Бунт в Аграрній партії – в чому причини? (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Бунт в Аграрній партії – в чому причини?

ЧАСТИНА №3: У ПОШУКАХ ПРАВДИ – МІН'ЮСТ РОЗСУДИТЬ 

В Аграрній партії триває чергова сцена «марлезонського» балету. Цього разу головні події розгорнулися довкола прийнятих двома сторонами (одна частина партійців на чолі з Скоциком В.,  інша – з  О. Корбаном, М. Поживановим, В. Шандрою та іншими) рішень на з’їздах (кожна зі сторін стверджує, що  у неї був свій) у вересні цього року.

Одразу зазначимо, що AgroPolit.com постійно моніторить оновлення реєстру на сайті Мін’юсту і наразі ми побачили зміни у складі керівних органів АПУ від 18 жовтня поточного року (як щодо голови, так і його заступників, складу президії та політради). Офіційний голова АПУ- Юрій Крутько.

Тепер повернемося до нових деталей щодо подій довкола протистояння в АПУ.

Після рішення Мін’юсту від 18 жовтня поточного року про зміни в реєстрі АПУ, У Києві відбувся 15-й з’їзд Аграрної партії України (АПУ) на НСК «Олімпійський» під головуванням Юрія Крутька.

На з’їзді були присутні 28 делегатів – по два делегати від кожної регіональної організації партії та 38 делегатів за посадою, тобто загалом 66.

На початку зібрання озвучили наступну статистику: на даний день зареєстровано 27 регіональних парторганізацій, які попередньо повідомили про проведення цього зібрання.

З них 14 регіональних провели конференції з висування кандидатів на цей з’їзд. Протоколи про делегатів надали наступні парторганізації: Вінницька (12 жовтня), Волинська (відповідно – 18 жовтня), Житомирська (17), Запорізька (16), Київська (18), Київська регіональна парторганізація (16), Кіровоградська (16), Сумська (16), Тернопільська (17), Харківська (18), Хмельницька (12), Черкаська (17), Чернівецька (18), Чернігівська (15).

З’їзд  призначив двох нових заступників голови АПУ: голову Житомирської обласної парторганізації АПУ Володимира Федоренка та генерала Володимира Євдокимова. Також учасники зібрання припинили повноваження попереднього складу політради, контрольно-ревізійної комісії та обрали нову політраду в кількості 108 осіб.

У свою чергу, Віталій Скоцик та його прихильники провели власний з’їзд 21 жовтня 2018 року, де звинуватили Мін’юст у пособництві політичному рейдерству, а вже 25 жовтня прибічники Віталія Скоцика вийшли на мітинг під стіни Мін’юсту з протестом.

Раніше, 1 жовтня 2018 року Віталій Скоцик провів прес-конференцію (а пізніше на сайті АПУ виклали ще його відео-звернення) і заявив про підробку партійних документів «опозиціонерами», які намагалися зареєструвати у Мін’юсті, та про подання відповідної заяви до правоохоронних органів через це. На обох відео Скоцик постійно дякував Мін’юсту. Більше про його аргументи та версію рейдерства АПУ та інтеграцію в неї групи «професійних рейдерів» дивіться у зазачених відео. Нагадаємо, прес-служба партії відомовила AgroPolit.com в акредитації на конференцію від 1 жовтня. А сам Віталій Скоцик зберігає мовчанку,  хоча раніше публічно пообіцяв дати нашому виданню розгорнуте інтерв’ю і розставити всі крапки у партійному конфлікті над «і». 

Що ж  інша сторона? Того ж таки 1 жовтня 2018 року на сторінці заступника голови  партії, керівника Київської обласної організації Олега Корбана (у реєстрі Мін’юсту його статус не змінено наразі) з’явилася інформація про те, що призначено нового керівника партії – Юрія Крутька. Таку інформацію нам по телефону підтвердив і сам Крутько, пообіцявши розповісти, як так сталося і чому він голова,  якщо змін в реєстрі щодо Віталія Скоцика немає. Чекаємо.

Доки сторони міряються аргументами – у кого  вони достовірніші, AgroPolit.com звернувся до Мін’юсту за офіційним коментарем-роз’ясненням щодо ситуації в АПУ. І от що нам там відповіли.

Документи щодо державної реєстрації змін у складі керівних органів Аграрної партії, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надійшли до Міністерства юстиції України у вересні 2018 року. Хотіли б наголосити, що заяви лідера Аграрної партії України Віталія Скоцика про те, що Мін’юст нібито став на чиюсь сторону в процесах, які відбуваються навколо партії, не відповідають дійсності. Станом на 2 жовтня 2018 року вищезгадані документи знаходяться на розгляді, за результатами якого Міністерство юстиції України прийме відповідне рішення. Воно буде прийнято виключно на підставі відповідності/невідповідності поданих документів Конституції, Законам України та статуту партії», - наголосли у прес-службі Мін’юсту.

 AgroPolit.com також готовий вислухати обидві сторони в АПУ, аби нарешті пролити світло на ситуацію довкола конфлікту в Аграрній партії.

ЧАСТИНА №2: ВЕРЕСНЕВИЙ З'ЇЗД

Криза в Аграрній партії України (АПУ) посилилася і загрожує перерости в катастрофу. Зібрання політради АПУ 13 вересня 2018 року, на якому мали б вирішитися кадрові й політичні питання та яке мало би згуртувати однопартійців, лише збільшило розкол між прибічниками голови АПУ Віталія Скоцика та його опонентами.

За попередньою інформацією, зібрання політради мало відбутися в офіційній штаб-квартирі партії АПУ, яка розташована в Києві. Але зранку місце проведення зустрічі раптово змінилося (було перенесено у Вишгородський район, Київської області), але про це повідомили не всіх членів політради. У свою чергу, «забуті» Віталієм Скоциком опоненти не розгубилися й організували власне зібрання, де зійшлося (за їхніми даними) більше половини членів політради АПУ. Відтак, стверджують вони, «лісовий збір під Вишгородом» – не більше ніж фікція, як і прийняті на ньому рішення. Паралельно з’явилося відеоповідомлення про висловлення недовіри голові АПУ 15-ма парторганізаціями.

Слід сказати, що офіційний апарат АПУ жодним словом не прокоментував підсумки зустрічі під Києвом 13 вересня та ніяк не реагував на заяви опозиціонерів протягом усього наступного дня. Лише під вечір 14 вересня на сайті Аграрної партії з’явилося офіційне повідомлення про утворення Тимчасової комісії з підготовки та внесення змін до Статуту партії – і жодного слова про розпуск 15 обласних організацій та звільнення замів голови.


ЧАСТИНА №1: ІСТОРІЯ КОНФЛІКТУ ДО ЗІБРАННЯ ПОЛІТРАДИ

В Аграрній партії України (АПУ) вирують пристрасті. На 13 вересня у Києві заплановано засідання політичної ради політсили. На порядку денному два гарячих питання: звільнення з посад низки заступників голови АПУ (Корбана, Шандру, Поживанова та інших), а також — прийняття страховки від об’єднання Аграрної партії з будь-якою іншою політсилою. Із таким «компромісом» (вимученим) до однопартійців вийшов голова Аграрної партії Віталій Скоцик. Він заявляє, що сьогодні партію рейдерять, спеціально інтегруючи в керівні органи проросійських агентів, та намагаються розколоти.

Читати до теми: «Закат» АПУ, або Чи перестає Аграрна партія бути аграрною?

Натомість у лавах політсили частина однопартійців вважає, що нинішній розкол — справа рук самого Віталія Скоцика, якому приведені ним раніше спонсори, зокрема, і з наявних політсил, тієї ж «Батьківщини». Підстава — вони побачили, що рейтинг голови партії нижчий від загальнопартійного, тому його шанси на президентських виборах незначні, а відтак може постраждати й імідж партії.

З’явилась у ЗМІ інформація про посилення російського сліду та Віктора Медведчука у фінансуванні АПУ, про можливе об’єднання з Ігорем Коломойським через УКРОП. І все це на фоні значно поріділих лав впливових аграріїв-бізнесменів, яких поступово виштовхували з АПУ останні 2 роки.

Голова Аграрна партія Віталій Скоцик публічно пообіцяв AgroPolit.com (після 2-х років ігнорування) дати розгорнуте інтерв'ю. Чекаємо з нетерпінням! А поки що дивіться відео його сьогоднішньої прес-конференції далі.

 

AgroPolit.com пропонує вам пригадати фабулу всіх останніх внутрішньопартійних процесів.

ХРОНОЛОГІЯ

25 жовтня 2018. Під Мін’юстом проходить мітинг прихильників Віталія Скоцика

24 жовтня 2018. На Банковій торгуються за лояльність керівництва Аграрної партії до Президента? 

24 жовтня 2018. Заява: за Аграрну партію бореться два табори – «Блок Петра Порошенка» та «Батьківщина».

23 жовтня 2018. Мін’юст зробив нову заяву про керівництво Аграрної партії

23 жовтня 2018. А чи була зміна голови Аграрної партії – нові деталі

21 жовтня 2018. Віталій Скоцик звинувачує першого заступника Мін’юсту у політичній корупції.

19 жовтня 2018. Новий голова Аграрної партії провів у Києві з’їзд і змінив керівництво партії (президію, політраду).

18 жовтня 2018. Мін’юст назвав нового голову Аграрної партії: Скоцик – до побачення. Крутько – новий голова АПУ.

17 жовтня 2018. Аграрна партія чистить ряди та обирає нових голів і членів АПУ.

2 жовтня 2018. Мін’юст спростував заяву голови Аграрної партії Віталія Скоцика.

2 жовтня 2018. Аграрна партія заперечує, що Віталій Скоцик – не голова політсили – заява

1 жовтня 2018. Голова АПУ Віталій Скоцик заявив про підробку партійних документів та подання заяви до правоохоронних органів

1 жовтня 2018. «Опозиціонери» призначили свого голову Аграрної партії – Юрія Крутька

25 вересня 2018. Аграрна партія, попри потужну зовнішню атаку, впевнено готується до виборів, – Віталій Скоцик

18 вересня 2018. «Лісові збори» Аграрної партії проігнорували 81 член політради — заява

17 вересня 2018. Відеозвернення голів обласних партійних організацій АПУ про недовіру Віталію Скоцику.

15 вересня 2108. Політрада виключила людей Медведчука із Аграрної партії

15 вересня 2018. Віктор Слаута заперечує, що приносив гроші Едуарда Ставицького в Аграрну партію.

14 вересня 2018. В Аграрній партії створили комісію з підготовки внесення змін до статуту політсили.

14 вересня 2018. Олег Корбан спростував своє звільнення з лав Аграрної партії.

14 вересня 2018. Михайло Поживанов: зібрання політради Аграрної партії під керівництвом Віталія Скоцика провалилося.

14 вересня 2018. 15 обласних партійних організацій Аграрної партії висловили недовіру голові АПУ Віталію Скоцику.

14 вересня 2018. Політрада Аграрної партії розпускає 15 бунтівних облорганізацій.

13 вересня 2018. Запорізька обласна організація Аграрної партії України висловила недовіру голові партії Віталію Скоцику.

13 вересня 2018. Вінницький виконком Аграрної партії висловив недовіру голові політсили Віталію Скоцику.

12 вересня 2018. Луганський осередок Аграрної партії звинувачує однопартійців у зраді

12 вересня 2018Політрада та президія Аграрної партії зараз вирішують подальшу долю політсили під Києвом.

4 вересня 2018. Володимир Грановський: Віталій Скоцик давав доручення організувати перемови з Коломойським.

3 вересня 2018Віталій Скоцик розповів, хто розколює Аграрну партію України.

3 вересня 2018. Голова Аграрної партії Віталій Скоцик розповів, хто з однопартійців висловив недовіру.

31 серпня 2018. 20 парторганізацій Аграрної партії України висловили недовіру Віталієві Скоцику.

29 серпня 2018 року. Хмельницька обласна організація партії висловила недовіру Віталієві Скоцику, – заява члена Політради АПУ Аліма Міщука.

28 серпня 2018 року. Зрив «тітушками» засідання статегічної ради Аграрної партії України (АПУ) загальмувало прийняття рішення про припинення співпраці партії з іншими політсиллами, яке мав публічно завізувати голова АПУ Віталій Скоцик, – заступник голови партії, голова Київської обласної партійної організації Олег Корбан.

28 серпня 2018. Голова Аграрної партії Віталій Скоцик позбувається своїх «спонсорів»?

27 серпня 2018. Чергове засідання стратегічної ради Аграрної партії України зірвали «тітушки» через кадрові питання?

23 серпня 2018. Аграрна партія на роздоріжжі: розкол чи новий лідер від «Батьківщини»?

21 серпня 2018. Скоцик і Коломойський не домовлялися про злиття Аграрної партії й «УКРОПу», — заява голови Секретаріату партії «УКРОП» Дениса Борисенка.

21 серпня 2018. Низькі партійні рейтинги голови АПУ Віталія Скоцика (програма – «Що робить Скоцик на бордах Аграрної партії?»).

13 вересня 2018. Політрада та президія Аграрної партії зараз вирішують подальшу долю політсили під Києвом

13 вересня 2018. Вінницький виконком Аграрної партії висловив недовіру голові політсили Віталію Скоцику.

Наталія Білоусова головний редактор AgroPolit.com, Віталій Хворостяний

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

3 вересня 2018
Віталій Скоцик розповів, хто розколює Аграрну партію України
Голова Аграрної партії України (АПУ) Віталій Скоцик повідомив, що голова Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський громадський рух...
3 вересня 2018
Голова Аграрної партії Віталій Скоцик розповів, хто з однопартійців висловив недовіру
Голова Аграрної партії України (АПУ) Віталій Скоцик заявив, що ніхто з однопартійців йому не оголошував недовіру. Про це він заявив під час...
31 серпня 2018
20 парторганізацій Аграрної партії України висловили недовіру Віталію Скоцику
20 керівників партійних організацій Аграрної партії України (АПУ) висловили недовіру голові партії Віталію Скоцику. Про це в ексклюзивному коментарі...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...