та рекомендував прийняти за основу парламенту законопроект про ринок землі №2178-10.

Законопроектом №2178-10 пропонується:

1) зменшити обмеження щодо концентрації земель в межах області з 15% до 8%;

2) ввести обмеження щодо концентрації земель у межах ОТГ у розмірі 35%;

3) ввести перехідний період до 1 січня 2024 року для заборони виходу на вільний ринок іноземцям. Під час нього юридичні особи, бенефіціарні власники яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, не зможуть набувати у власність землі с/г призначення державної, комунальної власності, а також пайові землі, за винятком тих земель, які на момент набрання чинності законом вже є в оренді, емфітевзисі таких юридичних осіб та за умови, що такі юридичні особи створені не менш ніж 3 роки до набрання чинності закону.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

13 січня 2020
Аграріям пояснили механізми, що захистять від розкрадання земель
Аграріям, які переживають, що не розпайована досі земля потрапить не в ті руки розповіли, що допоможе її зберегти. Про це представники аграрного...
13 січня 2020
Без повідомлення орендарю пай продаватись іншому власнику не буде – Сольський
Не повідомивши орендаря про продаж землі іншому аграрію власнику паю буде не вигідно, запевняє голова парламентського комітету з питань аграрної та...
23 жовтня 2019
Ринок землі: голова аграрного комітету озвучив нові межі земельного податку
Розмір земельного податку пропонують підняти до рівня 4-ї групи. Про це заявив голова аграрного комітету Микола Сольський під час земельного віче,...

Вибір редакції

21 січня 2022
Продовольча безпека України, або гасіння пожежі без жодної стратегії
Зростання цін на енергоносії, добрива, продукти харчування та інше вкотре змушує замислитися про готовність України до нагальних викликів та...
18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...