Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!
AgroPolit.com провів перші в Україні онлайн-агродебати у приміщенні «Україна Інформ» разом зі своїми інформ-партнерами Latifundist.com, Kurkul.com, Elevatorist.com, Тraktorist.ua та SuperAgronom.com.
Тема розмови – «Стратегії розвитку агросектору» очима кандидатів на посаду аграрного міністра. Із 18-ти рекомендованих ринком на цю посаду представити своє бачення розвитку АПК (ринок землі, приватизація, оподаткування, протидія рейдерству та інше) прийшло 6 осіб: Іван Мірошніченко, Іван Слободяник, Леонід Козаченко, Олексій Мушак, Зіновій Свереда, Юрій Крутько. Нагадаємо, що за результатами місячного опитування (взяли участь 100 тисяч осіб) серед претендентів на агроміністра трійка лідерів виглядала так: 61% всіх голосів віддали за Івана Мірошніченко, 25% – за Івана Слободяника та 7% – за Ірину Паламар.
Наразі ви можете переглянути повну версію трансляції у відео-форматі нижче. Згодом – у текстовому режимі.
Не з’явилися (хоч їх і запрошували) на дебати: Андрій Гордійчук, Мар'ян Заблоцький, Вадим Івченко, Алекс Ліссітса, Владислава Магалецька-Рутицька, Олексій Павленко, Ірина Паламар, Ольга Трофімцева, Іван Чайківський, Віталій Ільченко, Сергій Глущенко, Тарас Висоцький.
Ось як результати дебатів прокоментувала головний редактор AgroPolit.com Наталія Білоусова:
Дебати передували формуванню уряду і ми хотіли показати Президенту Володимиру Зеленському та прем'єру, якої стратегії від них чекає агроринок. Адже гарячих і не вирішених питань дуже багато: правильний запуск ринку землі, приватизація великих та дрібних агрооб'єктів, протидія рейдерству, оподаткування, захист права власності, нові ринки збуту, формування національного агробренду та інше. LatifundistMedia (входять всі вище перелічені сайти) спільно з експертами Український інститут майбутнього (UIF) розробили своє бачення змін в секторі на найближчі 10 років і виклали їх у«Агростратегія-2030». Напередодні нової ери українського АПК, яку запустить вільний ринок землі, ми звірити годинники з ЛОМами агроринку і почули від них, які ще невід'ємні складові мають бути для формування нової мапи стратегічного розвитку агросектору. За 2 години розмови представники ринку озвучив ряд важливих законодавчих ініціатив. Розуміємо, що після ліквідації Мінагрополітики та передачі його функцій 29 серпня 2019 року у підпорядкування міністерству розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, багатьом доброзичливцям хотілося б, щоб агросектор загубився зі своїми проблемами та пропозиціями десь по дорозі реорганізації. Цього не можна допустити. Звертаюся до нового премєр-міністра Олексія Гончарука та до Президента Володимира Зеленського — вивчіть пропозиції, озвучені на цих дебатах. Почуйте і викладіть в конкретні закони пропозиції по стратегії галузі, ринку землі, оподаткуванню, боротьбі з рейдерством. Почуйте сектор — інакше він не захоче слугати вас.
Читати до теми: Як реформувати агросектор — 5 тез міністра економіки Тимофія Милованова
Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!