Мартинюк: МВФ не має  жорсткої вимоги щодо моделі обігу земель
Мартинюк: МВФ не має  жорсткої вимоги щодо моделі обігу земель

Головний кредитор України (МВФ) не ставить жорстких вимог щодо прийняття земельної реформи. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк. Нагадаємо, що раніше джерела AgroPolit.com в уряді повідомили, що міністр аграрної політики Тарас Кутовий переконав з МВФ не включати пункт про автоматичне відкриття ринку землі в рамках прийняття закону "Про  обіг земель..." .  

«МВФ «не очікує» та «не вимагає», але пропонує розглянути можливість проведення цієї реформи. Я не беру участі у перемовинах, тому мені не відоме фінальне формулювання земельного питання в Меморандумі. Однак раніше Фонд  просто просив внести в парламент законопроект «Про обіг…» без прив’язки до його прийняття, схвалення, моделі і т.д. Насправді можна так виписати законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», що він нічим не відрізнятиметься від чинного мораторію», – розповів він.

За словами першого заступника Мінагрополітики МВФ не наполягає на запроваджені вільного обігу с/г земель, бо заможні іноземці не квапляться покупати українські землі.

Більш того, МВФ не має  жорсткої вимоги щодо моделі обігу земель. На робочих зустрічах,  учасником яких я був, МВФ не приховує, що відкриття ринку земель має стати суттєвим поштовхом для розвитку української  економіки. Тому Фонд й педалює це питання. Немає у нас черги з «акул бізнесу», ні зі сходу, ні з заходу України за українськими землями», – додав Макси Мартинюк.

Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк розповів AgroPolit.com про запобіжники для контрольованого запуску обігу с/г земель.

Місяць тому, міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий взяв участь у широкому обговоренні питань розвитку земельної реформи та держпідтримки АПК у рамках Національної платформи діалогу, яка відбулася в м. Хмельницькому. Метою заходу стало визначення оптимального формату проведення земельної реформи та формування переліку пропозицій.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 серпня 2017
Україна має сформувати дві різні аграрні економіки перед відкриттям ринку землі — точка зору
Зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення — це лише одна частина відкриття ринку землі, але є основною складовою...

Вибір редакції

13 березня 2023
ТОП-10 найважливіших аграрних законодавчих ініціативи уряду та Мінагро
AgroPolit.com відібрав десять найважливіших постанов, наказів та порядків для роботи аграрного ринку. Серед них ви знайдете такі: механізм бронювання...
6 лютого 2023
Агросектор України під час війни – інфографічий довідник за 2023 рік
З чим прожив 2022 рік агросеткор – детальний аналіз ринку презентовано у щорічному інфографічному довіднику «Агробізнес України під...
6 січня 2023
Ринок оренди сільськогосподарських земель – що чекати цього року?
Як зміниться вартість оренди гектару сільськогосподарські землі у 2023 році? Детально у ексклюзивному блозі на AgroPolit.com розповів співзасновник...