Милованов анонсував розгляд у Верховній Раді земельних законопроектів
Милованов анонсував розгляд у Верховній Раді земельних законопроектів

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов анонсував сьогодні розгляд у Верховній Раді земельних законопроектів. Про це він повідомив на своїй сторінці у facebook. 
Наразі триває засідання фракції «Слуга народу» з президентом, на якій обговорюється питання голосування земельного законопроекту, повідомляє АgroРolit.com.

«Сьогодні історичний день — у Верховній Раді розглядатимуть земельну реформу. Ми всі знаємо, що ринок землі в Україні є. «Сірий», «чорний», який завгодно, проте не прозорий і не відкритий. Він є, але не для всіх. Для «обраних». Тіньовий обіг землі, зв’язаний мораторієм, не дає країні розвиватися. Його обсяг наразі сягає 10 млрд гривень! Землю передають в оренду на 49 років за договорами емфітевзису. Лише за останні 2 роки під такі умови здано 460 тис. га землі! Українець отримує за це копійки, поки його земля виснажується і стає з часом непотрібною. Бо вона не належить тим, хто на ній працює. Їм байдуже», – зазначив у дописі міністр..

Він додав, що земельна реформа — це не про зняття мораторію. Це комплексні зміни в системі земельних відносин, яка складається з 10 різних складових:

Дерегуляція, антирейдерство, прозорість, захист прав власника землі, фінансова підтримка. Сьогодні зміни вже відбуваються. Наприклад, за допомогою супутникових зйомок та алгоритмів глибокого машинного навчання, ми вже зробили інвентаризацію всіх земель та того, що на ній вирощують. Тепер не можна буде не платити податки чи обробляти землю отриману самозахватом. Ми змінюємо найбільш корумпований орган у сфері земельних відносин. Держгеокадастр у понеділок прозвітував про результати роботи за 2 місяці. Вони зробили за цей короткий час більше, ніж до цього було зроблено за 28 років. І зроблять ще більше, щоб ми не мали хаосу в кадастрах і кожен українець мав доступ до інформації про землю. Додані інформаційні шари водних охоронних зон, лісів, тощо. Відкриті дані наказів та погоджень. Я вірю, що прозорість — найкращі ліки проти корупції та неефективності".

Також він приділив увагу «страшилкам про іноземців».

У проекті закону закладається перехідний період аж до 1 січня 2024 року — юрособи з бенефіціарами-іноземцями купувати землю не зможуть. А ми зараз будуємо систему моніторингу кінцевого власника, щоб не можна було купувати землю через підставних осіб. Можна довго дискутувати окремі деталі реформи, але в сучасному цивілізованому світі навіть мови не може йти про те, щоб забороняти людині вільно розпоряджатися тим, що їй належить «по праву».І найголовніше, реформа обігу землі дасть поштовх розвитку економіки, запустить інвестиції на село та в переробну галузь, і зробить українців більш щасливими та заможними. Ми працюємо для людей! І реформа обігу землі надасть конкретну вигоду кожному українцю. Давайте не боятись змінювати Україну на краще. Цей час прийшов! — написав Милованов.

Також на своїй сторінці на facebook прем'єр-міністр України Олексій Гончарук написав, що земельна реформа — це «наш виклик».

Ми — не старі політики, які вже вісім скликань поспіль з року в рік продовжували мораторій, заохочуючи за безцінь продавати через "сірі" схеми землю та здавати її в оренду за копійки. Ми не можемо зробити життя мільйонів громадян, що живуть у селах, кращим, якщо нічого не змінюватимемо та не будемо давати можливості людям самостійно розпоряджатись своєю землею. Земельна реформа — це наш виклик!", — написав Гончарук.

І додав, що земельна реформа — це не про розпродаж землі. Це — про відновлення справедливості та про права людини самостійно вирішувати, що робити зі своїм паєм — продати, працювати на ньому чи здавати в оренду.

1,5 мільйона українців вже померли, так і не отримавши жодного прибутку від своєї землі, вони не змогли навіть передати пай в спадок своїм дітям. Я не хочу, щоб така ж доля була і у майже 6 млн пайовиків, у яких поки що є земля! Сьогодні парламент може в першому читанні розглянути законопроекти про обіг землі. Звертаюсь до них за підтримкою. Для всіх нас і для України це дуже важливо.Перш ніж виносити ці законопроекти на розгляд громадськості, ми проводили численні консультації та переговори, опрацьовували декілька десятків можливих сценаріїв. Потім протягом двох місяців у нас був постійний діалог, як з прихильниками, так і з противниками цієї ініціативи, з метою пошуку спільного знаменника, — зазначив він.

Гончарук додав, що «Ми не можемо задовольнити усіх, наше завдання — балансувати інтереси всіх стейкхолдерів (а не однієї певної групи), встановлювати прозорі правила гри і підтримати чесну конкуренцію».

Ця реформа робиться, передусім, для українців та в інтересах українців, — підсумував він.

Нагадаємо експрес-аналіз 14 земельних законопроектів, які Верховна Рада розгляне на цьому тижні.

Серед законопроектів представлено такі, які відкривають вільний ринок, а також змінюють систему роботи Держгеокадастру, удосконалюють електронні земельні аукціони, коригують механізм використання земель Міноборони та інше. 

Перший блок, заявлений до голосування, це законопроекти про відкриття ринку землі. Спочатку був урядовий, потім до нього з'явилося 10 альтернативних.  

Законопроект №2178.

Автором документа є міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Законопроект №2178–1.

Альтернативний проекту №2178 документ авторства депутатів від «Опозиційна платформа — За життя» Наталії Королевської та Юрія Солода.

Законопроект №2178–2.

Альтернативний до проекту №2178 авторства нардепів від "Батьківщини" Юлії Тимошенко, Сергія Соболєва та Івана Крулька. Пропонується відкласти відміну мораторію та винести це питання на всеукраїнський референдум. 

Альтернативний Вадима Івченка №2178-3.

Запроваджується заборона на емфітевзис (право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб) до відміни мораторію на продаж землі. 

Альтернативний Оксани Савчук №2178-4.

Продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2022 року пропонує законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення». 

Законопроект №2178–5.

Законопроект авторства позафракційних депутатів Сергія Шахова, Сергія Вельможного та Олександра Сухова. Суть законопроекту полягає у тому, що вносяться зміни до використання земель сільськогосподарського призначення. 

Законопроект №2178–6.

Законопроект авторства Сергія Лабазюка. Документом пропонується першочергове впровадження ринку землі лише для фізичних осіб – громадян України. 

Законопроект №2178–7.

Законопроект авторства Євгенія Шевченка зі "Слуги народу". Документом визначаються особливості правового регулювання обігу земельних ділянок сільськогосподарського призначення на основі ринкових механізмів переходу прав на земельні ділянки.

Законопроект №2178–8.

Законопроект авторства Вадима Новинського та низки депутатів від партії «Опозиційна платформа — За життя». Ключовими аспектами законопроекту є, зокрема, вимога завершення робіт зі створення Земельного кадастру, яким будуть встановлені чіткі межі земельних ділянок та їхні законні власники по всій території України.

Законопроект №2178–9.

Законопроект від нардепа зі складу «Слуги народу» Мар'яна Заблоцького та позафракційного Василя Петьовки. Документом пропонується з 01.10.2020 р. скасовується заборона на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності.

Законопроект №2178-10 — базовий.

Цей законопроект (за авторством голови аграрного комітету Миколи Сольського та низки нардепів) проголосований аграрним комітетом і рекомендований як основний до розгляду у парламенті до першого читання. 

Законопроект про Держгеокадастр №2194.

Автори — Микола Сольський, Мар'ян Заблоцький та низка депатутатів з аграрного комітету.

Законопроект про електронні аукціони Миколи Сольського №2195. 

Документ передбачає проведення земельних аукціонів на єдиній інтернет-платформі та в режимі реального часу. 

Законопроект про землі Міноборони №0855.

Законопроект авторства Миколи Сольського та Володимира Гройсмана "Про використання земель оборони". Документом передбачається можливість використання земель оборони в господарських цілях за умови отримання відповідного дозволу.

 

 

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

14 листопада 2019
Як скоротилася площа державних і комунальних земель в Україні – Милованов
Площа державних і комунальних сільськогосподарських земель за 4 роки скоротилася на 10%, до 9,4 млн га у 2019 році. Про це написав міністр розвитку...
13 листопада 2019
Зібрано думки фермерів, холдингів та іноземців про модель земельного ринку в Україні
Думки фермерів, агрохолдингів та представників аграрних підприємств з іноземними інвестиціями, які працюють в Україні, щодо моделі земельного ринку...
11 листопада 2019
Світовий банк підтримав земельну реформу в Україні
Світовий банк висловлює цілковиту підтримку запланованому керівництвом України відкриттю ринку сільськогосподарських земель. Про це повідомляється на...

Вибір редакції

21 січня 2022
Продовольча безпека України, або гасіння пожежі без жодної стратегії
Зростання цін на енергоносії, добрива, продукти харчування та інше вкотре змушує замислитися про готовність України до нагальних викликів та...
18 січня 2022
Микола Сольський: У 2022 році ціна землі може збільшитися на 10-15%
Аграрний комітет цього року зосередиться на трьох речах – розпорядження державними землями на балансі держпідприємств у постійному...