Аграрні депутати нового парламентського сезону
Аграрні депутати нового парламентського сезону

У виборчих округах до парламенту обиралися 199 народних депутатів. Ще 225 народних депутатів обиралися за списками політичних партій. AgroPolit.com напередодні виборів публікував повний список кандидатів, які мають відношення до АПК. Сьогодні ми публікуємо списки тих нардепів, які пройшли до парламенту у новому політичному сезоні.

Нагадаємо, що, згідно з даними ЦВК, до парламенту проходять такі партії:

Партія Слуга народу — 43,11% голосів

Партія Опозиційна платформа — За життя — 13,03% голосів

Партія Батьківщина — 8,18% голосів

Партія Європейська Солідарність — 8,15% голосів

Партія Голос — 5,87% голосів

Аграрна партія України (АПУ) не пройшла 5 % бар'єр, посівши 15 місце серед 22 партій, які йшли на парламентські вибори. АПУ підтримали усього 72 418 виборців. Ця політична сила отримала лише 0,51% голосів, відтак не матиме жодного свого представника в оновленому складі Верховної Ради України.

По мажоритарці до ВР пройшли наступні аграрні депутати:

Вінницька область

Юрчишин Петро Васильович (Самовисуванець). Голова підкомітету з питань харчової промисловості та торгівлі агропромисловими товарами комітету Верховної Ради України (8 скликання) з питань аграрної політики та земельних відносин

Кучер Микола Іванович (Самовисуванець). Член Комітету Верховної Ради України (8 скликання) з питань аграрної політики та земельних відносин.

Лариса Білозір (самовисуванець). Депутат обласної ради, громадський діяч, голова громадської організації «Життя та розвиток громад». З 2004 року працювала в структурах агропромислового комплексу, приватному бізнесі, соціальній сфері.

Геннадій Вацак (самовисуванець). Український підприємець і меценат. Депутат Вінницької обласної ради від БПП «Солідарність». Володіє Кондитерським Домом «Вацак», що випускає кондитерські вироби.

Волинська область

Івахів Степан Петрович (Самовисуванець). Кінцевий бенефіціарний власник ПРАТ "ДУБНОМОЛОКО".

Дніпропетровська область

0

Донецька область

0

Житомирська область

0

Закарпатська область

Лунченко Валерій Валерійович (Самовисуванець). Член Комітету Верховної Ради України (8 скликання) з питань аграрної політики та земельних відносин.

Петьовка Василь Васильович (Самовисуванець). Член Комітету Верховної Ради України (8 скликання) з питань аграрної політики та земельних відносин.

Запорізька область

Мінько Сергій Анатолійович (Самовисуванець). У 2003 – 2005 роках Мінько офіційно був комерційним директором підприємства «Мелітопольська черешня». У період з 2005 по 2014 роки був генеральним директором даної сільськогосподарської компанії. Кар’єру в якості громадського активіста багатий аграрій почав в 2005 році. Тоді він організував громадське об’єднання «Українська аграрна конфедерація». На наступний рік Сергій Мінько став керівником місцевого відділення Благодійного Фонду «Міжнародний фонд розвитку українського села».

Івано-Франківська область

Матусевич Олександр Борисович (СН). Керівник ДП "ВИГОДСЬКИЙ ЛІСГОСП". Діяльність компанії зосереджена на розведенні тварин, мисливстві та іншій діяльність у лісовому господарстві.

Київська область

0

Кіровоградська область

Воронько Олег Євгенійович (СН). Керівник ТОВ "ІНСТАНТ ФУДС ГРУП". Компанія займається оптовою торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами.

Луганська область

0

Львівська область

Дубневич Ярослав Васильович (Самовисуванець). Один з засновників та кінцевий бенефіціар ТЗОВ "АПП "ЛЬВІВСЬКЕ". Компанія зосереджена на вирощуванні зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Кавецький Орест Юрійович (СН). Засновник і директор підприємства з виробництва молочних продуктів. Засновник СОК «Відродження села».

Кіт Андрій Богданович (Самовисуванець). Член Комітету Верховної Ради України (8 скликання) з питань аграрної політики та земельних відносин

Піпа Наталія Романівна (Голос). Член Української Галицької Партії, заступник голови ЛМО УГП, керівник громадської організації «Кращий Сихів»,скверу Гідності, співзасновник спільноти «Друзі Джерела», економіст та фандрейзер.

Васильченко Галина Іванівна.(Голос). Очолює економічну експертну групу в Українській Галицькій Партії

Миколаївська область

0

Одесская область

Чернявський Степан Миколайович (СН). Він є кінцевим бенефіціаром ТОВ "Агростар Експорт" (Одеса) з оптової торгівлі м'ясом та м'ясними продуктами.

Полтавська область

Кулініч Олег Іванович (Самовисуванець). Голова підкомітету з питань земельних відносин Комітету Верховної Ради України (8 скликання) з питань аграрної політики та земельних відносин.

Рівненська область

Литвиненко Сергій Анатолійович (СН). В.о. директора ДП "ЗІРНЕНСЬКИЙ СПИРТЗАВОД".

Сумська область

Гузенко Максим Васильович (СН). Він є кінцевим бенефіціаром сільськогосподарського підприємства "Натон", що спеціалізується на вирощуванні зернових, бобових і насіння олійних культур, а також ТОВ "Агрохім-Партнер" з оптової торгівлі хімічними продуктами.

Задорожній Микола Миколайович (СН). Керівник ПрАТ «Агрофірма Мрія» і ФГ «Міравр». 

Тернопільська область

Богданець Андрій Володимирович (СН). Заступник гендиректора ПрАТ "Птахофабрика Тернопільська"

Чайківський Іван Адамович (Самовисуванець). Власник корпорації "Агропродсервіс"

Люшняк Микола Володимирович (Самовисуванець). Член Комітету Верховної Ради України (8 скликання) з питань аграрної політики та земельних відносин, генеральний директор «Золотники Агро».

Харківська область

Пивоваров Євген Павлович (СН). Засновник низки підприємств, серед них — ТОВ "Тайфун-2000", ТОВ "Капсулар" і ТОВ "Фуд Девелопер" по виробництву харчових продуктів, ТОВ "Обрій" з виробництва рослинних олій і жирів.

Херсонська область

Колихаєв Ігор Вікторович (Самовисуванець). Директор ТОВ "Ланаподове-1", ТОВ "Українська продовольча корпорація" і ТОВ "Торговий дім "Продексим", які займаються рослинництвом.

Ковальов Олексій Іванович (СН). Керівник  ПП "ЛК-АГРО". Компанія займається вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Іванов Володимир Ілліч (СН). Директор з виробництва ТОВ " АГРОПРОЕКТ ЮГ".

Хмельницька область

Лабазюк Сергій Петрович (Самовисуванець). Член Комітету Верховної Ради України 98 скликання) з питань аграрної політики та земельних відносин.

Герега Олександр Володимирович (Самовисуванець). Власник ТОВ "РОБІМАКС-АГРО. Співвласник мережі гіпермаркетів "Епіцентр-К", яка також має сільськогосподарський напрямок, зокрема 124,1 тис. га земель в обробітку.

Черкаська область

0

Чернівецька область

0

Чернігівська область

Давиденко Валерій Миколайович (Самовисуванець). Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин

Київ

0

 Віталій Хворостяний журналіст AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...