Мушак О.
Мушак Олексій

Автор ініціативи земельної реформи депутат 8-го скликання, радник прем'єр-міністра Олексія Гончарука Олексій Мушак відзначає третю річницю від моменту початку боротьби за відміну мораторію.

На сторінці у соцмережі земельний активіст опублікував згадку про день реєстрації у Верховній Раді законопроекту №5535 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». Це відбулося 13 грудня 2016 року.

«Три роки тому разом із Павлом Різаненком та Сергієм Хланем зареєстрували перший законопроект про земельну реформу. Далі приєдналися Віктор Романюк, Віктор Чумак, Ольга Бєлкова», – зазначає Мушак. Та згадує імена близько 20 політичних діячів, які супроводжували його у боротьбі за відкриття ринку землі.

Потім була командна робота з однодумцями, напрацювання спільних позицій та активностей. Десятки круглих столів, сотні ефірів та понад 1000 днів, коли малими кроками невпинно наближаєшся до мети. І ось ми всі на фінішній прямій найважливішої реформи для України… У нас можуть бути різні погляди на саму модель реформи, але спільне розуміння, що мораторій має відійти в минуле», – звертається до своїх однодумців Олексій Мушак.

Після початку роботи Верховної Ради 9-го скликання Олексій Мушак став організатором Земельного віче разом з AgroPolit.comLatifundist.comKurkul.com.  Це майданчик, де політики та експерти аграрного ринку, представники від фермерів, агрохолдингів та підприємств з іноземними інвестиціями публічно обговорювали проект земельної реформи.

Якщо повернутися до пори депутатства Олексія Мушака у парламенті 8-го скликання, у вересні 2017 року, через 9 місяців після реєстрації законопроекту №5535 він подав іще один земельний закон. Це була копія документа «Про ринок земель», який на посаді прем’єр-міністра вносила у 2008 році Юлія Тимошенко.

Ініціатива Тимошенко так і не стала законом. Хоча було позитивне рішення від ГНЕУ. Цей парламент більше готовий до вільного ринку землі. Саме тому разом із колегами реєструю слово в слово законопроект Тимошенко 2008 року… Його назва «Про ринок земель у версії прем’єр-міністра України в 2007-2008 роках Юлії Володимирівни Тимошенко», – пояснив тоді свої дії депутат 8-го скликання Мушак.

У грудні 2017 року, коли депутати реєстрували новий закон про відміну мораторію, Мушак у відповідь подавав два, які відкривають ринок землі.

Щоби зрушити з місця питання земельної реформи активіст і депутат кілька разів звертався до Конституційного суду з проханням зняти  земельний мораторій. У лютому 2017 року він ініціював збір підписів від імені 55 депутатів та передав до КС подання щодо визнання мораторію неконституційним. Він – найактивніший критик ухваленого у лютому вже цього року рішення КСУ відмовити у відкритті відповідного конституційного провадження. На його думку, КС постійно залишає незмінним своє рішення, бо в його основі – політичні мотиви і традиційне небажання щось змінювати в країні.

Нагадаємо депутати Верховної Ради 9-го скликання зареєстрували 14 законопроектів, які стосуються ринку землі. Серед них 11, які стосуються безпосередньо питання відкриття ринку та відміни мораторію. У листопаді 2019 року було у першому читанні прийнято законопроект №2178-10 «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». До нього було внесено 4,5 тис. поправок. Останні в понеділок, 16 грудня, має розглянути профільний комітет парламенту. Щоби простіше було вивчати поправки, під час засідання комітету 11 грудня вирішили поділити поправки за групами.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 грудня 2019
Озвучено фінальну версію земельної реформи в Україні
Депутат 8-го скликання, радник прем'єр-міністра України Олексій Мушак озвучив 5 ключових моментів фінальної версії земельної реформи в Україні. Про...
27 листопада 2019
За відкриття ринку землі під обмеження потраплять не лише іноземці, а й публічні українські компанії, – Мушак
Після відкриття в Україні ринку землі під обмеження потрапить не лише іноземний капітал, а й публічні українські компанії. Про це на своїй сторінці...
1 листопада 2019
Три ключові компоненти для майбутнього ринку землі – Мушак
Відсутність корупційних схем, повага права власності, максимальна відкритість для справедливої конкуренції та ціни за землю – це  основні...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...