SHARE
ТОП-20 найактуальніших матеріалів 2019 року
Основними темами аграрної політики 2019 року стали ринок землі, децентралізації, вибори до парламенту та президента, держпідтримка та Держпродспоживслужба. Матеріали на ці теми набрали найбільше переглядів за підсумками року. AgroPolit.com пропонує вам «ТОП-20 — аграрний еліксил 2019 року»:
№ 1
Вартість землі в Європі та Україні — від найменшої до найбільшої за 1 га
AgroPolit.com підготував анімаційну інфографіку про вартість землі в Європі та Україні — від найменшої до найбільшої за 1 га.
Дані по єврозоні взято з дослідження Easybusiness. В інфографіці подано перелік всіх країн Європи із зазначенням щодо кожної із них вартості землі за 1 га (максимальна та мінімальна ціна).
№2
Позачергові місцеві вибори у листопаді 2019-го — міф чи реальність?
Восени 2019 року в Україні можуть відбутися дострокові місцеві вибори. Наразі за планом вони призначені через рік, на осінь. Як повідомляють джерела AgroPolit.com в Офісі президента та в партії «Слуга народу», «достроковий» сценарій розглядається і вивчаються механізми для цього. Про підготовку до позачергових місцевих виборів кажуть і в штабах інших політичних сил, щоправда, поки це більше розмови. Цієї теми публічно не коментує ніхто з нової команди президента.
№3
Новий стандарт на пшеницю – документ
Уряд, зернотрейдери та аграрні асоціації завершують узгоджувати фінальний варіант зернового меморандуму на новий маркетинговий рік (МР). Технічний комітет 170 опублікував проект нового стандарту на пшеницю «ДСТУ 3768: 201 «Пшениця. Технічні умови», який розробляють на заміну діючого нацстандарту ДСТУ 3768: 2010.
№ 4
Прогноз цін на українські зернові в 2019 році: урожай та світові тренди
Україна зібрала вже 15,2 млн т зерна нового врожаю, із яких 10,2 млн т пшениці. Цьогорічний урожай очікується трішки кращий, ніж торішній — 70,8 млн т (на 0,8 млн т більше). Так, вал кукурудзи може скоротитися на 7,5% — до 33,1 млн т, пшениці — вирости на 9,3% до 26,9 млн т, а ячменю — скласти 8,2 млн т.
№ 5
Перезавантаження Держгеокадастру – на посаду голови претендують 11 осіб
На посаду голови Державної служби геодезії та картографії претендують 11 кандидатів. Їхні декларації вже є на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.
№6
Земельна лавочка відкривається: якою буде ціни продажу й оренди 1 га с/г землі
Запуск ринку землі не за горами — у Мінагро на початку 2020 року обіцяють показати рамковий закон. В якому напрямку гребуть законодавці — можна судити із презентованих нещовно 4-х варіантів земельного законопроекту та земельної концепції. Тож хоч якийсь привид земреформи на горизонті бовваніє — далі дивіться його обриси. А от чого немає, так це розуміння, якою буде загальна й регіональна вартість землі та як зміниться оренда с/г земель.
№7
Оренда сільськогосподарських земель (державних і приватних) за 2018-й – аналіз по областях
Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) узагальнила дані про середню вартість оренди сільськогосподарської землі у 2018 році в Україні загалом та у кожній із областей.
№8
Ринок землі в Україні: хронологія земельної реформи (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
AgroPolit.com запускає постійний моніторинг подій, пов'язаних із земельною реформою та відкриттям ринку землі в Україні. Ми не пропустимо жодної важливої події, щоб Ви завжди були в курсі усіх політичних кроків та дізнавалися про них із перших вуст.
№9
Уряд запускає механізм примусового об'єднання в громади на базі міст — документ
Уряд пропонує надати право автоматично утворювати об'єднані територіальні громади (ОТГ) лише містам і районним центрам, а села та селища у такому разі зможуть лише доєднатися.
№10
Алгоритм дій для бізнесу після скасування мораторію на перевірки – пояснення Держпродспоживслужби
4 квітня 2018 року почав діяти Закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин».
№11
Реформування Держгеокадастру: ліквідація чи перерозподіл функцій?
За дорученням президента Володимира Зеленського у Держгеокадастрі відбуваються кардинальні зміни – на лавку безробітних відправили усіх очільників у регіонах, а в центральному офісі призначили нового голову служби Дениса Башлика. Причина кардинальних змін – Держгеокадастр, на думку глави держави, є одним із найбільш корупційних органів влади.
№12
Земельний «автомат Калашникова»: залишити чи реформувати Держгеокадастр?
Ліквідувати чи реанімувати? Влад змінюється одна за одною, а Держгеокадастр залишається у незмінному вигляді! Питань до цього відомства у бізнесу та пересічних українців більш ніж треба. Це тому, що за всі роки існування Держгеокадастр був і є органом із колосальними функціями з управління землями «всія України», а також головним «смотрящим» за всіма земельними процесами в державі.
№13
Ліквідація Мінагрополітики – реакція ринку
Новостворений уряд вирішив скасувати Міністерство аграрної політики та продовольства України і передати його функції до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України під керівництвом новообраного міністра Тимофія Милованова. Як народилася така ідея в головах працівників Офісу президента читайте у матералі, а як викристалізувалася у день призначення нового КМУ можете пригадати тут.
№14
Андрій Мартин: «Фокуси» Держгеокадастру — що не так у «навколоземельному» відомстві?
Час іде — контора пише. Так і з земельними відносинами в Україні: найкраще імітувати їх покращення, аніж щось робити. Особливо, якщо є кому законно «пиляти» гроші з українців за вирішення земельних питань. Мабуть, приблизно такої логіки притримується в уряді прем'єр Володимир Гройсман, якщо дивиться «крізь пальці» на безлад із земельними відносинами у Держгеокадастрі.
№15
Бюджет України на 2020 рік для агросектору — чотири сюрпризи
Бюджет України на 2020 рік парламент почав розглядати у профільних комітетах. Перше читання проекту бюджету може відбутися наступного тижня, після того як бюджетний та інші дотичні до процесу комітети (зокрема й аграрний) внесуть свої пропозиції. Аграрна частина бюджетного пирога доволі резонансна, тож очікується багато дискусій довкола неї з кількох причин.
№16
Що буде з домашнім молоком та м'ясом із 1 січня 2019 року?
У перший день нового року починають діяти нові стандарти щодо якості молока. Фахівці Асоціації тваринників України (АТУ) пояснюють, що вони передбачають та якими документами регламентуються, а також – як це вплине на селян і їхню можливість займатися виробництвом продукції тваринництва.
№17
Що ми їмо — нові правила читання етикетки: аналіз закону №2639-VIII «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів»
Хочеш дізнатися, що ти їси? Держава подбала про це — 6 грудня 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон України 2639-VIII «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів».
№18
Основні положення зведеного земельного законопроекту — документ
AgroPolit.com пропонує презентацію з ключовими положеннями зведеного земельного законопроекту, підготовленого аграрним комітетом на базі поданого Камбіном проекту № 2178 з врахуванням пропозицій експертів агроринку. Текст презентації ми отримали зі своїх джерел.
№19
Офіс президента заземляється — 7 деталей закону: референдум пайовиків, квоти на держземлі, інвентаризація…
Наступного тижня президент Володимир Зеленський проведе зустріч із представниками агросектору (бізнесом, експертами) та президентом ЄІБ (один з найбільших міжнародних кредиторів), де одне з основних питань до обговорення — ключові положення земельної концепції та закону про ринок с/г землі.
№20
Прихильники і противники зняття земельного мораторію та вільного ринку землі — 2019
На цьому тижні парламент продовжить розгляд законопроектів про ринок землі в Україні. Після схвалення аграрним комітетом альтернативного №2178-10, попереду розгляд всіх 11-ти земельних законопроектів у сесійній залі у першому читанні.
Выполнено с помощью Disqus