За 5 років роботи в Раді 30 депутатів аграрного комітету проштовхнули через сесійну залу 35 законів. Таку статистику AgroPolit.com отримав, проаналізувавши парламентську роботу всіх депутатів комітету за період з 27 листопада 2014 по 15 квітня 2019 року, а результати показав нижче у рейтингу ефективності депутатів агрокомітету.  

Ознайомитися з біографією кожного депутата можна у нещодавно запущеному на AgroPolit.com розділі «Досьє». А переглянути всі аграрні закони та законопроекти — у розділі «Законодавство», де подано основний зміст всіх законодавчих ініціатив.

Як ми оцінювали роботу депутатів? Брали лише законопроекти, які у підсумку стали законами. Чому лише їх, а не всі зареєстровані? Тому що списати можна тонни паперу, але яка з них користь, якщо вони лишаються лежати у шухлядах без діла? Жодної.

Тож, що ми побачили за 5 років роботи:

1) Переважна більшість прийнятих законів — результат колективної роботи всього комітету, тобто спільні. Одиничних, як дійшли до фіналу, мінімум. Коефіцієнт корисної дії одного «аграрного слуги народу» — 1,7 закону. Розрив у трійці лідерів — у один закон. Часто на одному місці опиняються кілька депутатів. Тож 11-ка найактивніших депутатів за цю парламентську п’ятирічку наразі має такий вигляд: Олександр Бакуменко (18 законів), Олег Кулініч (17), Вадим Івченко (16), Сергій Лабазюк (15), Леонід Козаченко (12), Іван Мірошніченко (12), Валерій Лунченко, Валерій Давиденко та Валентин Дідич — кожен по 10, Микола Кучер і  Сергій Хлань — по 9. Решту показників по депутатах та детальний перелік законів дивіться нижче. Немає жодного прийнятого аграрного закону у портфелі Дениса Омельяновича, Дмитра Добкіна та Аркадія Корнацького.

2) Основні теми прийнятих законів: земельні відносини, харчова безпека, виноробство, фітосанітарні процедури, розвиток фермерських господарств, органічна продукція, протидія рейдерству, лісове господарство, рибальство, дерегуляція АПК та інші. Загалом усі вони вирішують великий блок проблемних питань в агросекторі, як-от «шахматка», відумерла спадщина, відкриті реєстри права власності на нерухомість тощо.

3) Левову частку всіх законів у Раді цього скликання провели у перший рік роботи. Після переходу частини депутатів до складу уряду (зокрема й колишнього голови аграрного комітету УДАРівця Тараса Кутового), робота Ради з прийняття агрозаконів пригальмувалася. З одного боку, Рада так і не спромоглася призначити нових голів парламентських комітетів на заміну — аграрного теж. З іншого, на порядку денному стояли інші гарячі питання, довкола яких ламалися списи. І більшість спроб аграрного комітету провести «аграрний день» у сесійній залі наражалася на байдужість колег, та були і продуктивні спроби, наприклад, 10 липня 2018 року. За що майже всі 450 депутатів голосували систематично, так це за продовження мораторію на продаж с/г землі. Ще б пак: по курсу були політичні мотиви й бали електорату, інакше їм би кричали «зрада». Як це відбувалося «в натурі», читайте тут — як парламент розглядав 18 варіантів мораторію.  

Читати до теми:  GoЗаАгродотаціями: як «розпиляли» 6,3 млрд грн держпідтримки: три маніпуляції від Мінагрополітики»

4) У цьому скликанні ми побачили реальне протистояння та боротьбу аграрного лобі, коли великі товаровиробники намагалися протягнути зручний їм варіант так званих соєво-ріпакових правок. Майже рік тривало протистояння і завершилося перемогою на користь дрібних виробників, які могли б понести багатомільярдні збитки — історію питання читайте тут. Загалом вплив комітету у рамках Ради збільшився: це вже була не купка людей за інтересами, а потужна сила, яка давала «прикурити», коли реально на аграріїв тиснули.

Дивитися до теми графіку: Аграрна незалежність: ТОП-27 фактів про агросектор України

5) Були й програші: не тільки через пасивність «чужих», а через й слабкість «своїх». Пригадаймо тільки один інцидент: як у бюджетну ніч 2018-го сесійна зала позбавила агросектор права отримувати щороку додатково кілька мільярдів з бюджету держпідтримки.

Закони, прийняті аграрним комітетом з 27 листопада 2014-го по 9 квітня 2019 року:

1) 2666-VIII (реєстраційний № 9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

2) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

3) 2236-VIII (реєстраційний №7350)  — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

4) 2360-VIII (реєстраційний №6693) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв.

5) 2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

6) 2497-VIII (реєстраційний №6490-д) — про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

7) 2379-VIII (реєстраційний №6466) — про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення.

8) 1988-VIII (реєстраційний №6099) — про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника.

9) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

10) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

11) 1666-VIII (реєстраційний №5067) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності. 

12) 2063-VIII (реєстраційний №4480) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.

13)1516-VIII (реєстраційний №4464) — про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення реформування рибної галузі України.

14) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

15) 1533-VIII (реєстраційний №3006) — про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли.

16) 888-VIII (реєстраційний № 2984) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг.

17) 1532-VIII (реєстраційний №2920) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація.власники яких померли.

18) 475-VIII (реєстраційний №2896) — про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи.

19) 2264-VIII (реєстраційний №2845) — про безпечність та гігієну кормів.

20) 1534-VIII (реєстраційний №2739) — про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного).

21) 617-VIII (реєстраційний №2655) — про внесення змін до Закону України «Про карантин рослин» (щодо зменшення адміністративного навантаження).

22) 557-VIII (реєстраційний № 2640) — про внесення змін до Податкового кодексу України щодо граничного розміру орендної плати.

23) 867-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

24)597-VIII  (реєстраційний №2423) —.про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції.

25) 1012-VIII (реєстраційний №2279) — про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів.

26) 1531-VIII (реєстраційний №2150а) — про внесення змін до Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною» (щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії ІІ, з вимогами законодавства ЄС).

27)1792-VIII (реєстраційний №2142а) — про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту.

28)514-VIII (реєстраційний №2010-д) — про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії.

29) 1067-VIII (реєстраційний №1599) — про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

30) 67-VIII (реєстраційний №1499-1) — про внесення змін до Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» (щодо реалізації на агропродовольчих ринках продукції домашнього виробництва та подвірного забою).

31) 616-VIII (реєстраційний № 1484) — про внесення змін до деяких законів України з питань ідентифікації та реєстрації тварин.

32) 864-VIII (реєстраційний №1460-1) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приведення законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до європейських та міжнародних вимог).

33)388-VIII (реєстраційний №1128) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони приватизації об'єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем та земель, на яких ці об'єкти розташовані.

34) 569-VIII (реєстраційний №1088) — про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів).

35) 247-VIII ( реєстраційний №0944) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

законів
1

Денис Сергійович Омельянович, Аркадій Олексійович Корнацький, Дмитро Маркович Добкін

Детальніше

Денис Сергійович Омельянович:

Закони — 0.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут

 

Аркадій Олексійович Корнацький:

Закони — 0.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут. 

 

Дмитро Маркович Добкін:

Закони — 0.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

0
2

Ярослав Юрійович Єдаков, Вадим Григорович Нестеренко

Детальніше

Ярослав Юрійович Єдаков

Закони — 1.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, протидія рейдерству.

Перелік прийнятих законів

1) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

Вадим Григорович Нестеренко:

Закони — 1.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: органічне виробництво.

Перелік прийнятих законів

1) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

1
3

Геннадій Борисович Бобов, Олег Миколайович Дмитренко, Сергій Васильович Мартиняк

Детальніше

Геннадій Борисович Бобов:

Закони 2

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: земельні відносини, органічне виробництво.

Перелік прийнятих законів

1) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

2) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

Олег Миколайович Дмитренко:

Закони2

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: земельні відносини, органічне виробництво.

Перелік прийнятих законів

1) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

2) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

Сергій Васильович Мартиняк:

Закони2

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: земельні відносини, харчова безпека, запобігання рейдерству.

Перелік прийнятих законів

1) 22498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

2) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

2
4

Федір Федорович Негой

Детальніше

Закони — 3.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, земельні відносини, органічна продукція, фермерство.

Перелік прийнятих законів

1) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

2) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

3) 2497-VIII (реєстраційний №6490-д) — про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

3
5

Артем Леонідович Вітко, Василь Васильович Петьовка

Детальніше

Артем Леонідович Вітко

Закони — 4.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, земельні відносини, харчова безпека, органічне виробництво.

Перелік прийнятих законів

1) 2264-VIII (реєстраційний №2845) — про безпечність та гігієну кормів.

2) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

3) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

4) 2236-VIII (реєстраційний №7350)  — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

Василь Васильович Петьовка

Закони — 4.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, земельні відносини, харчова безпека, органічне виробництво.

Перелік прийнятих законів

1) 1534-VIII (реєстраційний №2739) — про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного).

2)  767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

3) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

4) 2360-VIII (реєстраційний №6693) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв.

4
6

Анатолій Іванович Кузьменко, Андрій Богданович Кіт, Григорій Михайлович Заболотний

Детальніше

 

Анатолій Іванович Кузьменко:

Закони — 5.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, земельні відносини, органічна продукція, протидія рейдерству, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 767-VIII (реєстраційний №3404)  про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

2) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

3) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

4) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

5) 2666-VIII (реєстраційний № 9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

Андрій Богданович Кіт:

Закони — 5.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, земельні відносини, органічна продукція, протидія рейдерству, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 96-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

2) 98-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

3) 2360-VIII (реєстраційний №6693) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв.

4) 2236-VIII (реєстраційний №7350)  — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

5) 2666-VIII (реєстраційний № 9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

Григорій Михайлович Заболотний:

Закони — 5.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, земельні відносини, органічна продукція, фермерство, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 1067-VIII (реєстраційний №1599) — про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

2) 514-VIII (реєстраційний №2010-д) — про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії.

3) 1532-VIII (реєстраційний №2920) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація.

4) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

5) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

5
7

Бриченко Ігор Віталійович

Детальніше

Закони — 6.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 1532-VIII (реєстраційний №2920) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація.

2) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

3) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д)  — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

4) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

5) 2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

6) 2639-VIII (реєстраційний №8450)  — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

6
8

Олексій Петрович Мушак, Андрій Олексійович Вадатурський, Микола Володимирович Люшняк

Детальніше

Мушак Олексій Петрович

Закони — 7.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: земельні відносини, рибальство, розвиток АПК, органіка, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 514-VIII (реєстраційний №2010-д) — про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії.

2) 867-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

3) 617-VIII (реєстраційний №2655) — про внесення змін до Закону України «Про карантин рослин» (щодо зменшення адміністративного навантаження).

4) 1533-VIII (реєстраційний №3006) — про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли.

5) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

6) 1516-VIII (реєстраційний №4464) — про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення реформування рибної галузі України.

7) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д)  — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

 

 

Вадатурський Андрій Олексійович

Закони — 7.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: виноробство, розвиток АПК, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 1534-VIII (реєстраційний №2739) — про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного).

2) 1532-VIII (реєстраційний №2920) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація.

3) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

4) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. 

5) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

6) 2360-VIII (реєстраційний №6693) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв.

7) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

Люшняк Микола Володимирович

Закони — 7.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє  тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: земельні відносини, розвиток АПК, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 867-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

 2) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

3) 2063-VIII (реєстраційний №4480) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.

4) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

5) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

6) 2236-VIII (реєстраційний №7350)  — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

7)  2666-VIII (реєстраційний №9355-5)  — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.   

7
9

Петро Васильович Юрчишин

Детальніше

Закони — 18.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, земельні відносини, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 1067-VIII (реєстраційний №1599) — про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

2) 1012-VIII (реєстраційний №2279) — про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів.

3) 2264-VIII (реєстраційний №2845) — про безпечність та гігієну кормів.

4) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

5) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

6) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

7) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

8) 2666-VIII (реєстраційний № 9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

8
10

Микола Іванович Кучер, Сергій Володимирович Хлань

Детальніше

Кучер Микола Іванович

Закони — 9.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, оподаткування, органічна продукція, земельні відносини, протидія рейдерству, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 1012-VIII (реєстраційний №2279) — про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів.

2) 867-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

3) 2264-VIII (реєстраційний №2845) — про безпечність та гігієну кормів.

4) 1533-VIII (реєстраційний №3006) — про внесення змін до Земельного кодексу України та інших

5) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д)  — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

6) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

7) 2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

8) 2639-VIII (реєстраційний №8450)  — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

9) 2666-VIII (реєстраційний № 9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

Хлань Сергій Володимирович

Закони  9.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, оподаткування, земельні відносини, протидія рейдерству, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 388-VIII (реєстраційний №1128) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони приватизації об'єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем та земель, на яких ці об'єкти розташовані.

2) 867-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

3) 1532-VIII (реєстраційний №2920) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація.

4) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

5) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

6) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

7) 2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

8) 2360-VIII (реєстраційний №6693) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв.

9) 2639-VIII (реєстраційний №8450)  — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

9
11

Валерій Валерійович Лунченко, Валерій Миколайович Давиденко, Валентин Володимирович Дідич

Детальніше

Лунченко Валерій Валерійович

Закони — 10.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, спиртова галузь, земельні відносини, органічна продукція, зрошення, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 1012-VIII (реєстраційний №2279) — про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів.

2) 1534-VIII (реєстраційний №2739) — про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного).

3) 2264-VIII (реєстраційний №2845) — про безпечність та гігієну кормів.

4) 1533-VIII (реєстраційний №3006) — про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли.

5) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

6) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д)  — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

7) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

8) 2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

9) 2360-VIII (реєстраційний №6693) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв.

10) 2639-VIII (реєстраційний №8450)  — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

Давиденко Валерій Миколайович

Закони — 10.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: фермерські господарства, земельні відносини, органічна продукція,протидія рейдерству, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 1067-VIII (реєстраційний №1599) — про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

2) 1012-VIII (реєстраційний №2279) — про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів.

3) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

4) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

5)  2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

6) 2497-VIII (реєстраційний №6490-д) — про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

7) 2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

8) 2236-VIII (реєстраційний №7350)  — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

9) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

10) 2666-VIII (реєстраційний № 9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

Дідич Валентин Володимирович

Закони — 10.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, спиртова галузь, ОТГ, органічна продукція, земельні відносини, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 867-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

2) 1534-VIII (реєстраційний №2739) — про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного).

3) 569-VIII (реєстраційний №1088) — про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів).

4) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

5) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

6) 2379-VIII (реєстраційний №6466) — про внесення змін до Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення.

7) 2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

8) 2501-VIII (реєстраційний №6693) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

9) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

10) 2666-VIII (реєстраційний № 9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель. 

10
12

Леонід Петрович Козаченко, Іван Володимирович Мірошніченко

Детальніше

Леонід Петрович Козаченко:

Закони — 12.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, оподаткування, земельні відносини, протидія рейдерству, харчова безпека, експортна політика.

Перелік прийнятих законів

1) 1792-VIII (реєстраційний №2142а) — про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту.

2) 1012-VIII (реєстраційний №2279) — про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів.

3) 867-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

4) 597-VIII  (реєстраційний №2423) —.про внесення змін до деяких законів України щодо посилення прозорості у сфері відносин власності з метою запобігання корупції.

5)  1534-VIII (реєстраційний №2739) — про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного).

6) 475-VIII (реєстраційний №2896) — про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи.

7) 1533-VIII (реєстраційний №3006) — про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли.

8) 1666-VIII (реєстраційний №5067) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності.

9) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

10) 2379-VIII (реєстраційний №6466) — про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення.

11) 2360-VIII (реєстраційний №6693) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин та натуральних медових напоїв.

12) 2666-VIII (реєстраційний № 9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

Іван Володимирович Мірошніченко:

Закони — 12.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, оподаткування, земельні відносини, протидія рейдерству, харчова безпека, експортна політика.

Перелік прийнятих законів

1) 864-VIII (реєстраційний №1460-1) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приведення законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до європейських та міжнародних вимог).

2) 616-VIII (реєстраційний №1484) —про внесення змін до деяких законів України з питань ідентифікації та реєстрації тварин.

3) 1067-VIII (реєстраційний №1599) — про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

4) 67-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

5) 617-VIII (реєстраційний №2655) — про внесення змін до Закону України «Про карантин рослин» (щодо зменшення адміністративного навантаження).

6) 1532-VIII (реєстраційний №2920) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація.

7) 1533-VIII (реєстраційний №3006) — про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли.

8) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

9) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

10) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

11) 2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

12) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

12
13

Сергій Петрович Лабазюк

Детальніше

Закони — 15.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, оподаткування, земельні відносини, протидія рейдерству, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 1792-VIII (реєстраційний №2142а) — про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту.

2) 1531-VIII (реєстраційний №2150а) — про внесення змін до Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною» (щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії ІІ, з вимогами законодавства ЄС).

3) 1012-VIII (реєстраційний №2279) — про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів.

4) 867-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

5) 617-VIII (реєстраційний №2655) — про внесення змін до Закону України «Про карантин рослин» (щодо зменшення адміністративного навантаження).

6) 2264-VIII (реєстраційний №2845) — про безпечність та гігієну кормів.

7) 1533-VIII (реєстраційний №3006) — про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли.

8) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

9) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

10) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

11) 2497-VIII (реєстраційний №6490-д) — про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

12) 2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

13) 2236-VIII (реєстраційний №7350) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

14) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

15) 2666-VIII (реєстраційний №9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

15
14

Вадим Євгенович Івченко

Детальніше

Закони — 16.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут

Досьє тут

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, фермерство, земельні відносини, протидія рейдерству, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 864-VIII (реєстраційний № 1460-1) — про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність з європейськими та міжнародними нормами і стандартами.

2) 616-VIII (реєстраційний № 1484) — про внесення змін до деяких законів України з питань ідентифікації та реєстрації тварин.

3) 67-VIII (реєстраційний №1499-1) — про внесення змін до Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів" (щодо реалізації на агропродовольчих ринках продукції домашнього виробництва та подвірного забою).

4) 1067-VIII (реєстраційний №1599) — про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

5) 1531-VIII (реєстраційний № 2150а) — про внесення змін до Закону України "Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною" (щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії ІІ, з вимогами законодавства ЄС).

6) 867-VIII (реєстраційний № 2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

7) 557-VIII (реєстраційний № 2640) — про внесення змін до Податкового кодексу України щодо граничного розміру орендної плати.

8) 617-VIII (реєстраційний № 2655) — про внесення змін до Закону України "Про карантин рослин" (щодо зменшення адміністративного навантаження).

9) 2264-VIII (реєстраційний №2845) — про безпечність та гігієну кормів.

10) 1532-VIII (реєстраційний №2920) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімального строку оренди земельних ділянок сільгосппризначення, на яких проводиться гідротехнічна меліорація.

11) 888-VIII (реєстраційний № 2984) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг.

12) 1533-VIII (реєстраційний № 3006) — про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли.

13)  2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

14) 2497-VIII (реєстраційний №6490-д) — про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

15)  2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

16) 2666-VIII (реєстраційний № 9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

16
15

Олег Іванович Кулініч

Детальніше

Закони — 17.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: земельні відносини, розвиток АПК, протидія рейдерству.

Перелік прийнятих законів

1) 247-VIII ( реєстраційний №0944) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

2) 1531-VIII (реєстрацыйний №2150а) — про внесення змін до Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною» (щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії ІІ, з вимогами законодавства ЄС)

3)1012-VIII (реєстраційний №2279) — про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів.

4) 867-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

5) 617-VIII (реєстраційний №2655) — про внесення змін до Закону України «Про карантин рослин» (щодо зменшення адміністративного навантаження).

6) 2264-VIII (реєстрацыйний №2845) — про безпечність та гігієну кормів.

7)1533-VIII (реєстраційний №3006) — про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли.

8) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

9) 1666-VIII (реєстраційний №5067) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності.

10) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

11) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

12) 1988-VIII (реєстраційний №6099) — про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника.

13) 2497-VIII (реєстраційний №6490-д) — про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

14) 2501-VIII (реєстраційний №6673)  — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

15) 2236-VIII (реєстраційний №7350)  — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

16) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

17) 2666-VIII (реєстраційний №9355-5)  — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.             

17
16

Олександр Борисович Бакуменко

Детальніше

Закони — 18.

Результати роботи в аграрному комітеті за 7-му та 8-му сесію дивіться у інфографіці тут. 

Досьє — тут. 

Основні теми законодавчих ініціативи: розвиток АПК, оподаткування, земельні відносини, протидія рейдерству, харчова безпека.

Перелік прийнятих законів

1) 2666-VIII (реєстраційний № 9355-5) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

2) 2639-VIII (реєстраційний №8450) — про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів.

3) 2501-VIII (реєстраційний №6673) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур.

4) 2497-VIII (реєстраційний №6490-д) — про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

5) 2498-VIII (реєстраційний №6049-д) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.

6) 2496-VIII (реєстраційний №5448-д) — про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

7) 767-VIII (реєстраційний №3404) — про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель.

8) 1533-VIII (реєстраційний №3006) — про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли.

9) 2264-VIII (реєстраційний №2845) — про безпечність та гігієну кормів.

10) 1534-VIII (реєстраційний №2739) — про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо оптової торгівлі алкогольними напоями, виготовленими з власного виноматеріалу (не придбаного).

11) 617-VIII (реєстраційний №2655) — про внесення змін до Закону України «Про карантин рослин» (щодо зменшення адміністративного навантаження).

12) 867-VIII (реєстраційний №2558а) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі.

13) 1012-VIII (реєстраційний №2279) — про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів.

14) 1531-VIII (реєстраційний №2150а) — про внесення змін до Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною» (щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії ІІ, з вимогами законодавства ЄС).

15)1792-VIII (реєстраційний №2142а) — про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту.

16) 1067-VIII (реєстраційний №1599) — про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств.

17) 67-VIII (реєстраційний №1499-1) — про внесення змін до Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» (щодо реалізації на агропродовольчих ринках продукції домашнього виробництва та подвірного забою).

18) 864-VIII (реєстраційний №1460-1) — про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо приведення законодавства у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до європейських та міжнародних вимог).

18
Выполнено с помощью Disqus

До теми

7 лютого 2020
Рейтинг активності депутатів аграрного комітету за півроку
З початку роботи в Раді ІХ скликання 30 депутатів аграрного комітету зареєстрували 22 аграрних законопроекти (без врахування відкликаних). Із...
21 серпня 2019
Пораховано, скільки «слуг» буде в новому аграрному комітеті
В аграрному комітеті новообраної Ради буде 31 депутат, з яких 19 — від партії  «Слуги народу». Це випливає із документу про...
13 серпня 2019
Аграрний камікадЗе: про роль і план дій для нового міністра
Камікадзе — це коротко про головну роль і післясмак від дій нового міністра аграрної політики та продовольства України у новому Кабміні...

Вибір редакції

30 червня 2023
Ринок землі в Україні – якими були два роки роботи?
Відкладати чи ні другий етап ринку землі в Україні (допуск юросіб), чи багато українців стало власниками землі і чи планують вони надалі стати...
19 червня 2023
Аналіз закону 3065-IX про зміну механізмів набуття прав власності на земельні ділянки 
Зміна механізмів набуття прав власності на земельні ділянки, відміна переважного права купівлі сільськогосподарської землі для юросіб та 100 гектарів...