Обіцяли – зробили? Як оцінила агроспільнота перші 100 днів уряду
Обіцянки уряду

Агроспільнота оцінила 100 днів роботи нового уряду з розвитку сектору. Для цього AgroPolit.com провів опитування «Відповідають за «базар»… словом і ділом». Ми попросили наших читачів оцінити за п'ятибальною шкалою сказане і зроблене аграрною частиною уряду (Тимофій Милованов, Тарас Висоцький, Інна Мєтєлєва), а також – поставити оцінки за таким же критерієм потенційним учасникам «лави запасних в КМУ» з аграрних політиків (колишня в. о. міністра аграрної політики і продовольства України Ольга Трофімцева, президент УКАБ Алекс Ліссітса, голова Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, голова ради ГО «Бізнес-Варта», народний депутат 8-го скликання Іван Мірошніченко та голова ВАР Андрій Дикун). Адже наразі прогнози на кадрові зміни в уряді цілком реальні.

 В Офісі президента готують варіанти зміни уряду та парламенту після нового року. Так, прем’єр-міністра Олексія Гончарука можуть замінити на Юлію Ковалів, котра нині працює головою Офісу Національної інвестиційної ради при президентові України. А це потягне за собою кадрові перестановки по всій вертикалі КМУ. 

Читати до теми: 100 днів роботи уряду та Мінекономіки: що отримав агросектор — на раз упав, на два віджався

Результати 

Учасникам опитування було запропоновано відповісти на таке запитання: Наскільки ви довіряєте професіоналізму даного кандидата (виконання ним його публічних аграрних обіцянок)?

На обід 6 грудня ми отримали наступні оцінки аграрній частині уряду (щодо кожного урядовця дивіться окремий слайд із балами). Зокрема, найнижчий бал «1» Тимофію Милованову поставили 61,9% опитаних, Тарасові Висоцькому56,5%, Інні Мєтєлєвій55,4%.

Позитивну оцінку «5» та «4» Тимофію Милованову поставили 18,1%, Тарасу Висоцькому16,5%, Інні Мєтєлєвій17,3%.

Посередньо на «2» і «3» оцінили відповідальність за обіцянки Тимофія Милованова 20% опитаних, Тараса Висоцького27%, Інну Мєтєлєву27,3%.

Значно вищі бали у порівнянні з результатами очільників міністерства учасники опитування поставили лідерам аграрних ініціатив та громадських об’єднань. Тут негативна оцінка між словом та ділом не дісталася нікому. Чи через меншу публічність або вірогідність «хейтерства», чи завдяки реальним справам, жоден із оцінюваних у цьому блокові не отримав більш ніж 50% негативних оцінок.

Зокрема, найбільше «1» присудили Алексу Ліссітсі47,8% опитаних, Андрію Дикуну44,7%, Ользі Трофімцевій38,4%, Леоніду Козаченкові35,7%, Іванові Мірошніченку35,1%.

Найбільше позитивних оцінок отримав Іван Мірошніченко28,7%, далі – Ольга Трофімцева28,4%, за нею — Леонід Козаченко27,8%, Андрій Дикун23,4% та Алекс Ліссітса16,9%.

Оцінки середні «2» і «3» розподілили таким чином: Леонід Козаченко36,5%, Іван Мірошніченко36,2%, Алекс Ліссітса35,4%, Ольга Трофімцева33,2%, Андрій Дикун31,9%.

Опитування триває.

Ознайомитися з підсумками роботи парламенту за 100 днів можна з публікації Справи аграрні – 100 днів роботи парламенту: Держгеокадастр, ринок землі, бюджет.

Хто не встиг проголосувати — може залишити тут свій голос. 

 

Оксана Тупальська, журналіст AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 грудня 2019
Тимофій Милованов назвав три галузі, у яких працює найбільше українців
Найбільше українців працюють у сфері торгівлі та сільського господарства. Про це на сторінці у Facebook повідомив міністр розвитку економіки Тимофій...
28 листопада 2019
Аграріям готують кредити на купівлю землі під 3% річних на 8-10 років, – Висоцький
Сьогодні Кабінет міністрів України готує аграріям кредити на купівлю землі під 3% річних на 8-10 років. Про це на І Агрополітичному форумі,...
5 вересня 2019
Трофімцева спростувала інформацію про відмову Євросоюзу від українських фруктів та овочів
Колишня в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева спростувала інформацію щодо відмови Євросоюзу від українських...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...