Бунт в Аграрній партії – в чому причини?
Бунт в Аграрній партії – в чому причини?

Криза в Аграрній партії України (АПУ) посилилася і загрожує перерости в катастрофу. Зібрання політради АПУ 13 вересня 2018 року, на якому мали б вирішитися кадрові й політичні питання та яке мало би згуртувати однопартійців, лише збільшило розкол між прибічниками голови АПУ Віталія Скоцика та його опонентами.

За попередньою інформацією, зібрання політради мало відбутися в офіційній штаб-квартирі партії АПУ, яка розташована в Києві. Але зранку місце проведення зустрічі раптово змінилося (було перенесено у Вишгородський район, Київської області), але про це повідомили не всіх членів політради. У свою чергу, «забуті» Віталієм Скоциком опоненти не розгубилися й організували власне зібрання, де зійшлося (за їхніми даними) більше половини членів політради АПУ. Відтак, стверджують вони, «лісовий збір під Вишгородом» – не більше ніж фікція, як і прийняті на ньому рішення. Паралельно з’явилося відеоповідомлення про висловлення недовіри голові АПУ 15-ма парторганізаціями.

Слід сказати, що офіційний апарат АПУ жодним словом не прокоментував підсумки зустрічі під Києвом 13 вересня та ніяк не реагував на заяви опозиціонерів протягом усього наступного дня. Лише під вечір 14 вересня на сайті Аграрної партії з’явилося офіційне повідомлення про утворення Тимчасової комісії з підготовки та внесення змін до Статуту партії – і жодного слова про розпуск 15 обласних організацій та звільнення замів голови.


ЧАСТИНА №1: ІСТОРІЯ КОНФЛІКТУ ДО ЗІБРАННЯ ПОЛІТРАДИ

В Аграрній партії України (АПУ) вирують пристрасті. На 13 вересня у Києві заплановано засідання політичної ради політсили. На порядку денному два гарячих питання: звільнення з посад низки заступників голови АПУ (Корбана, Шандру, Поживанова та інших), а також — прийняття страховки від об’єднання Аграрної партії з будь-якою іншою політсилою. Із таким «компромісом» (вимученим) до однопартійців вийшов голова Аграрної партії Віталій Скоцик. Він заявляє, що сьогодні партію рейдерять, спеціально інтегруючи в керівні органи проросійських агентів, та намагаються розколоти.

Читати до теми: «Закат» АПУ, або Чи перестає Аграрна партія бути аграрною?

Натомість у лавах політсили частина однопартійців вважає, що нинішній розкол — справа рук самого Віталія Скоцика, якому приведені ним раніше спонсори, зокрема, і з наявних політсил, тієї ж «Батьківщини». Підстава — вони побачили, що рейтинг голови партії нижчий від загальнопартійного, тому його шанси на президентських виборах незначні, а відтак може постраждати й імідж партії.

З’явилась у ЗМІ інформація про посилення російського сліду та Віктора Медведчука у фінансуванні АПУ, про можливе об’єднання з Ігорем Коломойським через УКРОП. І все це на фоні значно поріділих лав впливових аграріїв-бізнесменів, яких поступово виштовхували з АПУ останні 2 роки.

Голова Аграрна партія Віталій Скоцик публічно пообіцяв AgroPolit.com (після 2-х років ігнорування) дати розгорнуте інтерв'ю. Чекаємо з нетерпінням! А поки що дивіться відео його сьогоднішньої прес-конференції далі.

 

AgroPolit.com пропонує вам пригадати фабулу всіх останніх внутрішньопартійних процесів.

ХРОНОЛОГІЯ

17 вересня 2018. Відеозвернення голів обласних партійних організацій АПУ про недовіру Віталію Скоцику.

15 вересня 2108. Політрада виключила людей Медведчука із Аграрної партії

15 вересня 2018. Віктор Слаута заперечує, що приносив гроші Едуарда Ставицького в Аграрну партію.

14 вересня 2018. В Аграрній партії створили комісію з підготовки внесення змін до статуту політсили.

14 вересня 2018. Олег Корбан спростував своє звільнення з лав Аграрної партії.

14 вересня 2018. Михайло Поживанов: зібрання політради Аграрної партії під керівництвом Віталія Скоцика провалилося.

14 вересня 2018. 15 обласних партійних організацій Аграрної партії висловили недовіру голові АПУ Віталію Скоцику.

14 вересня 2018. Політрада Аграрної партії розпускає 15 бунтівних облорганізацій.

13 вересня 2018. Запорізька обласна організація Аграрної партії України висловила недовіру голові партії Віталію Скоцику.

13 вересня 2018. Вінницький виконком Аграрної партії висловив недовіру голові політсили Віталію Скоцику.

12 вересня 2018. Луганський осередок Аграрної партії звинувачує однопартійців у зраді

12 вересня 2018Політрада та президія Аграрної партії зараз вирішують подальшу долю політсили під Києвом.

4 вересня 2018. Володимир Грановський: Віталій Скоцик давав доручення організувати перемови з Коломойським.

3 вересня 2018Віталій Скоцик розповів, хто розколює Аграрну партію України.

3 вересня 2018. Голова Аграрної партії Віталій Скоцик розповів, хто з однопартійців висловив недовіру.

31 серпня 2018. 20 парторганізацій Аграрної партії України висловили недовіру Віталієві Скоцику.

29 серпня 2018 року. Хмельницька обласна організація партії висловила недовіру Віталієві Скоцику, – заява члена Політради АПУ Аліма Міщука.

28 серпня 2018 року. Зрив «тітушками» засідання статегічної ради Аграрної партії України (АПУ) загальмувало прийняття рішення про припинення співпраці партії з іншими політсиллами, яке мав публічно завізувати голова АПУ Віталій Скоцик, – заступник голови партії, голова Київської обласної партійної організації Олег Корбан.

28 серпня 2018. Голова Аграрної партії Віталій Скоцик позбувається своїх «спонсорів»?

27 серпня 2018. Чергове засідання стратегічної ради Аграрної партії України зірвали «тітушки» через кадрові питання?

23 серпня 2018. Аграрна партія на роздоріжжі: розкол чи новий лідер від «Батьківщини»?

21 серпня 2018. Скоцик і Коломойський не домовлялися про злиття Аграрної партії й «УКРОПу», — заява голови Секретаріату партії «УКРОП» Дениса Борисенка.

21 серпня 2018. Низькі партійні рейтинги голови АПУ Віталія Скоцика (програма – «Що робить Скоцик на бордах Аграрної партії?»).

13 вересня 2018. Політрада та президія Аграрної партії зараз вирішують подальшу долю політсили під Києвом

13 вересня 2018. Вінницький виконком Аграрної партії висловив недовіру голові політсили Віталію Скоцику.

Наталія Білоусова головний редактор AgroPolit.com, Віталій Хворостяний

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 вересня 2018
Віталій Скоцик розповів, хто розколює Аграрну партію України
Голова Аграрної партії України (АПУ) Віталій Скоцик повідомив, що голова Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський громадський рух...
3 вересня 2018
Голова Аграрної партії Віталій Скоцик розповів, хто з однопартійців висловив недовіру
Голова Аграрної партії України (АПУ) Віталій Скоцик заявив, що ніхто з однопартійців йому не оголошував недовіру. Про це він заявив під час...
31 серпня 2018
20 парторганізацій Аграрної партії України висловили недовіру Віталію Скоцику
20 керівників партійних організацій Аграрної партії України (АПУ) висловили недовіру голові партії Віталію Скоцику. Про це в ексклюзивному коментарі...
30 серпня 2018
Голові Аграрної партії Скоцику висловили недовіру
Вчора голові Аграрної партії України Віталієві Скоцику Хмельницька обласна організація партії висловила недовіру. Про це на своїй сторінці у ...
25 квітня 2017
Олександр Бакуменко: Скоцик захворів на «вождизм»…
Схоже на те, що в Аграрній партії України (АПУ) продовжують чистити кадри. Минулої п’ятниці політрада закликала своїх членів-депутатів, які...
9 грудня 2016
«Закат» АПУ, або Чи перестає Аграрна партія бути аграрною?
Аграрна партія України (АПУ) проходить ребрендинг. Черговий Х з’їзд 4 грудня продемонстрував, що зміни не лише зовнішні (логотип), а й...
17 січня 2017
Три питання до біографії лідера Аграрної партії Віталія Скоцика
На сайті Agronews.ua з’явилося журналістське розслідування про  біографію голови АПУ Віталія Скоцика. Оскільки діяльність  Аграрної...