Законопроект щодо уповноважених осіб Мін'юсту не несе жодних рейдерських загроз, – Сукманова
Законопроект щодо уповноважених осіб Мін'юсту не несе жодних рейдерських загроз, – Сукманова

Законопроект №9140, який передбачає створення уповноважених осіб Мін’юсту, не містить жодних норм, які могли б якимось чином бути використані для рейдерських атак. Про це у своєму спільному з президентом Нотаріальної палати Володимиром Марченком відеоблозі повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, передає прес-служба відомства.

Нагадаємо, міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що уповноважені особи Мін’юсту будуть відібрані серед державних службовців органів юстиції, які вже працюють в системі відповідно до чинного законодавства і, так само як і інші, нестимуть відповідальність за свою роботу.  Раніше також повідомлялося, що законопроект, запропонований Мін'юстом дозволить безперешкодно відбирати землю у селян. Журналіст Олександр Дубінський переконаний, що за допомогою законопроекту депутати намагаються створити підконтрольну особисто міністрові юстиції Петренку нотаріальну службу – «уповноважених осіб органів юстиції». Слід зазначити, що законопроект № 9140 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості вже внесли до Верховної Ради.

«Жодного рейдерства за цим законопроектом не може бути. У ньому йдеться виключно про оформлення уповноваженими особами Мін’юсту спадщини, заповіту, оформлення договору дарування, оформлення договору довічного утримання. Все! Корпоративні права можуть бути зареєстровані уповноваженим лише у тому випадку коли вони є в складі спадкової справи. Жодних договорів купівлі-продажу, жодних реєстрації бізнесу і так далі. Щоб шукати тут рейдерство потрібно мати хіба що хвору фантазію», - сказала Олена Сукманова.

Вона також зазначила, що на своєму вчорашньому засіданні парламентський комітет з питань економічної політики підтримав цей законопроект до розгляду у першому читанні в сесійній залі.

Комітет Верховної ради підтримав ініціативу народних депутатів та Міністерства юстиції щодо забезпечення наших громадян у селах, районах, районних центрах доступною послугою щодо оформлення спадщини з допомогою інституту уповноважених осіб Мін’юсту», – сказала заступник міністра юстиції.

За словами Олени Сукманової, спочатку цей законопроект викликав неоднозначну реакцію з боку професійної, зокрема нотаріальної спільноти.

«Вчора ми провели тригодинне обговорення з Нотаріальною палатою для того, щоб зняти всі зауваження, що стосувалися створення нібито квазінотаріату. Ми дійшли згоди і оперативно внесли зміни до цього законопроекту, які були озвучені під стенограму в процесі розгляду законопроекту комітетом», – зазначила заступник міністра юстиції.

Йдеться про те, що уповноважена особа Мін’юсту має право з’явитися у відповідному районному центрі тільки у тому випадку, якщо там працює менше двох нотаріусів, на відповідну кількість населення, а в окремих випадках — тільки за згодою Нотаріальної палати, зазначила Олена Сукманова.

Шановні нотаріуси якщо у вас є бажання працювати в районних центрах, в селах, будь ласка, двері завжди відкриті, вакансії, в тому числі, в державних нотаріальних конторах є на сайтах територіальних управлінь юстиції», - наголосила вона.

Окрім того, кваліфікаційні вимоги до уповноважених фактично прирівняно до вимог, які зараз стосуються кандидатів на посади нотаріусів, тобто три роки відповідного стажу, плюс стажування, яке забезпечить Міністерство юстиції для того, щоб навчити оформляти саме спадщину.

Ми й надалі сподіваємося так само швидко знаходити компроміси та порозуміння із професійною нотаріальною спільнотою. У нас попереду ще багато справ, електронний нотаріат і інші проекти», – зазначила Олена Сукманова.

Президент Нотаріальної палати Володимир Марченко, у свою чергу наголосив, що спільними зусиллями з Міністерством юстиції буде зроблено все необхідне, щоб у всіх містах, де сьогодні немає нотаріусів, вони з’явилися. Він зауважив, що всі питання, які могли викликати сумніви, були зняті, та що під час подальшого доопрацювання цей закон буде вдосконалено.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

9 листопада 2018
Постраждалим від рейдерства фермерам з Харківщини не повернули вкрадений врожай
Сільськогосподарському підприємству «Добрий господар» досі не повернули урожай соняшнику, який скосили рейдери та вивіз місцевий житель...
15 жовтня 2018
Аграрії Черкащини просять захистити їх від «рейдерів в погонах»
Працівники сільгосппідприємства ТОВ «Білозірське-Агро» звинувачують співробітників черкаської прокуратури та державної виконавчої служби...
4 жовтня 2018
Мін'юст зобов'яже нести відповідальність державних нотаріусів, які працюватимуть у сільській місцевості
Запуск інституту Уповноважених осіб Мін’юсту дасть можливість 13 мільйонам українців, які живуть у віддалених селах чи містечках, де немає...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...