Фермери мають отримати пріоритет в рамках введення ринку землі
Фермери мають отримати пріоритет в рамках введення ринку землі

Фермерам потрібно надати пріоритетне право доступу до сільськогосподарських земель після відкриття ринку. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, виступаючи на Національному аграрному форумі «Перспективи розвитку земельної реформи в Україні. Державна підтримка агропромислового комплексу».

Організаторами форуму виступили - Громадська рада при Міністерстві аграрної політики та продовольства, Об’єднавчий комітет аграріїв Хмельниччини. На зібранні присутні аграрії з 17 областей України. За словами міністра, процес земельної реформи складний та тривалий. "Є соціальні напруження, дискусії, різні точки зору. Але нам важливо знайти компроміс. Важливо почути один одного, зрозуміти бачення, сформувати позицію і рухатися далі. Адже лише спільний рух зможе призвести до результату», - переконаний він.

Особливий акцент  у рамках  реформи він пропонує робити на дріюних виробниках. 

Я вважаю, що фермери мають отримати першочергове право доступу до земель в разі відкриття ринку сільськогосподарських земель… Крім того, наше завдання – не допустити не правильних кроків. Саме тому сьогодні і відбувається пошук земельного діалогу разом з аграріями», - пояснив він.

На думку Кутового, після цього буде сформовано єдине бачення проведення земельної реформи.

Якщо нинішній стан справ ( на земельному ринку. - оренда тощо. – Авт.) - ідеальний у вашому розумінні, то це теж рішення і бачення. З нього можна формувати певну позицію Але я б хотів, щоб у земельному питанні була динаміка і поступовий руху вперед», - звернувся аграрний міністр до присутніх у залі фермерів та середніх сільгоспвиробників.

 

 

 

Йшлося й про вплив МВФ  у земельному питанні, про головних учасників процесу та обсяги володіння землею.

Перше: уряд не є заручником переговорного процесу з Міжнародним валютним фондом. Головне - національні інтереси. Друге: учасники земельного процесу - виключно громадяни України, власники землі, фермери. І також важливо, що обсяг володіння землею одним громадянином повинен бути обмежений", - зазначив міністр.

Анатолій Величко, AgroPolit.com

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...