Обіцянки аграрних депутатів – членів аграрного комітету підтримувати лінію партії та робити все від них залежне для втілення у життя земельної реформи на практиці не завжди збігаються з результатами голосування за відповідні законопроєкти.

Аналізуючи роботу та голосування представників аграрного комітету у залі Верховної Ради, вдалося виявити досить цікаві моменти, а саме: протягом 2020 року та на початку 2021 року актуалізувалися конфлікти інтересів не тільки між представниками різних фракцій під час обговорення земельних питань та інших дражливих тем, але й всередині найбільшої групи аграрного комітету від «Слуги Народу».

Наприклад, у 2020 році ми могли спостерігати за боротьбою між союзом «Батьківщини» і ОПЗЖ та аграрними представниками від «Слуги Народу», які билися не на життя, а на смерть за старт ринку землі сільськогосподарського призначення. Тоді «слуги» виступили єдиним фронтом і відбилися від претензій. Однак вже у 2020 році почали з'являтися ознаки внутрішніх конфліктів між представниками аграрного комітету, які входять до лав монобільшості. І ці конфлікти можуть поставити під загрозу нормальну роботу законотворчого органу, відповідального за аграрний напрямок у країні.

Якщо раніше спільна позиція з ключових питань дозволяла комітетчикам від «Слуги Народу» опрацьовувати важливі документи, то сьогодні цей процес, якщо і не опинився під загрозою блокади, то, як мінімум, став предметом торгу всередині самого комітету.

AgroPolit.com спробував розібратися у ситуації, аналізуючи голосування членів комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Нагадаємо, що найчисленніша група комітету складається з представників політичної сили «Слуга Народу» – 19 нардепів. Далі йде депутатська група «Партія «За майбутнє» – 3 народні обранці (30 березня 2021 року один з членів комітету вибув зі складу нардепів – Ігор Колихаєв). По два представники в аграрному комітеті мають: Фракція політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА-ЗА ЖИТТЯ» (ОПЗЖ) та депутатська група «Довіра». Один нардеп в комітеті представлений від політичної партії «Європейська солідарність» та ще один з позафракційніх народних депутатів. Жодного представника від партії «Голос» до аграрного комітету не було делеговано.

В цьому матеріалі ми не будемо брати до уваги те, що хтось із членів аграрного комітету – виходець з аграрного бізнесу чи має відношення до співпраці з аграрними холдингами і теоретично може лобіювати їхні інтереси. Ми продемонструємо лише факти: участь у створенні законопроєктів, голосування за аграрні ініціативи та присутність на таких заходах. Висновки робіть самі.

Хто кому законотворець в аграрному комітеті?

Переглянувши активність народних обранців у залі Верховної Ради, з'ясувалося, що під час голосування за надважливі законопроєкти траплялися випадки, коли навіть самі автори цих законопроєктів не голосували за свої дітища, що вже казати про пересічних членів фракції, які часто були відсутні чи просто не голосували, перебуваючи при цьому в залі Верховної Ради.

Наприклад, голосування за законопроєкт 2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» показало, що з 19-ти депутатів від «Слуги народу» (представників у аграрному комітеті) не проголосували за законопроєкт 2194 аж 12 депутатів (у другому читанні). Наголосимо, що цей законопроєкт – один із тих, ухвалення яких обіцяв сам Президент Володимир Зеленський для запуску земельної реформи. Тобто не проголосувавши, 12 слуг автоматично саботували ініціативу свого ж лідера і проігнорували його обіцянку! До того ж навіть серед авторів цього законопроєкту виявилися ті, хто у залі ВР відмовився за нього голосувати:

 1. Бунін Сергій Валерійович
 2. Нагаєвський Артем Сергійович
 3. Литвиненко Сергій Анатолійович
 4. Грищенко Тетяна Миколаївна
 5. Шол Маргарита Віталіївна

Цікавою виявилася позиція Артема Нагаєвського – голови підкомітету з питань земельних відносин Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики. Він знайшов більш важливі справи, ніж голосування за проєкт закону, який прямо стосується роботи його підкомітету.

Також під час голосування за проєкт закону №3012-2 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)» один з авторів цього законопроєкту, більш того – голова підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі Андрій Богданець просто не голосував за власний прожект. Не варто робити якісь поспішні висновки, але факт залишається фактом: беручи участь у створенні документу, коли дійшла справа до голосування, щось завадило автору проголосувати за власний «витвір мистецтва».

Аналогічна ситуація відбулася під час голосування за закон №1033-IX (законопроєкт №3672) «Про безпечність та гігієну кормів», коли ще один з авторів цього законопроєкту, представник «Слуги Народу» Микола Кириченко утримався від голосування за власний проєкт закону. Щось пішло поза планом?

Ще один приклад – голосування за закон №1115-IX (проєкт закону №3656) «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції». Третина представників аграрного комітету – просто відсутня у залі, а співавторка закону Тетяна Грищенко хоч і перебувала у залі, але не голосувала за власний проєкт.

Звісно, якщо потрібно зменшити шанси на позитивний результат, зацікавленому депутату можна просто не з'явитися на голосування, чим і користуються деякі обранці. Хоча дивлячись об'єктивно – під час пандемії ніхто не застрахований від різних негараздів, тож вагомі причини можуть завадити нардепу виконати свою роботу через хворобу та інші причини. Але можна цим і скористатися…

Варто зауважити, що в аграрному комітеті не все так погано, є навіть привід для невеличкого свята чи навіть корпоративу. За два роки роботи в аграрному комітеті представники ОПЗЖ Вадим Столар та Федір Христенко втратили «комітетську цноту» і вперше проголосували за профільні законопроєкти. Вперше за два роки роботи в комітеті! Столар проголосував один раз, Христенко – двічі.

Тож, далі ви можете ознайомитися із проголосованими законопроєктами та скласти власне бачення процесів, які відбуваються в аграрному комітеті та у залі Верховної Ради.

Ознайомитися з активністю нардепів аграрного комітету у 2020 році ви можете у матеріалі: Аграрний рік у Верховній Раді – скільки аграрних законів вдалося ухвалити 2020 року

Перелік законів та законопроєктів АПК та голосування за них представниками аграрного комітету

1) Законопроєкт №2194 (включено до порядку денного 02.02.2021) «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин». Ухвалено у першому читанні 14.11.2019. Передано на повторне друге читання 02.12.2020. Прийнято 28.04.2021.

2) Законопроєкт №2195 (включено до порядку денного 02.02.2021) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони». Ухвалено у першому читанні 14.11.2019.

3) Законопроєкт №2289 (включено до порядку денного 02.02.2021) «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України». Ухвалено у першому читанні 02.12.2020.

4) Законопроєкт №3012-2 (Включено до порядку денного 02.02.2021) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)». Ухвалено у першому читанні 13.07.2020.

5) Закон №985-IX (Законопроєкт №3295) «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» та інших законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції». Повернуто з підписом президента 02.12.2020.

6) Закон №711–ІХ (Законопроєкт №2280) «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель». Повернуто з підписом президента 22.07.2020.

7) Законопроєкт №2805 (Передано на доопрацювання аграрному комітету 19.05.2020) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок». Доопрацьовано аграрним комітетом 19.11.2020.

8) Закон №678 – ІХ (Законопроєкт №3398) «Про внесення змін до Розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин». Повернуто з підписом президента 19.06.2020.

9) Закон №1033 – ІХ (Законопроєкт №3672) «Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про безпечність та гігієну кормів» з метою стабілізації ринку кормів». Повернуто з підписом президента 24.12.2020.

10) Законопроєкт №3318  «Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин». Закон ухвалено 04.02.2021. Направлено на підпис президенту 24.02.2021.

11) Закон №1115 – ІХ (Законопроєкт №3656 ) «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції». Повернуто з підписом президента 23.02.2021.

12) (Закон №1117 – ІХ ( Законопроєкт №3987) «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про державний кордон України». Повернуто з підписом президента 23.02.2021

13) Законопроєкт №0850 (Включено до порядку денного 02.02.2021) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості)». Ухвалено у першому читанні 08.12.2015. Ухвалено у другому читанні 02.02.2021.

14) Законопроєкт №2064 (Включено до порядку денного 02.02.2021) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні». Ухвалено у першому читанні 16.06.2020.

15) Законопроєкт №5104 (Проголосовано у першому читанні 27.04.2021) «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Голосування представників аграрного комітету 

Варто зауважити, що всі результати голосування нардепів за законопроєкти, які ще не стали законами, подані у картках за результатами другого читання, крім законопроєктів №2195, №2289, №3012-2, №2805,  №2064, які голосувалися лише у першому читанні. Прізвища представників аграрного комітету подано в алфавітному порядку.

1

Богданець Андрій Володимирович

Детальніше


Голова підкомітету з питань ціноутворення та розвитку зовнішньоекономічної діяльності в агропромисловому комплексі.

 • 2194 –  відсутній;
 • 2195 – за;
 • 2289 – відсутній;
 • 3012-2 – не голосував;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – відсутній;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – відсутній;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – відсутній;
 • 5104 – за;
2

Бунін Сергій Валерійович

Детальніше
 • 2194 – відсутній;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – відсутній;
 • 2280 (711–ІХ) – відсутній;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – відсутній;
 • 5104 – відсутній;
3

Гайду Олександр Васильович

Детальніше

Голова підкомітету з питань інновацій та інфраструктури в сфері агропромислового комплексу.

 • 2194 – не голосував;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – відсутній;
4

Герасимов Артур Володимирович

Детальніше
 • 2194 – за;
 • 2195 – утримався;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – утримався;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – утримався;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
5

Грищенко Тетяна Миколаївна

Детальніше
 • 2194 – відсутня;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – не голосувала;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – не голосувала;
6

Гузенко Максим Васильович

Детальніше
 • 2194 – відсутній;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
7

Івченко Вадим Євгенович

Детальніше
 • 2194 – відсутній;
 • 2195 – проти;
 • 2289 – утримався;
 • 3012-2 – утримався;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – утримався;
 • 2805 – утримався;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – утримався;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
8

Кириченко Микола Олександрович

Детальніше
 • 2194 – не голосував;
 • 2195 – за;
 • 2289 – не голосував;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – утримався;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – відсутній;
 • 3987 (1117 – ІХ) – не голосував;
 • 0850 – не голосував;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;

 

9

Колихаєв Ігор Вікторович

Детальніше

Заступник голови аграрного комітету. Звільнився з посади члена аграрного комітету 30.03.2021 року.

 • 2194 –  не голосував;
 • 2195 – не голосував;
 • 2289 – не голосував;
 • 3012-2 – утримався;
 • 3295 (985-IX) – не голосував;
 • 2280 (711–ІХ) – не голосував;
 • 2805 – утримався;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – не голосував;
 • 3318 – не голосував;
 • 3656 (1115 – ІХ) – відсутній;
 • 3987 (1117 – ІХ) – не голосував
 • 0850 – не голосував;
 • 2064 – за;
10

Костюк Дмитро Сергійович

Детальніше
 • 2194 – не голосував;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – відсутній;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 5104 – за;
11

Кучер Микола Іванович

Детальніше
 • 2194 – за;
 • 2195 – проти;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – відсутній;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
12

Лабазюк Сергій Петрович

Детальніше
 • 2194 – не голосував;
 • 2195 – не голосував;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – не голосував;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – відсутній;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – не голосував;
 • 3656 (1115 – ІХ) – відсутній;
 • 3987 (1117 – ІХ) – не голосував;
 • 0850 – не голосував;
 • 2064 – за;
 • 5104 – не голосував;
13

Литвиненко Сергій Анатолійович

Детальніше
 • 2194 – не голосував;
 • 2195 – за;
 • 2289 – утримався;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – відсутній;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – відсутній;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
14

Нагаєвський Артем Сергійович

Детальніше

Голова підкомітету з питань земельних відносин.

 • 2194 – відсутній;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – не голосував;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – відсутній;
 • 5104 – утримався;
15

Нікітіна Марина Вікторівна

Детальніше
 • 2194 – за;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
16

Петьовка Василь Васильович

Детальніше
 • 2194 – за;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – не голосував;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
17

Салійчук Олександр В'ячеславович

Детальніше
 • 2194 – за;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – утримався;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
18

Соломчук Дмитро Вікторович

Детальніше
 • 2194 – не голосував;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – не голосував;
 • 5104 – за;
19

Сольський Микола Тарасович

Детальніше

Голова аграрного комітету

 • 2194 – відсутній;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – не голосував;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – відсутній;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – відсутній;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – відсутній;
 • 5104 – за;
20

Столар Вадим Михайлович

Детальніше
 • 2194 – відсутній;
 • 2195 – за;
 • 2289 – відсутній;
 • 3012-2 – відсутній;
 • 3295 (985-IX) – відсутній;
 • 2280 (711–ІХ) – не голосував;
 • 2805 – відсутній;
 • 3398 (678 – ІХ) – відсутній;
 • 3672 (1033 – ІХ) – відсутній;
 • 3318 – відсутній;
 • 3656 (1115 – ІХ) – відсутній;
 • 3987 (1117 – ІХ) – відсутній;
 • 0850 – відсутній;
 • 2064 – відсутній;
 • 5104 – відсутній;
21

Тарасов Олег Сергійович

Детальніше

Голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління в сфері агропромислового комплексу.

 • 2194 – за;
 • 2195 – відсутній;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – відсутній;
 • 5104 – за;
22

Тимофійчук Володимир Ярославович

Детальніше
 • 2194 – за;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
23

Халімон Павло Віталійович

Детальніше

Заступник голови аграрного Комітету

 • 2194 – за;
 • 2195 – за;
 • 2289 – відсутній;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – відсутній;
 • 3398 (678 – ІХ) – відсутній;
 • 3672 (1033 – ІХ) – відсутній;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – відсутній;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – не голосував;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
24

Христенко Федір Володимирович

Детальніше
 • 2194 – відсутній;
 • 2195 – не голосував;
 • 2289 – відсутній;
 • 3012-2 – не голосував;
 • 3295 (985-IX) – відсутній;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – не голосував;
 • 3398 (678 – ІХ) – відсутній;
 • 3672 (1033 – ІХ) – відсутній;
 • 3318 – не голосував;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – не голосував;
 • 0850 – не голосував;
 • 2064 – відсутній;
 • 5104 – відсутній;
25

Чайківський Іван Адамович

Детальніше

Секретар аграрного комітету.

 • 2194 – за;
 • 2195 – не голосував;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – не голосував;
 • 2280 (711–ІХ) – не голосував;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – не голосував;
 • 5104 – за;
26

Чернявський Степан Миколайович

Детальніше

Заступник голови аграрного комітету.

 • 2194 – відсутній;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – за;
27

Чорноморов Артем Олегович

Детальніше

Голова підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі.

 • 2194 – відсутній;
 • 2195 – за;
 • 2289 – відсутній;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – не голосував;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – не голосував;
28

Шол Маргарита Віталіївна

Детальніше

Голова підкомітету з питань розвитку базових галузей в агропромисловому комплексі.

 • 2194 – не голосувала;
 • 2195 – за;
 • 2289 – за;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – за;
 • 3398 (678 – ІХ) – за;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – за;
 • 5104 – не голосувала;
29

Юрчишин Петро Васильович

Детальніше
 • 2194 – за;
 • 2195 – проти;
 • 2289 – відсутній;
 • 3012-2 – за;
 • 3295 (985-IX) – відсутній;
 • 2280 (711–ІХ) – за;
 • 2805 – утримався;
 • 3398 (678 – ІХ) – не голосував;
 • 3672 (1033 – ІХ) – за;
 • 3318 – за;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – за;
 • 0850 – за;
 • 2064 – відсутній;
 • 5104 – за;
30

Мейдич Олег Леонідович

Детальніше
 • 2194 – відсутній;
 • 2195 – проти;
 • 2289 – відсутній;
 • 3012-2 – відсутній;
 • 3295 (985-IX) – за;
 • 2280 (711–ІХ) – відсутній;
 • 2805 – не голосував;
 • 3398 (678 – ІХ) – відсутній;
 • 3672 (1033 – ІХ) – відсутній;
 • 3318 – утримався;
 • 3656 (1115 – ІХ) – за;
 • 3987 (1117 – ІХ) – утримався;
 • 0850 – утримався;
 • 2064 – за;
 • 5104 – утримався;
Выполнено с помощью Disqus

До теми

5 травня 2021
Оприлюднено детальний аналіз діяльності та публічних декларацій депутатів аграрного комітету 2021
Обіцянки аграрних депутатів – членів аграрного комітету підтримувати лінію партії та робити все від них залежне для втілення у життя земельної...

Вибір редакції

3 листопада 2022
Мінагрополітики напише новий порядок видачі міжнародних сертифікатів на харчові продукти
Українські експортери харчової та тваринницької продукції б’ють на сполох – відсутність узаконеного механізму отримання міжнародних...
23 листопада 2022
Торгівельні мережі просять відв’язати ціни в умовах війни
Ритейлори просять уряд скасувати державне регулювання цін з граничними надбавками на соціально значущі продукти та збільшити термін розрахунків із...
28 листопада 2022
Мінімальне податкове зобов’язання на землю – підводні камені: платити чи відкласти?
Власники паїв та орендарі землі з 1 січня 2023 року отримають платіжки про сплату мінімального податкового зобов’язання на землю. Як...