На розгляд Ради внесли законопроект, який дозволить безперешкодно відбирати землю у селян
На розгляд Ради внесли законопроект, який дозволить безперешкодно відбирати землю у селян

До Верховної Ради внесли законопроект № 9140 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення передумов для захисту економічних та спадкових прав громадян в сільській місцевості. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Нагадаємо, Міністерство юстиції на технічному рівні запровадило механізм, який не дозволяє реєстратору вчинювати реєстраційні дії за межами своєї області і таким чином порушувати закон.

Авторами законопроекту є Андрій Іванчук, Ірина Луценко, Максим Бурбак та інші.

Згідно із пояснювальною запискою, метою законопроекту є створення законодавчих передумов для покращення доступу осіб, які проживають (зареєстровані) у селах, селищах, селищах міського типу та містах районного значення, до нотаріальних та реєстраційних послуг, що сприятиме захисту та належній реалізації їх економічних та спадкових прав.

Натомість журналіст Олександр Дубінський не вбачає у законопроекті «благі» наміри. А навпаки наголошує, що нардепи таким чином хочуть безперешкодно відбирати землю у селян.

Дубінський зазначає, що більше місяця Мін'юст через свої територіальні органи збирає інформацію у нотаріусів про кількість нотаріальних дій в сільській місцевості. За видами. За суб'єктивного складу. Він переконаний, що за допомогою законопроекту депутати намагаються створити підконтрольну особисто міністру юстиції Петренку («Народний фронт) нотаріальну службу - «уповноважених осіб органів юстиції».

Ці «фахівці» будуть наділені повноваженнями по вчиненню нотаріальних та реєстраційних дій в сільській місцевості. На відміну від нотаріусів, «уповноважені» фахівці не несуть ніякої матеріальної відповідальності і у них відсутнє страхування своєї діяльності. При цьому вони наділені правом - здійснювати практично всі нотаріальні і реєстраційні дії», - зазначив журналіст у своєм блозі.

«Уповноваженим Петренка», крім оформлення спадщини, надаються практично всі нотаріальні повноваження - продаж, дарування, доручення і багато іншого. І як зазвичай тепер - крім цього вони стають учасниками процедури державної реєстрації нерухомості, землі та юридичних осіб.

Редакція AgroPolit.com звернулася у Мін'юст за роз'яснення і чекає на відповідь.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

4 жовтня 2018
Законопроект щодо уповноважених осіб Мін'юсту не несе жодних рейдерських загроз, – Сукманова
Законопроект №9140, який передбачає створення уповноважених осіб Мін’юсту, не містить жодних норм, які могли б якимось чином бути використані...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...