Андрій Вадатурський: Я пішов із посади голови Миколаївської парторганізації БПП не для того, щоб змінити партію
Андрій Вадатурський, народний депутат від БПП

Минулого тижня у Миколаївській партійній організації «Блоку Петра Порошенка» відбулася важлива та несподівана кадрова ротація. Партія з другого разу проголосувала за відставку члена парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Андрія Вадатурського. Замість нього обрали Юрія Бірюкова — радника Президента України. Чи було таке рішення доцільним та без «підводних каменів»? Та у якій формі продовжить законодавчу діяльність Вадатурський? Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com.

AgroPolit.com: Минулого тижня вас зняли з посади голови Миколаївської парторганізації БПП. Це було ваше рішення чи партії?

Андрій Вадатурський: Рік тому я взявся за створення партії в Миколаївській області. Разом зі своєю командою організував 24 осередки, ми прийняли 1284 особи до лав партії. Набір закінчився у вересні 2015 року. Історія конфлікту почалася не вчора, а трохи раніше.

Від початку виборів партія «Блок Петра Порошенка» була в опозиції з місцевою владою. Це нонсенс і допускати цього не можна.

Коли після виборів і формування партії я почав ставити питання руба, розпочалися конфлікти з виконавчою владою Миколаївської області. Я, належачи до керівництва партії, у грудні повідомив про те, що якщо вони хочуть, щоб я надалі очолював партію в області, то нам потрібен розвиток і майбутнє. Для цього мають бути певні інструменти впливу.

Від початку виборів партія «Блок Петра Порошенка» була в опозиції з місцевою владою. Це нонсенс і допускати цього не можна. Я попросив ширші повноваження для вирішення кадрових та адміністративних питань, в іншому випадку — складаю повноваження. Партія вимагала переформатування, щоб не було конфлікту між двома гілками влади — виконавчою та партійною. Саме тому і прийняли компромісне рішення.

Я залишаюся в БПП і вважаю, що партійний осередок у Миколаївській області має бути посилений для контролю над виконавчою владою і мати більше повноважень

Ще під час агітації людей вступити в партію, я говорив про те, що після виборів ставитиму питання про відставку. Моє завдання полягало в тому, щоб «розкрутити» партію з початку, зібрати найкращі кадри. Я ніколи не будував собі політичну кар’єру, тому з легкістю пішов на такий крок. Не партія мене зняла. Я сам подав питання про складання повноважень. Однопартійці проголосували за це з другої спроби. Загалом люди не хотіли відпускати мене і думали, чи є тут якісь «підкилимні» ігри. Немає.
Проте, я залишаюся у БПП і вважаю, що партійний осередок у Миколаївській області повинен бути посилений для контролю над виконавчою владою і мати більше повноважень.

AgroPolit.com: Наступним главою партії в Миколаївській області вибрали Юрія Бірюкова — радника Президента. Чи не бачите тут політичний тиск із боку партії.

Андрій Вадатурський: З боку партії немає тиску. Були неодноразові розмови всередині партії, в тому числі, з Президентом. Це рішення було погоджено з активом партії. Сенс критикувати або кидати партію я не бачу, бо поважаю її членів. Я побажав їм удачі й буду допомагати чим зможу, як народний депутат.

Запрошення вступити в Аграрну партію були, але переходити не збираюся.

AgroPolit.com: Ви говорили, що хочете почати новий етап у партійному будівництві. Що це буде?

Андрій Вадатурський: Для початку — місяць допомагатиму новому керівництву, якщо буде необхідно. Більше концентруватимуся на роботі в окрузі та на законотворчих ініціативах. Це досить різні і складні напрямки. 

AgroPolit.com: Ви пішли не для того, щоб змінити партію, наприклад, на Аграрну?

Андрій Вадатурський: Ні. Запрошення вступити в Аграрну партію були, так само і від декількох інших партій. Але переходити я не збираюся.

AgroPolit.com: Зараз активно йдуть торги за майбутні місця в Кабмін. Вас, зокрема, називають одним із претендентів на посаду голови аграрного комітету.

Андрій Вадатурський: Я просто депутат, і ніколи не ганявся за посадами. Для того, щоб спокійно і продуктивно працювати, особлива посада не потрібна.

AgroPolit.com: Якщо вам запропонують стати головою аграрного комітету, погодитесь?

Андрій Вадатурський: Думаю, що відмовлюся. Я вибрав інші пріоритети у законотворчій роботі. А робота керівника аграрного комітету трохи інша.

AgroPolit.com: Дякуємо за цікаву розмову!

Наталія Ключнікова, AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 квітня 2018
«Бригада Плугатарів Порошенка» – аналіз аграрної «політики» БПП у парламенті
«Блок Петра Порошенка» й АПК – чи допомогла ця політсила аграріям міцніше стати на ноги? AgroPolit.com продовжує цикл публікацій з...
30 квітня 2016
В Україні збудують найбільший завод з переробки томатів у ЄС — офіційно
Найбільший в Європі завод з переробки томатів побудують в Миколаївській області. Про  це розповів голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков. ...
13 лютого 2016
Андрій Вадатурський склав повноваження керівника Миколаївської обласної парторганізації БПП
В результаті з'їзду на обласній партійній конференції, з другого разу було прийнято відставку Андрія Вадатурського з поста керівника обласної...

Вибір редакції

17 червня 2022
Як розвиватимуть агроекспорт і три експортні артерії України – автотранспорт, Укрзалізниця та морські порти
Розблокувати транзит українського продовольства через морські порти і обговорити надання статусу кандидата Україні в члени ЄС – це київське...
22 лютого 2022
Галина Янченко: Шквалу земельного рейдерства в Україні у найближчі роки не очікується
Відкриття ринку землі та пожвавлення інтересу інвесторів, земельне та аграрне рейдерство, реформа доданої вартості та як Україні скористатися...