На Селі Року 2019 нагородили соціально відповідальних інвесторів
На Селі Року 2019 нагородили соціально відповідальних інвесторів

На церемонії нагородження Село Року 2019, яка відбулася 28 вересня у селі Омельник, що на Полтавщині, окрім номінацій для кожного села, увагою не обділили й підприємства, які допомагають їм розвиватися та процвітати. Про це повідомляє АgroРolit.com.

У селі Тубільці соціально відповідальними інвесторами року стали ДП «Перемога Нова» (зі структури МХП) та АП «Юдана». ДП «Перемога Нова», окрім інвестицій в інфраструктуру села, дбає про малозабезпечені, багатодітні сім'ї, воїнів АТО, пенсіонерів тощо. Щомісяця в село приїздить соціальний магазин, де селяни можуть придбати м'ясо птиці за ціною 15 грн/кг. Такі соціальні ціни дуже допомагають селянам. Допомогло підприємство і з вирішенням болючої для села проблеми з дорогою. На ці цілі ДП «Перемога Нова» спрямувало 3,7 млн грн — так було відремонтовано дорожнє покриття у трьох селах: Тубільцях, Хрещатику і Березняках. 

Агропромислове підприємство «Юдана» хоч і невелике, зате дає для села чимало робочих місць.Та й на прохання допомогти не відмовляють. Сільський голова Надія Шафікова розповіла, що цьогоріч суттєво допомогли в очищенні доріг від снігу. Директор підприємства Валентина Анатоліївна піклується про артистів. Цього року закупила тканину для пошиття сценічних костюмів тощо.

У Мурафі соціально відповідальним інвестор року є ПСП «Явір». Підприємство засновано у 2000 році братами Юрієм та Віктором Слончаками. Основні напрямки діяльності: рослинництво та переробка, а саме — цукрові заводи. У Мурафі в штаті ПСП «Явір» працюють 140 людей. І ще частина жителів села їздять на цукровий завод у сусіднє село. Куди б не пішла команда «Ревізора» — до дитсадка, будинку культури, до школи чи амбулаторії, люди казали про фінансову допомогу аграрного підприємства.

Соціально відповідальним інвестором у селі Ольгопіль обрано беззаперечно СТОВ агрофірму «Ольгопіль». АФ «Ольгопіль» засновано у 2000 році Павлом Євгеновичем Каленичем.  У користуванні господарства — 4 890 гектарів землі. В Ольгополі 2019-му планують завершити капітальний ремонт амбулаторії (колись повітової лікарні), яку зусиллями громади та за підтримки директора агрофірми «Ольгопіль» Павла Каленича, як депутата Вінницької обласної ради, вдалось врятувати від закриття. АФ «Ольгопіль» надає дієву допомогу у проведенні ямкового ремонту на дорогах району та ініціює будівництво доріг в Ольгополі своїм коштом або на умовах співфінансування. Протягом останніх років агрофірма профінансувала будівництво 17 кілометрів асфальтованих доріг. Своїм коштом — 5,4 км дороги державного значення.

Соціально відповідальним інвестором у Краснопілці став ПрАТ «Зернопродукт МХП». Філія з центром у селі Краснопілка займається вирощуванням зернових культур на полях площею понад 10 з половиною тисяч гектарів. Також у селі є потужний тваринницький комплекс з доїльними залами й утриманням 1000 голів корів на вільному вигулі. Гайсинська філія ПрАТ «Зернопродукт МХП» бере участь у різних новаторських ініціативах, спрямованих на збільшення добробуту суспільства і покращення довкілля. Є різноманітні соціальні проекти, а саме: проведення водогону, ремонт дитсадка, підключення волоконно-оптичного зв'язку, розгортання доріг у селах, котрі входять до Краснопільської ОТГ, зимові роботи та вивезення сміття. Також вони не тільки для працівників, а й для пайовиків запровадили такий проект як «Лікар для села». За кошти підприємства за потреби виїжджає лікар-кардіолог і лікар-терапевт, які мають обладнання для обстеження і міні-лабораторію.

Соціально відповідальним інвестором в Угерську стала молочна ферма «Мукко». На підприємстві створили 86 робочих місць. Підприємство з радістю допомагає продукцією на різних фестивалях та ярмарках. Також у всіх дітлахів з села є можливість безкоштовно відвідати екскурсію на фермі. А взагалі тільки за травень сюди навідалось більше тисячі людей. 

 

У Сопошині  відзнаку соціально відповідальний інвестор року отримав ТОВ «Захід-Агро МХП». Агропідприємство надає допомогу всім 14 сільським радам, в яких орендує землю, за принципом: чим більше землі, тим більший соціальний бюджет. Підприємство виділяє гроші на ремонт школи, садочів та розвиток футбольних команд. Так, у школі с. Сопошина надавали допомогу у трьох мікропроектах, зокрема з утеплення місць загального користування, будівництво огорожі, адже освітній заклад знаходиться біля траси, заміну вхідних дверей і склоблоків на сходовій клітці.

Нагороду соціально відповідальний інвестор у селі Старий Порицьк отримало ТОВ «Старий Порицьк». Директор підприємства Микола Юсковець зазначив, що окрім того, що постійно виділяють кошти на дитячий садок та школу, у найближчих планах є зробити капітальний ремонт будинку культури. Раніше учні їздили в Колодяжне та у Луцьк, тоді за пальне також оплачувало підприємство «Старий Порицьк». 

У Шкарівці за підняття туристичного іміджу села також було нагороджено «Шкарлові вари». У Шкарівці є понад 40 підприємств, зокрема «Ресіліент Агро», меблева фабрика «УКРЮГ» та інші. Усі міцно стоять на ринку. Вони забезпечують місцевих та людей з сусідніх сіл роботою, а шкарівську казну збагачують за рахунок податків. Зараз у селі розвивається рекреаційно-оздоровчий комплекс «Шкарлові вари». Планують також створити ще кабінети фізіотерапії, масажні приміщення. Щоб людина могла приїхати не тільки відпочити, а й оздоровитися.

У Колочаві ви не зустрінете звичних для більшості областей напрямів діяльності, які пов’язані з сільським господарством: робота на угіддях, вирощування зернових або інших культур, чи що завгодно, що відразу спадає на думку, коли ми чуємо “Підприємство в селі”. Закарпаття має широкий рекреаційно-туристичний потенціал регіону, цим і славиться, цим і приваблює туристів. Команда Сільського Ревізора була вражена, що в Колочаві є особливі, не схожих на інші підприємства: форелева садиба та бджолина лікарня. Тож форелева садиба та лікувальна Пасіка Шимоні отримують відзнаки за підняття туристичного іміджу села. Протягом 6 років форель тут розводять у 12 штучних водоймах з проточною водою, тому вона має приблизно однакову температуру влітку і взимку. Сюди приїздять половити рибу не лише з України, а й з Нідерландів, Польщі, Данії, Німеччини, Угорщини, Канади та Ізраїлю. Ажіотаж навколо лікування бджолами спонукав Олександра Шимоню задуматися над серйозним заняттям апітерапією: методами лікування різних захворювань людини за допомогою живих бджіл та продуктів бджільництва. Як стверджує пасічник, гірський мед — унікальний, його властивості відрізняються від інших, адже пилок бджоли у горах збирають із різних трав і дерев. Окрім того, мед екологічно чистий, бо в Колочаві не прийнято обробляти городину та садовину хімікатами.

Нагадаємо, 28 вересня на церемонії нагородження було обрано переможця Село Року 2019.

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

6 грудня 2019
Підприємство з іноземним інвестором декларує майже втричі більші зарплати, ніж українські фермери
Підприємство, створене за підтримки іноземного інвестора, декларує на 150% вищу зарплату, ніж український фермер. Про це в інтерв’ю...
27 листопада 2019
Катерина Рибаченко: Влада має пам’ятати, що найефективніший власник – той, хто володіє землею і її обробляє
Участь у земельному ринку України компаній з іноземним капіталом викликає в суспільстві шквал запитань і суперечок, пов’язаних із самою...
2 жовтня 2019
Село Року-2019: які номінації від Сільського Ревізора отримали українські села
Селом Року 2019 за підсумками загальноукраїнського голосування стало закарпатське гірське село Колочава. На церемонії нагородження очільник сільської...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...