За перший  рік роботи народні депутати парламенту імені Володимира Зеленського  зареєстрували 95 законопроєктів, які стосуються роботи АПК. Із них 23 стали законами. 81 законопроєкт розробили та зареєстрували члени аграрного комітету (9 із них стали законами). З цих 95 законопроєктів: 17 законів депутатських та по 3 від президента Володимира Зеленського і голови уряду Олексія Гончарука.

Почавши працювати у досить інтенсивному темпі з серпня 2019 року, депутати аграрного комітету майже не зменшили швидкість на шляху до фінішної прямої (чергова робота третьої сесії Верховної Ради завершилася 17 липня 2020 року), навіть попри карантин. Варто зазначити, що відносно велика кількість законопроєктів не переросла у кількість прийнятих законів, лише одиничні розробки дійшли до стадії реалізації. Про це свідчить аналіз законодавчих ініціатив, проведений AgroPolit.com та зафіксований на сайті Верховної Ради.

23 аграрних закони 

0029 (581-IX) – Закон про приєднання України до Схеми сортової сертифікації насіння хрестоцвітих та інших олійних або прядивних культур та Схеми сортової сертифікації насіння цукрового та кормового буряка Організації економічного співробітництва та розвитку (Зеленського)

2300 (318-IX) – Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального (Зеленського)

2589 (436-IX) – Закон України «Про Державний бюджет України на 2020 рік щодо Фонду розвитку підприємництва» (Зеленського)

2189 (348-ІХ) – Закон про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей) (Гончарука)

2370 (554-ІХ) – Про національну інфраструктуру геопросторових даних (Гончарука)

2144 (293-IX) – Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України). (Гончарука)

Серед прийнятих законів переважають такі теми: 


Земля

2178-10 (552-ІХ) Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення

2280 (711-IX) Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

0855 (296-ІХ) – Про внесення зміни до статті 4 Закону України «Про використання земель оборони» щодо підвищення ефективності використання виділених земельних ділянок

0858 (340-ІХ) – Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству

Читайте до теми: Закон про вільний обіг сільськогосподарської землі – реакція аграрного ринку, експертів та чиновників

Податки, право на власність, фінансування

2000 (294-ІХ) – Про Державний бюджет України на 2020 рік

2317 (391-ІХ) – Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку)

1210 (466-IX) – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві (варто зазначити, що завдяки правці, внесеній Олегом Тарасовим до цього закону, аграрії отримали довгоочікувану відміну соєво-ріпакових правок)

0856 – Про сільськогосподарську кооперацію (очікує на підпис президента)

1056-1 (159-IX) – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності

Читати до теми: Податки-2020: основні зміни для АПК від уряду та парламенту

Самоврядування та вибори

2653 (562-ІХ) – Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

3485 (805-ІХ) – Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства

Читайте до теми: Місцеві вибори-2020: зміна виборчого законодавства та децентралізація по-новому доб’є сільських жителів та закріпачить місцеву владу

Захист лісів

0873 (249-ІХ) – Про внесення змін до деяких законів України (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)

2379 (643-ІХ) – Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів

Читайте до теми: Уряд затвердив правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення

Подолання наслідків коронавірусу та харчова безпека

3275 (540-ІХ) – Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019).

3219 (530-IX) – Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)

3398 (678-ІХ) – Про внесення змін до Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин»

Читайте до темиКоронавірус-2020 та харчова безпека: чи буде Україна з продовольством, а бізнес із гривнею

Серед важливих законопроєктів, зареєстрованих народними депутатами, які не входять до складу аграрного комітету, варто відзначити «Про управління відходами» №2207-1-д (пройшов перше читання), а також постанову ВР №188-IX – Програма діяльності Кабінету міністрів України.

Як ми вже повідомляли раніше, AgroPolit.com запустив онлайн-рейтинг аграрних депутатів і чиновників, дотичних до законотворчої діяльності та лобізму в АПК. У даному рейтингу ви зможете побачити закони та законопроєкти від Верховної Ради IX скликання та їхніх попередників.

Про перші 100 днів роботи парламенту та аграрного комітету ми звітували у матеріалі Справи аграрні – 100 днів роботи парламенту.

Перша сесія парламенту 9-го скликання була відносно спокійною. Але карантин сплутав депутатам карти, тож вони перейшли у віддалений режим роботи. Втім, це не завадило їм ефективно працювати. Окрім своїх законопроєктів, аграрний комітет працював над проєктами своїх колег з інших комітетів. Як повідомив секретар аграрного комітету Іван Чайківський, лише за третю сесію кількість законопроектів, які пройшли через комітет, становить понад півсотні документів.

Протягом третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання до Комітету надійшло 24 законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначений головним, та 62 законопроекти, до яких Комітет має подати свої пропозиції», – повідомив секретар аграрного комітету Іван Чайківський. 

За його словами, за цей час було розглянуто 54 питання, зокрема 16 законопроєктів з підготовки і попереднього розгляду яких комітет визначений головним.

Одне з ключових досягнень Верховної Ради 9 скликання – це прийняття законопроєкту №2178-10 (552-ІХ) про вільний ринок с/г землі. Адже незалежно від того, як цей закон буде реалізовано, сам факт його прийняття знімає багаторічні маніпуляції навколо цього питання. Нагадаємо, політичні пристрасті навколо земельного ринку ледь не призвели до зупинки в роботі аграрного комітету.

1% ВВП держпідтримки для АПК 

Варто зазначити, що для аграріїв бюджет 2020 був знаковим у питанні держпідтримки. Адже на 2020 рік замінили графу про обов’язкову держпідтримку з показника не менше 1% аграрного ПДВ на не більше 1% від аграрного ПДВ. Тобто, відповідно до букви закону, держпідтримку у 2020 році аграріям можна не давати взагалі.

Секретар аграрного комітету Іван Чайківський звернув увагу на цю дискримінаційну норму й розпочав активне лобіювання ініціативи про повернення держпідтримки АПК до показника – не менше 1% від аграрного ВВП країни.

Філософія держпідтримки агросектору – виділення не менш як 1% ВВП на рік. Коли аграріїв переводили на загальну систему оподаткування, то їм це обіцяли. На той час це був баланс компромісів. Не можна сьогодні це все ламати. Фактично із пропонованими останнім часом змінами аграрії залишаються без нічого, розвитку ніякого немає.

Цьогоріч так склалося, що ми всі були менш досвідченими, нас не правильно проінформували про логіку цієї держпідтримки і не завжди ми розуміли, в чому суть. Зараз  уже всі чітко розібралися, в чому необхідність такої підтримки для АПК. Нині у всіх членів аграрного комітету є розуміння, що аграрний сектор надто багато віддає в бюджет і робить для розвитку країни в цілому, тому його динаміку потрібно підтримувати. Тим більше, що у всьому світі аграрний сектор дотується. Зараз є чітке розуміння аграрного комітету, що не менше від 1% ВВП країни аграрний сектор має отримати держрпідтримки, тож ми чітко наполягатимемо на цьому. Ці гроші мають бути спрямовані суто на розвиток аграрного сектору, на створення доданої вартості в аграрному секторі», – заявив раніше Іван Чайківський.

Ліцензування пального, соєво-ріпакові поправки та добрива

Завдяки активному втручанню депутатів вдалося захистити сектор від ряду покращень з боку уряду. Так, досягнення попередників у вигляді соєво-ріпакових поправок ліквідувала поправка 2124 до закону №1210 авторства  Олега Тарасова.

Не пройшла й ініціатива з ліцензування пального для агаріїв (замінили декларуванням), яку цей депутат зі своїми колегами по аграрному (Микола Сольский) та податковому (від нього лобіював Олексій Устенко) комітетах також відвоювали на користь агросектору.

А спроба МЕРТу залізти в кишеню агросектору на благо заводів Дмитра Фірташа провалилась. Нагадаємо, що 21 травня 2020 року  МЕРТ запропонувало запровадити квоти на імпорт добрив. Після цього 11 депутатів парламенту на чолі з Олегом Тарасовим вступилися за представників аграрного сектору та звернулись з публічною заявою до президента, прем’єр-міністра України та міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з вимогою не вводити квотування. Пізніше до них долучилася  решта членів аграрного комітету. Тож тільки злагоджена позиція аграрного комітету та учасників ринку і їх публічний виступив із закликом до президента, прем'єра та голови МЕРТу посприяв тому, що уряд не дав хід цій ініціативі.

Читайте до теми: Державна підтримка агросектору на 2020-2025 роки – стежте за руками законотворців

Агрострахування 

Посуха, недофінансування з бюджету та збитки компаній поставили ребром питання агрострахування. Спочатку уряд не надав цьому належного значення, але після того, як під ударом опинилися аграрії Бессарабії (отримали 6,5 млн грн збитків від посухи), котрі заявили, що не переживуть цей сезон, КМУ почав ворушитися. Депутатський корпус повівся активніше і взявся за написання законопроекту про агрострахування спільно з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«Найголовніше питання на сьогодні – агрострахування, адже це нові правила для українських сільгоспвиробників, які дозволять мати впевненість у завтрашньому дні та уникнути фінансових втрат від таких чинників, як погода, хвороби, тобто все те, де неможливо убезпечитися. На засіданні комітету МЕРТ запропонував розробити проєкт закону «Про державну підтримку сільськогосподарського страхування», який буде представлено у липні. Повністю підтримую таку ініціативу і вважаю її дуже актуальною: бачимо, що через посуху загинули 385 тис. га посівів. МЕРТ пропонує сформувати таку ж систему агрострахування, як зараз працює система компенсації за банківськими відсотками. Суть наступна: фермер страхує, сплачує за договором страховий платіж, а держава компенсує частину цього платежу.  За задумом міністерства, всі учасники ринку зможуть брати участь в агрострахуванні, щоб не було якоїсь певної монополії. Учасниками агрострахування зможуть стати фермери, сільгосптоваровиробники різних форм власності. Об’єктами страхування будуть посіви, насадження та урожай, а також тварини, риба, біоресурси, сім’ї бджіл», – заявив Іван Чайківський.

Читайте до теми: Озвучено механізм агрострахування під час посухи

Децентралізація 

За рік керівництво країни не спромоглося завершити реформування законодавства у сфері децентралізації. Правила не визначені. Тож напередодні місцевих виборів країна опинилася в незрозумілому форматі організації ОТГ, новий адмінтерустрій теж під питанням, однак вибори збираються провести за новою моделлю адміністративного терустрою.    

AgroPolit.com проаналізував законотворчість нардепів аграрного комітету за рік роботи та порахував кількість аграрних законопроєктів, пов’язаних із роботою АПК.

Зважаючи на виключну важливість роботи аграрного комітету та пряму залежність майбутнього України від якісного законотворчого процесу, не можна не оминути увагою той факт, що за рік роботи аграрних депутатів серед членів комітету присутні два народних обранці, чия робота може бути оцінена як вкрай незадовільна. За рік вони не взяли участь у розробці жодного з 81 законопроєкту, дотичного до сфери АПК. Це Вадим Столар і Федір Христенко. Інші ж нардепи, у міру сил, долучилися до створення законодавчої бази, завдяки якій український АПК буде жити та розвиватися протягом наступних років.

Читайте до теми: Рада підтримала партизацію місцевих виборів в Україні

1

Бунін Сергій Валерійович

Детальніше

Співавтор 10 законопроектів (один з них 2178-10 став законом – 552-IX). 

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2194 – 01.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

2248-1 – 24.10.2019 – Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо ліцензування зберігання пального.

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

2548 – 06.12.2019 – Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3205 – 12.03.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3318 – 09.04.2020 – Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин.

2

Богданець Андрій Володимирович

Детальніше

Співавтор 12 законопроектів (один з них 2178-10 став законом – 552-IX)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

2548 – 06.12.2019 – Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3175 – 05.03.2020 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення системи горизонтального вирівнювання та покращення фінансової спроможності місцевих бюджетів

3356 – 17.04.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3526 – 22.05.20 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3656 – 15.06.2020 – про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3

Гайду Олександр Васильович

Детальніше

Співавтор 13 законопроектів (два з них 552-IX, 711-IX стали законами)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2280 (711-IX) – 17.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

2548 – 06.12.2019 – Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3295 – 30.03.2020 – Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції

3318 – 09.04.2020 – Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

3852 – 15.07.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів, які регулюють передачу меліоративних систем у тимчасове користування

4

Герасимов Артур Володимирович

Детальніше

Співавтор 3 законопроектів (з яких два стали законами – 249-ІХ, 540-IX)

0873 (249-ІХ) – 29.08.2019 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону)

3205-2 – 25.05.20 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3275 (540-IX) – 29.03.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)

5

Грищенко Тетяна Миколаївна

Детальніше

Співавтор 21 законопроекту (жодний не став законом)

2194 – 01.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

2248-1 – 24.10.2019 – Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо ліцензування зберігання пального

2548 – 06.12.2019 – Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами

2805 – 24.01.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3205 – 12.03.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3295 – 30.03.2020 – Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів Україні щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції

3442 – 06.05.2020 – Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3543-1 – 11.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів

3547 – 27.05.2020 – Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження окремих видів державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників

3548 – 27.05.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3631 – 11.06.2020 – Про внесення змін деяких законодавчих актів України щодо стимулювання зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів

3632 – 11.06.2020 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо стимулювання зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об'єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів

3656 – 15.06.2020 – про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

3755 – 30.06.2020 – Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж

6

Гузенко Максим Васильович

Детальніше

Співавтор 9 законопроектів (два з них 552-ІХ, 711-IX стали законами)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2230 – 04.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав операторів ринку харчових продуктів, в управлінні яких перебувають малі потужності

2280 (711-IX) – 17.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3179 – 05.03.2020 – Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» (щодо надання правових інструментів для боротьби з рейдерством та зміни порядку доступу до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань)

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3656 – 15.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

7

Івченко Вадим Євгенович

Детальніше

Співавтор 20 законопроектів (з яких два 485-ІХ, 540-IX став законом)

0854 – 29.08.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель

0856 (485-ІХ) – 29.08.2019 – Про сільськогосподарську кооперацію

0857 – 29.08.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності

2064 – 05.09.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні

2065 – 05.09.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо набуття громадянами України — засновниками фермерських господарств права власності на земельні ділянки, надані їм у постійне користування чи довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)

2067 – 05.09.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо успадкування права постійного користування земельною ділянкою

2071 – 05.09.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сільського розвитку

2109 – 10.09.2019 – Про окремі питання по запровадженню ринку землі та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо викупу державою земельних часток (паїв), недопущення знищення парків та спортивних об'єктів

2183 – 26.09.2020 – Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо набуття, відчуження та розпорядження землями сільськогосподарського призначення

2178-3 – 01.10.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з приводу обігу земель сільськогосподарського призначення

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

2558 – 09.12.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України що стосуються відносин у сфері перевезення живих тварин, а також окремих питань карантину (інших ветеринарно-санітарних положень)

3237 – 20.03.2020 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення доходів місцевих бюджетів

3275 (540-IX) – 29.03.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)

3385 – 23.04.2020 – Про невідкладні заходи із забезпечення продовольчої безпеки держави в умовах поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) та розгортання економічної кризи

3519 – 21.05.2020 – про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (щодо державної підтримки сільгосптоваровиробників, які постраждали від засухи)

3656 – 15.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3804 –7.07.2020 – Про внесення змін до Закону України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу" щодо стимулювання створення робочих місць у галузі

3841 – 14.07.2020 – про внесення змін до розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо підтримки постраждалих виробників сільськогосподарської продукції в Одеській області

3852 – 15.07.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів, які регулюють передачу меліоративних систем у тимчасове користування

8

Кириченко Микола Олександрович

Детальніше

9 законопроектів (з низ один 552-ІХ став законом)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3205 – 12.03.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3656 – 15.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

9

Колихаєв Ігор Вікторович

Детальніше

Співавтор 11 законопроектів (з них жодний не став законом)

2431 – 13.11.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання вітчизняної сировини

2474 – 20.11.19 – Про внесення зміни до статті 284 Податкового кодексу України щодо плати за землю в зоні відчуження, зоні безумовного (обов'язкового) відселення

2537 – 05.12.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту та розвитку бджільництва

3295 – 30.03.2020 – Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції

3305 – 06.04.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості продуктів харчування

3548 – 27.05.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

3804 – 7.07.2020 – Про внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» щодо стимулювання створення робочих місць у галузі

3841 – 14.07.2020 – про внесення змін до розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо підтримки постраждалих виробників сільськогосподарської продукції в Одеській області

3852 – 15.07.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів, які регулюють передачу меліоративних систем у тимчасове користування

10

Костюк Дмитро Сергійович

Детальніше

Співавтор 8 законопроектів (з них два 552-ІХ, 711-ІХ стали законом)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2231 – 04.10.2019 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)

2280 (711-ІХ) – 17.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

2581 – 12.12.2019 – Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності керівників лісових господарств за необґрунтовану вирубку лісів)

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3672 – 17.06.20 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

11

Кучер Микола Іванович

Детальніше

Співавтор 16 законопроектів (з них два 485-ІХ, 340-ІХ стали законами)

2908 – 29.08.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель

0856 (485-ІХ) – 29.08.2019 – Про сільськогосподарську кооперацію

0858 (340-ІХ) – 29.08.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству

2231 – 04.10.2019 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)

2289 – 18.10.2019 – Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

2473 – 20.11. 2019 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо переробки відходів виробництва спирту коньячного

3012–2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3526 – 22.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3614 – 09.06.2020 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо приведення у відповідність положень бюджетного законодавства у зв’язку із завершенням адміністративно-територіальної реформи

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

3796 – 06.07.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі

3797 – 06.07.2020 – Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері ідентифікації та реєстрації домашніх та диких тварин, які утримуються у неволі

12

Лабазюк Сергій Петрович

Детальніше

Співавтор 6 законопроектів (з яких два 485-ІХ, 340 ІХ стали законами)

0854 – 29.08.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель

0856 (485-ІХ) – 29.08.2019 – Про сільськогосподарську кооперацію

0858 (340 ІХ)  – 29.08.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству

2178–6 – 09.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

3804 – 07.07.2020 – про внесення змін до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» щодо стимулювання створення робочих місць у галузі

13

Литвиненко Сергій Анатолійович

Детальніше

Співавтор 13 законопроектів (з них один 552-ІХ став законом)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2194 – 01.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

2366 – 31.10.2019 – Про рекультивацію порушених земель лісогосподарського призначення

2471 – 19.11.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розвитку сфери використання рідкого біопалива (біокомпонентів)

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012–2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3200–1 – 17.03.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством)

3443 – 07.05.2020 – про внесення змін до Розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3656 – 15.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

14

Мейдич Олег Леонідович

Детальніше

Співавтор 6 законопроектів (жодний з них не став законом)

2064 – 05.09.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні

2065 – 05.09.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо набуття громадянами України — засновниками фермерських господарств права власності на земельні ділянки, надані їм у постійне користування чи довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)

2067 – 05.09.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо успадкування права постійного користування земельною ділянкою

2071 – 05.09.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сільського розвитку

2109 – 10.09.2019 – Про окремі питання по запровадженню ринку землі та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо викупу державою земельних часток (паїв), недопущення знищення парків та спортивних об'єктів

3775 – 02.07.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зниження ставки податку на додану вартість для молока та молочних продуктів

15

Нагаєвський Артем Сергійович

Детальніше

Співавтор 14 законопроектів (з них два 552-ІХ, 711-ІХ стали законами)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2194 – 01.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

2195 – 01.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони

2280 (711-ІХ) – 17.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012–2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3179 – 05.03.2020 – Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» (щодо надання правових інструментів для боротьби з рейдерством та зміни порядку доступу до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань)

3205 – 12.03.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3526 – 22.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

16

Нікітіна Марина Вікторівна

Детальніше

Співавтор 11 законопроектів (з них один 552-ІХ став законом)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2194 – 01.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

2231 – 04.10.2019 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012–2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3295 – 30.03.2020 – Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3656 – 15.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

17

Петьовка Василь Васильович

Детальніше

Співавтор 5 законопроектів (два з яких 485-ІХ, 340-ІХ став законом)

0856 (485-ІХ) – 29.08.2019 – Про сільськогосподарську кооперацію

0858 (340-ІХ)  – 29.08.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству

2178–9 – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2537 – 05.12.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту та розвитку бджільництва

3679 – 18.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів

18

Салійчук Олександр В’ячеславович

Детальніше

Співавтор 11 законопроектів (з них два 552-ІХ, 711-ІХ стали законами)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2194 – 01.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

2280 (711-ІХ) – 17.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3205 – 12.03.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3296 – 31.03.2020 – Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо підвідомості спорів, що виникають у сфері земельних відносин та спорів щодо нерухомого майна

3318 – 09.04.2020 – Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3656 – 15.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

19

Соломчук Дмитро Вікторович

Детальніше

Співавтор 16 законопроектів (жодний не став законом)

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131-1 – 17.03.2020 –  Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства

 

3175 – 05.03.2020 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення системи горизонтального вирівнювання та покращення фінансової спроможності місцевих бюджетів

3205 – 12.03.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3296 – 31.03.2020 – Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо підвідомості спорів, що виникають у сфері земельних відносин та спорів щодо нерухомого майна

3356 – 17.04.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3526 – 22.05.20 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій

3543-1 – 11.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3631 – 11.06.2020 – Про внесення змін деяких законодавчих актів України щодо стимулювання зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів

3632 – 11.06.2020 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо стимулювання зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об'єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3704 – 19.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо упорядкування структури акцизного податку

 

20

Сольський Микола Тарасович

Детальніше

Співавтор 17 законопроектів (з них два 552-ІХ, 711-ІХ стали законами)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2194 – 01.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

2195 – 01.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони

2248–1 – 24.10.2019 – про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо ліцензування зберігання пального

2280 (711-ІХ) – 17.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

2805 – 24.01.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012–2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3205–2 – 25.05.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3296 – 31.03.2020 – Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо підвідомості спорів, що виникають у сфері земельних відносин та спорів щодо нерухомого майна

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3656 – 15.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

21

Столар Вадим Михайлович

Детальніше

За рік роботи в аграрному комітеті народний депутат не зареєстрував жодного законопроекту, пов'язаного з роботою АПК.

22

Тарасов Олег Сергійович

Детальніше

Співавтор 17 законопроектів (з них два 391-ІХ, 711-IX стали законами)

2194 – 01.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

2195 – 01.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони

2248-1 – 24.10.2019 – Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо ліцензування зберігання пального.

2280 (711-IX) – 17.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

2289 – 18.10.2019 – Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України

2317(391-ІХ) – 25.10.2019 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку)

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

2805 – 24.01.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3131–1 – 17.03.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства

3205 – 12.03.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

23

Тимофійчук Володимир Ярославович

Детальніше

Співавтор 18 законопроектів (один з них 552-ІХ став законом)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2231 – 04.10.2019 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні пального та частини акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів у 2020 році)

2554 – 06.12.2019 – Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо вдосконалення порядку об'єднання (приєднання) територіальних громад, що розташовані на територіях суміжних адміністративно-територіальних одиниць

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3205 – 12.03.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3296 – 31.03.2020 – Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо підвідомості спорів, що виникають у сфері земельних відносин та спорів щодо нерухомого майна

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3543-1 – 11.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів

3547 – 27.05.2020 – Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження окремих видів державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників

3548 – 27.05.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників

3567 – 01.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення прозорості та доступності для аналізу рішень органів місцевого самоврядування

3631 – 11.06.2020 – Про внесення змін деяких законодавчих актів України щодо стимулювання зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів

3632 – 11.06.2020 – Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо стимулювання зменшення обсягів скидів забруднюючих речовин у водні об'єкти, викидів в атмосферне повітря та розміщення відходів

3656 – 15.06.2020 – про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

24

Халімон Павло Віталійович

Детальніше

Співавтор 18 законопроектів (з них один 711-IX став законом)

2194 – 01.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

2248-1 – 24.10.2019 – Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо ліцензування зберігання пального

2280 (711-IX) – 17.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

2548 – 06.12.2019 – Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами

2616 – 18.12.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо компенсації громадянам України за добровільну відмову від права на отримання земельних ділянок

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3443 – 07.05.2020 – про внесення змін до Розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3656 – 15.06.2020 – про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3679 – 18.06.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

3852 – 15.07.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів, які регулюють передачу меліоративних систем у тимчасове користування

3906 – 17.07.2020 – Про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (щодо ліцензування суб’єктів господарювання, які здійснюють виробництво спирту етилового)

25

Христенко Федір Володимирович

Детальніше

За рік роботи аграрного комітету народний депутат не зареєстрував жодного законопроекту, пов'язаного з роботою АПК.

26

Чайківський Іван Адамович

Детальніше

Співавтор 10 законопроектів (з них один 711-IX став законом)

2280 (711-IX) – 17.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

2289 – 18.10.2019 – Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131-1 – 17.03.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

3804 –7.07.2020 – Про внесення змін до Закону України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу" щодо стимулювання створення робочих місць у галузі

27

Чернявський Степан Миколайович

Детальніше

Співавтор 14 законопроектів (з низ один 678–ІХ став законом)

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

2548 – 06.12.2019 – Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами

2805 – 24.01.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3295 – 30.03.2020 – Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції

3318 – 09.04.2020 – Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин

3398 (678–ІХ) – 27.04.2020 – Про внесення змін до Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин»

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3656 – 15.06.2020 – про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

28

Чорноморов Артем Олегович

Детальніше

Співавтор 19 законопроектів (з них три 552-ІХ, 711-IX, 678-ІХ стали законами)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2280 (711-IX) – 17.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

2548 – 06.12.2019 – Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3131 – 27.02.2020 – Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції

3205 – 12.03.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3205-2 – 25.05.20 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3295 – 30.03.2020 – Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції

3318 – 09.04.2020 – Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин

3398 (678–ІХ) – 27.04.2020 – Про внесення змін до Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин»

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3656 – 15.06.2020 – про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

3680 – 18.06.2020 – Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння)

3841 – 14.07.2020 – про внесення змін до розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо підтримки постраждалих виробників сільськогосподарської продукції в Одеській області

3852 – 15.07.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів, які регулюють передачу меліоративних систем у тимчасове користування

29

Шол Маргарита Віталіївна

Детальніше

Співавтор 11 законопроектів (з них один 552-ІХ став законом)

2178-10 (552-ІХ) – 10.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

2194 – 01.10.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

2195 – 01.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони

2230 – 04.10.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав операторів ринку харчових продуктів, в управлінні яких перебувають малі потужності

3012-1 – 20.02.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3012-2 – 29.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)

3205 – 12.03.2020 – Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

3296 – 31.03.2020 – Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо підвідомості спорів, що виникають у сфері земельних відносин та спорів щодо нерухомого майна

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

30

Юрчишин Петро Васильович

Детальніше

Співавтор 9 законопроектів (з них три 485-ІХ, 562–ІХ, 340 ІХ стали законами)

0854 – 29.08.2019 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням і охороною земель

0856 (485-ІХ) – 29.08.2019 – Про сільськогосподарську кооперацію

0858 (340-ІХ) – 29.08.2019 – Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству

2289 – 18.10.2019 – Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України

2446 – 14.11.2019 – Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур

2653 (562–ІХ) – 20.12.2019 – про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»

3516 – 20.05.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів, що імітують молоко та молочні продукти

3593 – 04.06.2020 – Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин

3672 – 17.06.2020 – Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...