Запропоновано механізм протидії фінансовим спекуляціям після відкриття ринку землі
Запропоновано механізм протидії фінансовим спекуляціям після відкриття ринку землі

У депутатському законопроекті №2195 про ринок землі передбачено механізм запобігання фінасновим спекуляціям на електронних аукціонах. Про це розповів голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський під час брифінгу, присвяченому альтернативним законопроектам, які можна було вносити до 11 жовтня.

 Громади зможуть продавати свою землю лише на електронних торгах. На думку розробників, це дозволить мінімізувати людський фактор при цьому процесі, що в свою чергу знімає питання про корупційну складову довкола продажу земель.

У законопроекті ми збільшили розмір першої ставки на торгах. Якщо нормативна грошова оцінка буде 40-50 тис. грн за один га, заплатити 30 % від цієї суми, а потім відмовитися від лоту – це вже буде «боляче». Цей крок допоможе підвищити відповідальність гравців на земельних торгах і завадить збивати ціну, адже це буде досить дорого», – заявив Сольський.

 

Нагадаємо, що у Раді зареєстрували ще один альтернативний до урядового законопроект про ринок землі -  №2178-10. Його ключові позиції виглядають так:

1) зменшити обмеження по концентрації земель в межах області з 15% до 8%;

2) ввести обмеження по концентрації земель в межах ОТГ у розмірі 35%;

3) ввести перехідний період до 1 січня 2024 року, під час якого юридичні особи, бенефіціарні власники яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за законодавством іншим, ніж законодавство України, іноземні держави, не зможуть набувати у власність землі с/г призначення державної, комунальної власності, а також пайові землі, за винятком тих земель, які на момент набрання чинності законом вже є в оренді, емфітевзисі таких юридичних осіб та за умови, що такі юридичні особи створені не менше, ніж 3 роки до набрання чинності законом.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

10 грудня 2024
В Україні хочуть ліквідувати фермерські господарства без згоди фермерів
На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт №6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних...
25 грудня 2024
Податки, ціни та пільги: зміни, які чекають землевласників в 2025 році
У 2025 році зміняться ціни на продаж і оренду землі, введуть нову плату за землю, але частина пільг і підтримки буде збережена. AgroPolit.com...
3 січня 2025
Як «Земельний банк» змінює управління державними землями: підсумки 2024  і плани на 2025 рік
Генеральний директор ТОВ «Державний земельний банк» Ярослав Ярославський розповів про підсумки минулого року та плани земельного...