Аграрний бюджет України-2020 — парламенту пропонують внести 50 поправок
AgroPolit.com зібрав всі аграрні пропозиції депутатів до бюджету 2020^ які наразі потрапили на розгляд до аграрного комітету. Наразі їх 50!

Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. AgroPolit.com зібрав всі аграрні пропозиції депутатів до бюджету, які наразі потрапили на розгляд до аграрного комітету. Наразі їх 50! Їхні автори: Тарасов Олег, Лабазюк Сергій, Гайду Олександр, Чернявський Степан, Соломчук Дмитро, Чайківський Іван, Грищенко Тетяна, Халімон Павло, Богданець Андрій, Нагаєвський Артем, Бунін Сергій, Гузенко Максим, Нікітіна Марина, Шол Марина, Чорноморов Артем, Салійчук Олександр, Юрчишин Павло, Івченко Вадим, Матусевич Олександр та інші.

Детально, по яких позиціях і ким вони подані, дивіться у файлі.

Нагадаємо, що перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після того як бюджетний та інші дотичні до процесу комітети (зокрема й аграрний) внесуть свої пропозиції.

Читати до теми: GoЗаАгроДотаціями-2019 Випуск №1

Наразі довкола проекту бюджету України на 2020 рік в аграрній частині є 4 питання без відповіді.

По-перше, у бюджеті на 2020 рік немає суми держпідтримки в обсязі 1% аграрного ВВП. Нагадаю, що за часів аграрного міністра Тараса Кутового (у 2016 році) депутати підтримали законодавчі зміни до Бюджетного кодексу про мінімальні розміри держпідтримки для аграріїв: згідно з ними, у 2017-2021 роках у бюджеті має бути на потреби АПК не менше 1% аграрного ВВП. Приблизно такі суми фінансування і були в попередні роки: у 2018 році виділили з бюджету України 5,9 млрд грн, у 2019-му — 6,9 млрд грн, а на 2020 рік обіцяють лише 4,4 млрд грн на компенсацію кредитної ставки на купівлю землі фермерами, тоді як сумарно 1% аграрного ВВП дорівнює 8,4 млрд грн.

Читати до теми: GoЗаАгроДотаціями-2019 Випуск №2

По-друге, окрім кредитування купівлі землі у бюджеті України, на 2020 рік МЕРТ не закладає жодної програми. На 2019 рік є аж 8 програм. За більшістю із них кошти почали виділятися, та ці програми потребують кількарічного фінансування з боку держави, як-от компенсація відсоткової ставки за кредитами та інші. В такому разі взяті під держгарантію кредити будуть повернуті в спокійному режимі. Якщо ж грошей обіцяних не буде, то аграріям автоматично доведеться самостійно їх шукати. Додавати чи ні окремі програми та з якого ресурсу фінансувати — питання відкрите.

По-третє, не закрито питання із тим, чи зміняться ставки окремих податків для АПК з 1 січня 2020 року, наприклад, земельний. Що буде з податками для тих, хто працює на четвертій групі, та інше.

Читати до теми: GoЗаАгроДотаціями: Як «розпиляли» 6,3 млрд грн бюджетних коштів у 2018 році

По-четверте, що робити з фінансуванням цьогорічних програм? За оцінками голови комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Миколи Сольського, наразі середній показник освоєння цих коштів за усіма програмами становить 30%. Низка програм повисли у повітрі — більше про суми виділених коштів на початок жовтня дивіться нижче.

Читати до теми: Бюджет-2019 і зміни до Бюджетного та Податкового кодексів: що чекає аграріїв?

Важливий момент: за 3 місяці Мінфін має виплатити 4,097 млрд грн  держпідтримки АПК. Детально дивіться виплату коштів аграріям за чинними програмами на даний момент у матеріалі.

Наталія Білоусова головний редактор AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

16 квітня 2020
Бюджет-2020: які зміни очікують АПК та програми держпідтримки
Верховна Рада змінила держбюджет через епідемію коронавірусу. Сталося це з другої спроби. Зміни торкнулися й АПК. AgroPolit.com розібрався, чого...
10 жовтня 2019
Бюджет-2020: за 3 місяці уряд має виплатити агросектору 4,097 млрд грн, або списати їх
Станом на 4 жовтня 2019 року за вісьмома програми держпідтримки АПК аграріям перераховано 1,866 млрд грн (заплановано на...
10 жовтня 2019
Бюджет України на 2020 рік для агросектору — чотири сюрпризи
Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. Перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після...

Вибір редакції

22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...
15 лютого 2022
Тимчасова комісія ВР з розслідування земельних питань – пугач для громад чи ефективний інструмент контролю?
Першого лютого 2022 року була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування можливих фактів незаконного та неефективного...