Андрій Вадатурський: Я пішов із посади голови Миколаївської парторганізації БПП не для того, щоб змінити партію
Андрій Вадатурський, народний депутат від БПП

Минулого тижня у Миколаївській партійній організації «Блоку Петра Порошенка» відбулася важлива та несподівана кадрова ротація. Партія з другого разу проголосувала за відставку члена парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Андрія Вадатурського. Замість нього обрали Юрія Бірюкова — радника Президента України. Чи було таке рішення доцільним та без «підводних каменів»? Та у якій формі продовжить законодавчу діяльність Вадатурський? Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com.

AgroPolit.com: Минулого тижня вас зняли з посади голови Миколаївської парторганізації БПП. Це було ваше рішення чи партії?

Андрій Вадатурський: Рік тому я взявся за створення партії в Миколаївській області. Разом зі своєю командою організував 24 осередки, ми прийняли 1284 особи до лав партії. Набір закінчився у вересні 2015 року. Історія конфлікту почалася не вчора, а трохи раніше.

Від початку виборів партія «Блок Петра Порошенка» була в опозиції з місцевою владою. Це нонсенс і допускати цього не можна.

Коли після виборів і формування партії я почав ставити питання руба, розпочалися конфлікти з виконавчою владою Миколаївської області. Я, належачи до керівництва партії, у грудні повідомив про те, що якщо вони хочуть, щоб я надалі очолював партію в області, то нам потрібен розвиток і майбутнє. Для цього мають бути певні інструменти впливу.

Від початку виборів партія «Блок Петра Порошенка» була в опозиції з місцевою владою. Це нонсенс і допускати цього не можна. Я попросив ширші повноваження для вирішення кадрових та адміністративних питань, в іншому випадку — складаю повноваження. Партія вимагала переформатування, щоб не було конфлікту між двома гілками влади — виконавчою та партійною. Саме тому і прийняли компромісне рішення.

Я залишаюся в БПП і вважаю, що партійний осередок у Миколаївській області має бути посилений для контролю над виконавчою владою і мати більше повноважень

Ще під час агітації людей вступити в партію, я говорив про те, що після виборів ставитиму питання про відставку. Моє завдання полягало в тому, щоб «розкрутити» партію з початку, зібрати найкращі кадри. Я ніколи не будував собі політичну кар’єру, тому з легкістю пішов на такий крок. Не партія мене зняла. Я сам подав питання про складання повноважень. Однопартійці проголосували за це з другої спроби. Загалом люди не хотіли відпускати мене і думали, чи є тут якісь «підкилимні» ігри. Немає.
Проте, я залишаюся у БПП і вважаю, що партійний осередок у Миколаївській області повинен бути посилений для контролю над виконавчою владою і мати більше повноважень.

AgroPolit.com: Наступним главою партії в Миколаївській області вибрали Юрія Бірюкова — радника Президента. Чи не бачите тут політичний тиск із боку партії.

Андрій Вадатурський: З боку партії немає тиску. Були неодноразові розмови всередині партії, в тому числі, з Президентом. Це рішення було погоджено з активом партії. Сенс критикувати або кидати партію я не бачу, бо поважаю її членів. Я побажав їм удачі й буду допомагати чим зможу, як народний депутат.

Запрошення вступити в Аграрну партію були, але переходити не збираюся.

AgroPolit.com: Ви говорили, що хочете почати новий етап у партійному будівництві. Що це буде?

Андрій Вадатурський: Для початку — місяць допомагатиму новому керівництву, якщо буде необхідно. Більше концентруватимуся на роботі в окрузі та на законотворчих ініціативах. Це досить різні і складні напрямки. 

AgroPolit.com: Ви пішли не для того, щоб змінити партію, наприклад, на Аграрну?

Андрій Вадатурський: Ні. Запрошення вступити в Аграрну партію були, так само і від декількох інших партій. Але переходити я не збираюся.

AgroPolit.com: Зараз активно йдуть торги за майбутні місця в Кабмін. Вас, зокрема, називають одним із претендентів на посаду голови аграрного комітету.

Андрій Вадатурський: Я просто депутат, і ніколи не ганявся за посадами. Для того, щоб спокійно і продуктивно працювати, особлива посада не потрібна.

AgroPolit.com: Якщо вам запропонують стати головою аграрного комітету, погодитесь?

Андрій Вадатурський: Думаю, що відмовлюся. Я вибрав інші пріоритети у законотворчій роботі. А робота керівника аграрного комітету трохи інша.

AgroPolit.com: Дякуємо за цікаву розмову!

Наталія Ключнікова, AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

27 квітня 2018
«Бригада Плугатарів Порошенка» – аналіз аграрної «політики» БПП у парламенті
«Блок Петра Порошенка» й АПК – чи допомогла ця політсила аграріям міцніше стати на ноги? AgroPolit.com продовжує цикл публікацій з...
30 квітня 2016
В Україні збудують найбільший завод з переробки томатів у ЄС — офіційно
Найбільший в Європі завод з переробки томатів побудують в Миколаївській області. Про  це розповів голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков. ...
13 лютого 2016
Андрій Вадатурський склав повноваження керівника Миколаївської обласної парторганізації БПП
В результаті з'їзду на обласній партійній конференції, з другого разу було прийнято відставку Андрія Вадатурського з поста керівника обласної...

Вибір редакції

26 березня 2020
Іван Чайківський: Не можна в даній ситуації дозволяти вільний обіг землі, інакше можемо втратити країну
Як вистояти агросектору та утримати 40% притоку валютної виручки в країну в умовах епідемії коронавірусу та глобального економічного шторму, який...
23 березня 2020
Аграрний комітет – скільки законопроектів встигли зареєструвати депутати у новому році
Редакція AgroPolit.com відстежує активність аграрного комітету Верховної Ради ІХ скликання від початку його роботи (з вересня 2019 року). Переглянути...
24 березня 2020
Іван Фурсенко: Надзвичайний стан буде помилковим рішенням, бо ми вб’ємо українське село, малого та середнього аграрного виробника
Уряд запровадив пакет двомісячних податкових пільг для бізнесу та протикоронавірусні заходи по всій країні. Крім того, готуються чергові правки до...