Озвучено аграрну частину угоди про ЗВТ з ЄС та України, яку підтримав Європарламент
Озвучено аграрну частину угоди про ЗВТ з ЄС та України, яку підтримав Європарламент

Європейський парламент у четвер, 11 лютого, підтримав звіт щодо успіхів України в імплементації Угоди про асоціацію з ЄС голосами 526 європарламентарів. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram-каналі.

«Європейський парламент позитивно оцінив успіхи України в імплементації Угоди про асоціацію. Доповідь Міхаеля Галера щодо України підтримали 526 європарламентарів», — повідомив Шмигаль.

AgroPolit.com проаналізував аграрну частину угоди.

Зокрема, повідомляється, що законопроект про основні принципи державної політики в галузі аграрного та сільського розвитку (АCР) був перереєстрований у парламент (на момент публікації звіту парламент його вже прийняв –  985-IX) і, але ще має бути доопрацьований, зокрема щодо статусу малих фермерських господарств.

Шість підзаконних актів, що регулюють сертифікацію органічного виробництва та державний реєстр органів сертифікації, були прийняті між січнем та серпнем 2020 року (найцікавішими є –  «Порядок сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції» та вищеназваний закон про держпідтримку таких виробників).  

Україна продовжує посилювати свою систему географічних зазначень (ГІ – законопроект про створення Державного реєстру географічних назв). Рамковий Закон про ГІ набув чинності в січні 2020 року (Закон України «Про правову охорону географічних зазначень»), а указ, що регламентує уповноважені органи з контролю характеристик продукції, був прийнятий Кабінетом Міністрів у червні 2020 року. Для забезпечення системи ГІ, як і раніше, вимагаються численні закони та підзаконні акти. Cпеціалізовані законопроекти, що регулюють ГІ для спиртних напоїв, вин та ароматизованих вин, сільськогосподарської продукції, харчових продуктів та традиційних делікатесів.

Закон, що регулює державний контроль за генетично модифікованими продуктами (№7186), переробляється з метою його повного узгодження з вимогами ЄС. Його прийняття було відкладено парламентом на кінець 2020 року.

Після майже 20 років, протягом яких продаж і купівля сільськогосподарських земель були заборонені, закон про оборот земель (552-IX), що змінює Земельний кодекс, був прийнятий парламентом 30 березня 2020 року та затверджений президентом на початку травня. Відкриття ринку землі передбачається на 1 липня 2021 р. До 1 січня 2024 року оборот землі буде обмежений для фізичних осіб максимум до 100 га, а продаж державної землі буде заборонено. Після 2024 року державна земля буде продана через електронні аукціони, а земельні реєстри об’єднані та оцифровані», — йдеться у блозі головного редактора AgroPolit.com Наталії Білоусової.

Для забезпечення прозорої та всеохоплюючої земельної реформи, три закони, що регулюють захисні заходи щодо децентралізації землеустрою (№2194) та державного електронного аукціону (№2195) та створення незалежного Фонду часткового кредитування для збільшення доступу малих фермерських господарств до гнучкого фінансування все ще очікує на прийняття парламентом (два варіанти наявні — №3205 і 3205-1). У новому Земельному кодексі іноземні громадяни, іноземні юридичні особи та українські юридичні особи з іноземною участю не матимуть права купувати сільськогосподарські землі, якщо інше не буде вирішено на референдумі».

Детальніше про звіт Єврокомісії з оцінками угоди про ЗВТ з Україною читайте у блозі за посиланням.

Нагадаємо, Україна та ЄС оновлять Угоду про асоціацію у частині про торгівлю товарами вже у 2021 році.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

2 березня 2021
Оцінено взаємну вигоду України та Євросоюзу від ЗВТ
В ексклюзивній інфографіці AgroPolit.com перелічено основних експортних та імпортних позицій українських та європейських агропідприємств, ситуацію з...
2 березня 2021
Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС у 2015-2020 роках: експорт, імпорт, квоти, економічні досягнення та провали
Ключові економічні показники дії зони вільної торгівлі між Україною та ЄС з 2015 по вересень 2020 року – Європейський Союз все більше стає...
28 лютого 2021
Експерт розповів, чи можуть місцеві еліти бути представленими у наступному парламенті
У випадку об’єднання лідерів місцевого самоврядування (які зайшли під різними локальними брендами) з представниками бізнес-середовищ (які також...

Вибір редакції

16 червня 2021
Порядок та напрямки отримання держпідтримки українським виробникам зрошувальної техніки – офіційно
Представникам АПК відвоювали фінансову підтримку українських виробників зрошувальної техніки з бюджету на 2021 рік. Це випливає із аналізу проекту...
4 червня 2021
Виноробство в Україні: сучасний стан і перспективи
Голова громадської спілки «Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України»  Володимир Печко розповів про сучасний стан...
8 червня 2021
Нові інструменти та процедури у процесі просторового планування та впорядкування земель
Якщо вести мову про комплексні плани просторового розвитку громад, які вже сьогодні передбачені новим земельним законодавством і будуть...