Павленко Олексій Михайлович

Директор програми аграрно-індустріального розвитку Українського інституту майбутнього
Вік: 47 років

Профіль в Соц. мережах

Народився в м. Умань Черкаської області.

Освіта:

1994-1998 рр. — Університет Києво-Могилянська академія (спеціальність — економіка).

1998-1999 рр. — Міжнародна Бізнес-школа (фінансовий менеджмент).

1999-2000 рр. — Академія Міжнародної торгівлі при Міністерстві економіки України (менеджмент зовнішньоекономічної діяльності).

2001-2002 рр. — Університет Наенроде, Нідерландська бізнес-школа (магістр бізнес-адміністрування (МБА).

Кар'єра:

1996-2001 рр. — супервайзер, послуги з бізнес-консалтингу та аудиту KPMG (м. Київ).

2002 р. — консультант ради директорів ABN AMRО (Амстердам, Нідерланди).

2002-2003 рр. — керівник з реструктуризації і розвитку бізнесу групи Damon Shipyards Group (Горінхем, Нідерланди).

2003-2006 рр. — президент, генеральний директор групи компаній «Райз».

2006-2009 рр. — виконавчий директор «Фокстрот. Техніка для дому».

2011-2012 рр. — член наглядової ради «Агропрогрес».

2012-2014 рр. — член наглядової ради «Житло-Буд».

Грудень 2014 р. — міністр аграрної політики і продовольства України;

29 січня 2016 р. — написав заяву про відставку.

4 лютого 2016 р. — забрав заяву про відставку.

Квітень 2016 р. — пішов у відставку з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

28 листопада 2016 р. — директор програми аграрно-індустріального розвитку Українського інституту майбутнього. Партнер інвестфонду Pharus Assets Management.

Погляди:

Про роботу в Мінагрополітики

Я хочу впевнено дивитися в очі своїм дітям, які житимуть у цій країні, та сказати, що я зробив все, щоб Україна разом із нами достойно пройшла такі нелегкі часи.

Всі завжди знали на ринку, що МінАПК традиційно вирішував усе, що завгодно, крім аграрної політики. Я думаю, що одне із революційних досягнень 2015-2016 років — усвідомлення того, що з’явилося аполітичне міністерство, яке лише займалося довгостроковою аграрною політикою. Те, що нам повірили, що за нами пішов бізнес, асоціації, закордонні донори і вперше в українській аграрній історії зробили та підписали «Стратегію 2020» із залученням величезної кількості міжнародних експертів — це довело, що інвестори готові виділяти нам ресурси для подальших реформ.

Про АПК:

Ми показуємо дешеву собівартість. Попри те, що у нас немає дотацій 200/300 євро на га ми дуже конкурентоспроможні. Ми є однією з найпотужніших країн з агроекспорту. І ми єдина країна в світі, готова подвоїти виробництво. За даними ФАО, всі агроекспортери повинні подвоїти продукцію, щоб не сталося дефіциту. Ми повинні розраховувати на себе, на технологію, собівартість, якість. І паралельно уряд повинен відстоювати інтереси українського бізнесу за кордоном.

Ми вистояли в продовольчій, торгівельній війні з Російською Федерацією. Сьогодні ми експортуємо менше 1% в дану країну і наш експорт повністю диверсифікований.

Про приватизацію

У власності міністерства має бути нуль державних підприємств. За наявності політичної волі, ми готові працювати і над цим питанням, щоб завершити процес банкрутства «пустих» підприємств та передати на приватизацію решту. Для цього потрібно спростити процедуру банкрутства, бо зараз із 400 майже 40 підприємств підлягають ліквідації, котра тягнеться роками. Тільки 86 підприємств — ті, які можна приватизувати. Серед них є ТОП-3: «Укрспирт», ДПЗКУ та Аграрний фонд. Але давайте казати й про інші об’єкти. Є у них сільськогосподарська земля, яку потрібно розпаювати. Є факт передачі 11 підприємств ФДМУ. Це майже 10 тис. га землі. І замість того, щоб там проводити приватизацію, змінюється керівництво. Загалом державні аграрні підприємства розпоряджаються майже 100 тис. га землі, які потрібно розпаювати й роздати її 100 тис. українців, які чекають свого права на власність. 

Про вихід із «Самопомочі»

Я не збирався «розлучатися» із «Самопоміччю». Я дуже поважаю фракцію та депутатів, які працювали спільно з нами пліч-о-пліч увесь рік. Тому мені дуже прикро, що прийнято таке рішення, а в мене не було можливості навіть його проговорити. 

Цікава інформація:

Володіє земельною ділянкою в Херсонській області площею 840 кв. м, а також трьома земельними ділянками в Київській обл.

Володіє двома житловими будинками — площею 418,9 кв. м (Київська обл.), 74,9 кв. м (Херсонська обл.), і квартирою в Києві площею 97,2 кв. м. У власності членів сім'ї — квартира в Києві площею 197,5 кв. м, а також три гаражі (21, 26 і 14 кв. м).

У власності Павленка — два автомобіля: Lexus LX 570 об'ємом двигуна 5,6 л. (2010 р) і Hyundai i30 об'ємом 1,6 л. (2011 р); два катери: Silver Shark Cabin 605 (2003 г.), Storm S450 (2009 г.), а також два легкових причепи для перевезення ввізного транспорту.

Члени сім'ї Павленка володіють трьома машинами — Toyota RAV4 об'ємом двигуна 2 л.

До теми

16 січня 2017
Постмайданні аграрні міністри
Сьогодні минає рівно три роки з моменту запуску парламентом механізму перезавантаження влади в Україні. «Диктаторські» закони, за які...
27 квітня 2016
Усі аграрні міністри України за роки незалежності
Прообразом нинішнього Міністерства аграрної політики та продовольства України став Генеральний секретаріат земельних справ, який був створений 15...
14 квітня 2016
Чим запам’ятався на посту міністра Олексій Павленко і чого чекають від Тараса Кутового?
Два місяці тому у парламенті почали говорити про кадрові ротації Кабінету міністрів України (КМУ). Такі висновки стали робити після звіту уряду ще на...

Вибір редакції

14 серпня 2024
Що буде з цінами на кукурудзу, пшеницю, соняшник, ріпак, сою та ячмінь?
Вартість зернових та олійних нового врожаю зросте. Скільки коштуватиме соняшник, кукурудза, ріпак, соя, ячмінь та пшениця розповів у ексклюзивному...
26 серпня 2024
Як розрахувати мінімальну експортну ціну на пшеницю, кукурудзу, ріпак, ячмінь, сою?
Критерії визначення мінімальних експортних цін на пшеницю, кукурудзу, ячмінь, соняшник, сою, ріпак6 волоські горіши, макуху, мед. Детальніше про...
3 вересня 2024
Віталій Коваль: Дерибану державної землі більше не буде, всі – на електронні аукціони
Електронні аукціони з продажу права суборенди на державні землі – нова сторінка земельних відносин, яку перегорнув на 33 році незалежності...