Представники селищних рад просять Зеленського збільшити мінімальну орендну плату за землю — документ
Представники селищних рад просять Зеленського збільшити мінімальну орендну плату за землю — документ

Всеукраїнська асоціація сільських і селищних рад звернулася до президента України Володимира Зеленського з проханням збільшити мінімальну орендну плату за сільськогосподарську землю та розмір ставки земельного податку. Про це йдеться у офіційному документі, який є у розпорядженні AgroPolit.com.

У документі зазначається, що, базуючись на середньому показнику нормативної грошової оцінки (НГО) одного гектара ріллі по Україні (27,5 тис. гривень), у грошовому виразі 5% орендної плати становить 1375 грн за один га державних земель. Водночас, за результатами земельних аукціонів останніх років, орендна плата за державні землі на торгах склала:

  • 2016 рік — 2720 грн/га (9,9% від НГО);
  • 2017 рік — 4080 грн/га (14,8% від НГО);
  • 2018 рік — 5168 грн/га (18,8% від НГО);
  • 2019 рік — 6256 грн/га (22,7% від НГО).

Важливо зазначити, що орендна плата за користування державними землями сільськогосподарського призначення є різновидом земельного податку та надходить безпосередньо до місцевого бюджету, тож є одним із найбільш вагомих джерел його наповнення", — йдеться у документі.

Таким чином, чи не в кожному селі України має місце ситуація, коли орендна плата за земельні ділянки державної власності є значно нижчою від ринкової та не відповідає сьогоднішнім реаліям. До того ж, строк дії таких договорів досить часто спливає лише у 2030-2050 роках.

Справедливо відзначити, що частина аграріїв, за зверненням органів місцевого самоврядування, зголосилася укласти додаткову угоду до таких договорів оренди та збільшити орендну плату на рівень, що відповідає сьогоднішнім реаліям. Водночас, інша частина відмовляється від підвищення рівня орендної плати.

Внаслідок заниженої орендної плати та небажання орендарів її підвищувати недоотримують кошти, насамперед, найбільш незахищені орендодавці – власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) старшого віку", — переконані в асоціації.

Додається, що збільшення орендної плати за землю сприятиме наповненню бюджетів місцевих громад та встановленню рівних правил податкового навантаження на ринку виробництва сільськогосподарської продукції.

Раніше AgroPolit.com писав, що керівники та представники місцевих органів влади на зустрічі із Миколою Сольським попросили аграрний комітет розглянути можливість збільшення розміру ставки земельного податку та орендної плати за 1 гектар землі, що збільшить доходи місцевих бюджетів. 

Нагадаємо, із $270 доданої вартості, яку в середньому генерує український аграрний сектор з 1 га сільгоспземель, сільські громади у вигляді різноманітних податків отримують менше $15.

Із областями-лідерами за найбільшою вартістю орендної плати за 1 га землі можна ознайомитися тут.

Рейтинг областей України за нормативно-грошовою оцінкою та орендною ставкою с/г земель дивіться за посиланням.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 листопада 2019
Орендована земля продаватиметься тільки після закінчення терміну дії договору про оренду, — Мєтєлєва
Орендована на сьогодні земля зможе бути продана тільки після закінчення терміну дії оренди. Договір оренди дійсний до закінчення його терміну...
23 жовтня 2019
Названо джерело доходів у бюджет в сумі $6,3 млрд щороку
Розмір земельного податку пропонують збільшити до вартості орендної плати за 1 га сільськогосподарської землі, що наростить надходження до місцевих...
21 жовтня 2019
«Хто кого з'їсть на вільному ринку землі»: завтра у Києві пройде земельне віче
22 жовтня 2019 року об 11:00-13:00 у приміщенні «Українські новини» відбудеться земельне віче «Хто кого з'їсть на вільному ринку...

Вибір редакції

14 листопада 2019
Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
AgroPolit.com запускає постійний моніторинг подій, пов'язаних із земельною реформою та відкриттям ринку землі в Україні. Ми не пропустимо жодної...
15 листопада 2019
Верховна Рада: голосування за відкритий ринок землі — реакція агроринку і політиків
Верховна Рада вже проголосувала в першому читанні за законопроект №2178-10 про ринок землі. Соцмережі в цей час бурхливо обговорювали обставини...
14 листопада 2019
Іван Чайківський: Я – єдиний «агент» Аграрної партії в парламенті
Секретар аграрного комітету Іван Чайківський – один із небагатьох депутатів Верховної Ради, який не входить до однопартійної більшості зі...