Фонд часткового гарантування сільськогосподарських кредитів: плюси та мінуси очима аграріїв
Фонд часткового гарантування сільськогосподарських кредитів: плюси та мінуси очима аграріїв

У парламенті пропонують створити  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Ініціатива міститься у двох законопроєктах – №3205 (автори: Тарасов Олег, Чорноморов Артем, Салійчук Олександр, Нагаєвський Артем, Шол Маргарита, Грищенко Тетяна, Кириченко Микола, Соломчук Дмитро, Бунін Сергій, Тимофійчук Володимир) та №3205-1 (автори: Клименко Юлія, Васильченко Галина). 10 квітня 2020 року комітет із питань аграрної та земельної політики підтримав включення в порядок денний сесії обидвох законопроєктів про створення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

Мета Фонду: кредитування (зокрема під заставу землі) малих і середніх підприємців (у власності та/або користуванні яких перебувають землі сільськогосподарського призначення у обсягах, що не перевищують 500 гектарів), котрі здійснюють первинне виробництво сільськогосподарської продукції. Завданням Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві є надання часткових гарантій за кредитними зобов’язаннями малих і середніх суб’єктів підприємництва, які здійснюють діяльність у сільському господарстві.

Таким чином планується зняти питання доступу до фінансової системи для тих фермерів, які, серед іншого, не мають повної кредитної історії або певні проблеми з боку банків. Для роботи такого Фонду потрібно, щоб підприємства або учасники були зареєстровані у фермерському реєстрі. Його теж мають іще створити.

Так, документом пропонується визначити особливості створення та діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, який є спеціалізованою небанківською фінансовою установою, що створюється державою в особі Кабінету міністрів, учасниками якої можуть бути, окрім держави, й інші юридичні особи.

Законопроєктом також визначаються органи управління Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, вид діяльності та джерела фінансування Фонду.

Олена Коробкова: Реального кредитування на покупку землі можна очікувати з 2024 року

Статутний капітал Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві формуватиметься за рахунок коштів державного бюджету та вкладів учасників Фонду. Цього року коштів на даний фонд не виділять (планувалися, але після внесення змін до бюджету 240 млн грн забрали з 4 млрд грн держпідтримки та перенаправили на інші державні програми підтримки АПК), вони мають з’явитися наступного року.

 Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві створить держава. Це буде окрема установа, на яку передбачено 240 млн гривень. Але ми будемо підвищувати цей статутний капітал, плануємо десь до 2 млрд гривень. Це дасть можливість навіть за перші 3 місяці надати на 16 млрд тіла кредитів гарантування», – раніше анонсував плани з наповнення Фонду колишній міністр економіки Тимофій Милованов.

Читати до теми: Земля України без гриму – основні положення та наслідки закону про вільний ринок
 

AgroPolit.com розпитав експертів фермерського середовища, чиновників та учасників аграрного ринку про те, потрібен чи ні Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, та на які сторони законопроєктів слід звернути увагу, щоби даний фонд став шансом для росту українського фермерства, а не способом дерибану бюджетних коштів.

 Коментарі 

Роман Лещенко, уповноважений президента із земельних питань 

Тарас Висоцький заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з питань агрополітики

 

Микола Сольский голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат («Слуга народу»)

 

Андрій Гордєєв, політик, колишній голова Херсонської обласної державної адміністрації

 

Віктор Шеремета колишній заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань фермерства 

 

Дмитро Мічурін голова «Української асоціації молодих фермерів»

Іван Слободяник голова об'єднання «Агро-Продовольча Рада»

Вадим Івченко народний депутат («Батьківщина»)

 

Михайло Апостол радник міністра внутрішніх справ, народний депутат VII скликання

Ольга Трофімцева колишня виконувачка обов'язків міністра аграрної політики і продовольства України

 Юрій Лупенко директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН

 

Михайло Стрижак президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України

Наталія Білоусова головний редактор AgroPolit.com 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

1 травня 2020
Євросоюз виділить €25 українським малим фермерам
Європейський союз виділить Україні €190 млн, з яких €25 млн буде спрямовано на підтримку малих фермерських господарств. Проце...
25 березня 2020
Фермери зможуть моніторити зміну земельного банку онлайн за кодом ЄДРПОУ
Розробники сервісу Feodal.Оnline презентували користувачам зручну функцію — витяг ДРРП/Пошук по ЄДРПОУ або ІПН. Онлайн-сервіс дає...
1 листопада 2019
«Земельне тріо бізнесу: холдинги, іноземці та фермери — чи є межа компромісу для вільного ринку?»
У Києві 6 листопада о 19.00 у приміщенні Creative Quarter у Бізнес Центрі Gulliver Башня B (Спортивна площа, 1А) відбудеться земельне віче...

Вибір редакції

19 вересня 2022
Агросектор і війна: що підготував уряд і парламент аграріям?
Агросектор вистояв в умовах військової агресії росії. АПК поступово оговтується і вчиться жити по-новому. Як допомагає та які кроки планує вжити...
21 вересня 2022
Держпідтримка агросектору у 2023 році
Наступного року аграріям доведеться покласти зуби на полиці, міцно стиснути зуби і затягнути паски під горло – грошей на підтримку агросектору...
17 серпня 2022
Акциз на пальне зросте: що буде з цінами на бензин і дизель?
Парламент пропонує поновити акциз на пальне у сумі 100 євро за 1000 літрів. Законопроект із цією нормою (№7668 «Про внесення змін до розділу ХХ...